zrazu sa boji burok …:(

  • This topic has 8 hlasov and 50 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 51 )
  • Autor
    Príspevky
  • #63162
    katarina2
    Člen
    Tedááá heny, nedávno si ho krásne ostrihala a teraz ho musíš došklbávať kvôli tej nezodpovednej Petre?! No ja by som jej teda riadne dohovorila…Veronika spomenula si že Enggi už prejavuje aj submisivitu, ľahne a čaká, nevrhá sa hned na psov ako pred tým, tak sa musím pochváliť aj Beník si tak pekne ľahol a čakal prichádzajúceho psíka v pokoji, myslel si že sa budú kamarátiť, aj ja som bola v očakávaní, myslela som si, že konečne prišiel aj náš čas, ale žiaľ, nič s toho nebolo, lebo majiteľ asi svojmu psíkovi nedôveroval, ťahal s ním preč. No ja som v tom momente bola aspoň hrdá na môjho, lebo nebesnel správal sa dobre, nie síce vzorovo, ale dosť dobre na svoju hyperaktívnu povahu, na rozdiel od náprotivného psíka čo sa gazdovi hádzal metal a nešiel pekne, ledva ho zvládal a pri tom vypadal byť starší ten psík ako môj. Tak trošku som bola teda na môjho hrdá, aj som ho pochválila, že sa zachoval slušne – vidíš tak treba§ Dúfam, to zopakuje aj nabudúce ak stretneme psíka s ktorým sa bude môcť kontaktovať.
    #63163
    heny
    Člen
    veroika myslela som to vseobecne, nebolo to na vas cielene 🙂 super ze ste pokroky urobili .

    katka u nas je taky problem, ze ja si nemozem dovolit s prepacenim hubu otvorit, lebo ona sa zacne vyhrazat tym ze sa odstahuje a tym padom by sme o vyse 300e mesacne najom platili.!!
    takze ja sa musim zakazdym tvarit ze vsetko je ok. musim rok a pol vydrzat, vtedy nam konci najomna zmluva, a pojdeme sami s matom byvat,
    ale uz chybal kusok, aby som nevybuchla.
    najblizsie ked sa nieco ,,udeje,, uz sa asi neudrzim….

    #63164
    katarina2
    Člen
    Aha, tak to fakt nemáš ružové, no ešte rok a pol je dlhá doba vydržať…, no tak ja Ti len držím palce ak už iné riešenie vymyslieť neviete,-(lebo hľadať iného spolubývajúceho zase, ktovie aký alebo aká by bola nová spolubývajúca)
    #63165
    heny
    Člen
    dakujem katka. veru , ruzove to neni a ver mi, ze mam stresy z toho ked som s nou doma. alebo ked mam volno…:((
    mozme kedykolvek odist ked najdeme za seba novych podnajomnikov, co jednoduche neni. inu spolubyvajucu nechcem, chcem zit s matom sama. a ako pises, ktovie aka by bola…
    vcera umyvala okna a prala zaclony – i ked vedela ze som ich chela umyt pred svadbou- normalne uz sa bojim ze to robila naschval aby sa mohla stazovat ze my sme lenivy…ach jaj…

    dnes som si vsimla— ked som bola zo psami.
    rocky mal casto hlavicku na bok naklonenu.
    preco ????? pozerala som mu do usiek, nic som mu tam nevidela.
    dufam to neni nic vazne !!!! dufam len prehanam zase:((((

    normalne mam o nho strach ked ide niekam s petrou; mna asi raz slak trafi 🙁

    #63166
    katarina2
    Člen
    Nechcem Ťa strašiť ale môj predchádzajúci havko mal raz tiež tak čudne naklonenú hlávku ani veto nevedel prečo, len konštatoval, že asi niekto do neho hodil kameňom, ale prešlo to skoro, už na druhý alebo tretí deň držal hlávku pekne.
    #63167
    heny
    Člen
    coze ?????
    dnes ju zase drzal na bok, a trasol s nou dost. skrabat sa tiez skrabe ale nie nejak extra. inak je ciperny, hravy….
    nedavno sme boli u veta, lebo sa skrabal, vtedy povedal ze ma len uska zarastene.
    ale to divne drzanie hlavy.. no bojim sa .. dnes mu vtrham chlpy, vycistim usi a ked sa to behom 2 dni nezlepsi idem vetovi…
    mozno ma zapal v uchu alebo prievan….
    #63168
    Katka, gratulujem k pokroku 🙂
    Prechádzajte sa po “mínových poliach” častejšie a uvidíš, že Beník sa bude len lepšiť, prežije rôzne situácie a pochopí, ako sa má správne spoznať s cudzími psíkmi 🙂
    #63169
    geppy
    Člen
    No takze my zase mame problem ist na travu,ked je naprsane…ufffff,zapre sa a ani za svet nechce ist dalej….uz som si myslela ,ze sme sa to z jari naucili,ale nie!!!….chodi kade tade,chce ist na cestu,kde je sucho….mna s nej asi porazi:(…ale vcera ako sa hrala a nahanala zo psom na mokrej trave to jej nevadilo!!!! Uz fakt neviem ci ma chce len vytocit……
    #63170
    heny
    Člen
    ronny je taky, ten cupita len po chodniku…..
    rockusovi je to fuk, ten skace v trave vyssej ako je on, alebo sa bori snehom…:)) uz tesim na zimu, ked bude mat tony snehu nalepene na nohach…..:)))
    vtedy je smiesny, lebo sa mu tazko chodi s kilom snehu nanom nalepenom hahaha….

    neskusala si jej drievko alebo nieco hodit do travy ? nepomoze ?
    mozno nena rada ked ma mokre labky 🙂

    #63171
    geppy
    Člen
    ale prosim ta…ked behala vcera v mokrej trave a hrala sa so psom tak jej to nevadilo…bola cela mokra :)….tak nechapem preco to robi,ked ma ist cikat….ano aj ja sa uz tesim ked bude sneh,ten jej nevadi,naopak miluje ho…hadze sa vzdy do toho najvacsieho a je cela biela…:)))))
    #63172
    heny
    Člen
    …:))
    #63173
    geppy, boli sme včera na cvičení a ked kynologička videla ako sa mi Engee ťahá preč, zavelila učenie, že pes nesmie ťahať… treba ju trhnúť a ked spraví jeden krok pomaly na orosenú trávu straaaaaašne hlasno chváliť a odmeniť 🙂 ako kebyže učíš niečo od znovu, najprv to bude asi trochu tvrdé a tvrdohlavé, ale ak ju to chceš naučiť, môžeš skúsiť 🙂
    Ako som včera pozorovala jej postupy, skúšala som na Engee a vidím pokrok 🙂 je povoľnejšia urobiť to, čo od nej chcem 🙂
    #63174
    katarina2
    Člen
    Ani môj mokrú trávu nemusí, dokonca ráno keď je ešte rosa si rozmyslí či vôbec chce ísť cikať, alebo zadrží na neskoršie, – to mu však nedovolím a idem aj ja sama dole do trávy, tak ma nasleduje a nakážem cikať a stojím nad ním, kým to neurobí, potom ho pochválim a hajde späť na svoje ležovisko lebo ešte chce dospávať, leňoško malý. Takže geppy nezúfaj nie si v tom takto sama, psíky obyčajne nemajú radi mokrú trávu, samozrejme keď mala kamoša na hranie, už jej to nevadilo, – vtedy bol kamoš a hranie prvoradé, vtedy už aj mokrá tráva nevadila. Ja som toto využívala pri mojom predchádzajúcom psíkovi, nechcel si dať vybrať kliešťa ale keď videl psíka spozornel a len tým smerom hľadel a ja šikovne som mu medzitým vybrala kliešťa ani sa nepohol.
    #63175
    geppy
    Člen
    :)…jasne,ja ju taham…teda nie surovo…a ked sa vycika tak chvalim….ale ked uz sa vycika tak bezi ako zajac…rychlo,rychlo prec z travy 🙂
    #63176
    Smallblot
    Člen
    Kokso, tak dlho som tu nebola, že nestíham ani na všetko reagovať. 🙂
    Heny, to s tými bodliakmi – nikdy nestrihaj, pokiaľ to ide, tak si zober hrebeň čo najredší a postupne to zmenšuj a vyťahuj mu to, prípadne fakt vlas po vlase. Ja tiež nadávam, keď takto vyzerá a veru že je to často, minimálne raz do týždňa, pretože tu sú nonstop nejaké zeliny po trávach alebo krajoch ciest a keď čúra, tak sa mu to večne nalepí všade možne.
    Ronymu sa raz taká lepkavá motavá a melňavá zelina zamotala do fúzov. Ale totálne. Samozrejme mu to vadilo a kým som si to ja všimla, tak už sa to snažil dať dole, ako inak – labkou. A už mal prilepenú aj tú o fúzy a nevedel ju dať dole. Boli sme od domu asi 300m, takže som ho len nejak oslobodila a šupovali sme domov. Zábava na pol hodinku zaručená…
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 51 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.