zrazu sa boji burok …:(

  • This topic has 8 hlasov and 50 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 51 )
  • Autor
    Príspevky
  • #48792
    heny
    Člen
    ahojte dievcata , viete mi poradit ako zvladnut strach u rockyho?
    som uz davnejsie do niektorej temy pisala, ze rocky mal jedneho dna strach ked bola burka- vtedy som doma nebola, martin mi to vravel.
    predvcerom ako sme lezali v posteli, bol prievan v byte, takze dvere buchali. bal sa . nestekal,nevrcal, ale sa schoval.
    no a dnes sme sa obaja bali – burky ..:(
    moze byt ze sa boji lebo sa ja bojim ?nebojim sa normalnej burky ale ked buchne akoby hned nadnami, tych hlucnych silnych buchotov :(((
    ale ked sa prvy krat bal ja som pri nom nebola…
    dnes mal usi vystrete do zadu, oci vyplasene, schovaval sa. nikdy taky ale nebol.posledne tyzdne len.

    nechcem aby sa bal lebo ja sa bojim :(((

    mam mu pustat z pc zvuky burok ? a buchat doma dverami ? inac s tymi dverami som nechapala ze preco sa boji,mozno sa ani nie dveri bal ale toho prievanu. dnes som mu skusala odputat pozornost oblubenou hrackou,no nic..

    poradte prosim, nechcem mu svojim strachom nastrbit psychiku, a vyvolavat v nom strach .ja viem ze v prvom rade sa ja nesmiem bat, i ked to neni jednoduche, kedze mam s tym problem cely zivot:(

    #63148
    Heny, myslím, že psík vycíti všetky pocity u svojho pána a podľa toho sa správa v rôznych situáciach, ako napr. nervozita so stretu s cudzím psíkom bez vodítka môže u neho vyvolať obranný postoj, vrčanie a pod. tak aj tvoj strach môže prejsť na neho. Skús zvládnuť svoj strach v takých situáciách a uvidíš, ako sa Rockyno zmení 🙂
    Je tu aj článok o tom, ako sa správať k psíkom počas búrok, silvestra a pod., zabav ho nejakou hrou ešte pred tým ako sa búrka vystupňuje a potom už len pokračujte 🙂
    #63149
    heny
    Člen
    dakujem veronika
    ako vies my nemame ziadne ,,problemy,, co sa tyka vychovy, len tieto burk poslednu dobu.
    ako som pisala, vcera som skusala hrackou odputat jeho pozornost, ale asi bolo uz neskoro… najblizsie sa zacnem s nim skor hrat a hadam tu burku nebude tak vnimat.
    #63150
    To bude aj tým, že každým rokom sú tie búrky hrozivejšie :/
    Musíš vyskúšať, až potom uvidíš 🙂 Vždy je dôležité vystihnúť ten správny moment.
    #63151
    heny
    Člen
    u nas neboli minuly rok take burky ako tento, som si na 100% ista ! tento rok to je hroza:( vyskusam najprv hry , ked nepomoze tak budem mu zvuky pustat z pc
    #63152
    Ja som min. rok v Detve zažila takú búrku, že som myslela, že sa to nedobre skončí… sídlisko je rovno pod Poľanou, strašne sa to tam ozývalo, no hrúza 🙁 a odvtedy sme mali také búrky aj na juhu Slovenska :/
    #63153
    heny
    Člen
    …:((
    ja pracujem pri futbalovom stadione. mame lokal, terasu, a hned 3 stadiony. taky vetrisko bol ze futbalovu branku posunulo….krupy casto padaju, a hasicov stale pocut, ach jaj, uz sa tesim na jesen :))
    #63154
    katarina2
    Člen
    Môj sa búrok nebojí, hoci vyskočí na rovní a striehne čo to je, ale to robí vždy pri každom hluku je v pohotovosti ak by sme od neho niečo chceli, ale nechceme a vždy mu aj poviem – nerieš to a zaľahni. Na prvýkrát ani neposlúchne, striehne ďalej, ale keďže sa mu už nevenujem stiahne sa. Vidí, že ja si z toho nerobím starosti tak aj jeho striehnutie opadne. Ja aby ma nerušil pobrechovaním, dávam hlasnejšie telku alebo nejakú hudbu aby mal zvukovú záclonu – veľké tresknutie to síce neprehluší, ale si myslím, že zmiernim ten náhly buchot do ticha, keď už hukot hudby alebo telky má aj tak v sluchu. Samozrejme oni majú oveľa citlivejší sluch takže počujú aj to čo mi ešte nie, ale takým správaním, že tomu nepripisuješ dôležitosť pochopí aj psík, že aj ten buchot nie je koniec sveta.
    #63155
    No tak taký vetrisko poriadne naháňa strach aj mne :///

    Ked už je téma strachu, Engee je v poslednej dobe strašne vystrašená, každého pohybu sa ľaká… zmením trasu na vychádzke a už ju chytí panika, že ona tam nejde… Včera večer som ju bola venčiť v okolí činžáku, na miesta kam bežne chodíme, naježená bola nonstop, pobrechávala na všetko, ked spoza stromu vyšiel muž, ked otvorili okno na byte, bála sa výjsť spoza rohu činžáku, tiež tade bežne chodíme… potom som už aj ja paranoidná a nakúkam, čo tam je, že tam nechce ísť, no nič tam nebolo :/ Na psy z druhej strany cesty začala sama vybrechúvať, vrčať, čo doteraz nerobila, iba ked sa pes ozval prvý 🙁 neviem čo to na ňu prišlo, práve sa dohárala….

    #63156
    wendy1
    Člen
    Heny v casopise Pes Plus sa pise o fobii z letnych burok, ked si ho kupim tak Ti to preskenujem a poslem mailom. 😀
    #63157
    heny
    Člen
    ok wendy dakujem 🙂
    #63158
    katarina2
    Člen
    Veronika aj mi prechádzame zmenami a si myslím, že je len psík opatrnejší ako je starší a vie lepšie vycítiť nebezpečenstvo ako kým bol šteňaťom. Tiež keď sme na prechádzke teraz sa jednej bránke vyhýba veľkým oblúkom, najradšej by popred ňu nechcel ani prejsť, – majú tam 2 väčšie zúrivé psiská a nenormálne brechávajú na všetko čo sa mihne popred ich bránu. No nechcela by som sa s nimi stretnúť kebyže boli vonku na voľno. A tento môj psík to už asi vycítil že sú nebezpečné, ale aj tak mu prikážem pokračovať v ceste a nevšímať si ich, veď ideme na opačnej strane cesty, nie priamo popod plot kde tieto brešú…
    #63159
    Ja si nie som týmto istá, Katka. Za tým rohom nič nebolo a ona aj tak spanikárila, bála sa priblížiť… Poriadne sa teraz mení v povahe 🙁
    #63160
    heny
    Člen
    hej psiky sa casom menia v povahe, ako dospievaju sa im aj povaha a charakter ,,ustaluje,,
    preto je naj odstranit nedostatky teraz, kym nema svojhu povahu ustalenu, potom to pojde tazsie – si myslim.

    rocky bude mat rok a pol, a tiez sa v poslednej dobe trosku zmenil. chvaaaalabohu k lepsiemu, ak neratam burky , ale zato si mozem sama.
    ako som uz spominala, necha sa bez problemov cesat,oci usi cistit,co sa tyka prechadzok zmeny nevnimam.

    minule sa mi pacilo, mi ukazal ze mi plne doveruje::

    uz druhy krat sa mu bodliak zamotal do vlasov na hlave

    a druhy krat ked bol s petrou – to tiez nechapem. raz sa to moze stat , ale ked viem ze niekde su bodliaky , nebudem tam psa pustat – to je fuk teraz,
    prvy krat som mu to vystrihla. takze na jednej strane hlavky ma kratsie vlasky.

    druhy krat mi slzy vyhrkli ked som ho zbadala:( na tom istom mieste ho mal !!!
    ale na takom zlom mieste. od nosteka po okraji papulky ca v 3 cm dlzke.
    som si myslela- ked mu to vystriham mozem mu hned celu hlavicku ostrihat 🙁
    dala som ho lahnut, a vlasok po vlasku som mu oslobodzovala.
    25min bez prestavky mi to trvalo, a rocky si to pretrpel 🙂 zlaty bol.

    #63161
    Heny, ľahko sa povie odstrániť to teraz, ked sa to objavilo z ničoho nič ten strach :/ Nedovoľujem jej utekať domov, vždy ideme tam kam sa bojí, ale ja neviem či to prejde…
    Zase musím povedať, že zo psíkmi sa víta oooooooveľa krajšie, už prejavuje aj submisivitu, ľahne a čaká, nevrhá sa hned na psov ako pred tým, hoci sa k nim bleskove rúti, ale pekne zastane a najprv sa s ním oňuchá kade-tade. Aj učiť sa ju zase dá, konečne viem u nej vzbudiť záujem k tomu 🙂

    Chudáčik, a to si ho minule ostrihala, fešáka 🙂 My sme tiež pokročili v trpezlivosti, už si nechá aj ušká vyčistiť a vykefovať sa 🙂 sem-tam ju musím ešte podplatiť, ale už sa nejde zblázniť, aby ušla :))

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 51 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.