zrazu sa boji burok …:(

  • This topic has 8 hlasov and 50 odpovedí.
Zobrazuje sa 6 príspevkov - 46 až 51 (z celkového počtu 51 )
  • Autor
    Príspevky
  • #63192
    mňa to napadlo preto, lebo min.rok, ked sa moja bláznila so psami od činžáku, tak sa im na labkách tvorili guľky ľadu a potom sa aj porezali na tom… a áno, aj ta soľ im ich musí poriadne dráždiť :/
    #63193
    katarina2
    Člen
    No a aké máš s čižmičkami skúsenosti – nechá si ich obuť a nesnaží sa ich zdriapať dole? Alebo si ich ešte nekúpila? Tak by som bola rada keby sa tu ozval niekto kto ich už kúpil svojmu hafanovi a má nejaké skúsenosti – zima sa blíži…
    #63194
    Čižmičky nemáme, ale ani neplánujem kúpiť, je to predsa len pes a ich používaním by bola zase na niečo náchylnejšia… ja sa ja ju práve snažím otužovať, zoceľovať, aby nebola taká citlivka… ako napr. dneska na cvičení… bolo zamračené a hoci poprchávalo aj tak sme šli na hodiniku medzi psíky… jediná vyvádzala ked sa už poriadne rozpršalo,.. no ale ked bude v takých situáciach častejšie, tak bude odolnejšia aj psychicky aj fyzicky… samozrejme, ked sme prišli domov, tak sme ju vysušili a toť vše… ale čo sa týka tých ľadových guliek nalepených na srsti, budem to riešiť inak ako čižmičkami 🙂
    #63195
    katarina2
    Člen
    Tak si predstav Veronika aj Beník nemá rád vlhko a rosu na tráve ale ja som včera chcela niečo presadiť ešte pred dažďom a už začalo aj poprchávať ale už som to dokončiť musela a on povinne stál na daždi ani ho nenapadlo sa ísť skryť pod terasu, – musí ma mať stále na očiach. Aj som na neho zakričala, že choď sa schovať, choď,- pod terasu a nie, len tam stál a na mňa pozeral ale bol celý rád, keď som už vošla. Moja prvá cesta pod teplú sprchu aby som neprechladla lebo už bolo aj dosť chladno aj tričko mi riadne premoklo a vravím m u, potom nasleduješ Ty, hneď zmizol – to už pochopil.:)DDD
    #63196
    Katka, kedze hovoris, ako Benik nema rad dazd, rosu atd, ja by som ho za to statie na dazdi, kym si sa motala v zahrade pochvalila, nie nahanala sa schovat. Mam pocit, ze svojou uzkostlivostou ho podporujes v tom, co ti nakoniec u neho vadi. Ale zdroj je u teba.
    Na tvojom mieste by som vyuzila jeho naviazanost na teba (co tiez nie je idealne u neisteho psika) a motala by som sa po dazdi, mokrej trave a nechala ho tam, nech caka, nech to vydrzia potom pochvalila. Nie nejako prepiato, ale len tak pokojne, akoby mimochodom. Aby vedel, ze to je normalne stat na dazdi a robila by som to pri kazdej prilezitosti.
    #63197
    katarina2
    Člen
    Viem že máš pravdu RheaSilvia, som fakt prepiata čo sa táka jeho zdravia, pretože mi už jeden psík umrel a dávala som na neho dosť pozor, teda si to aspoň myslím a teraz sa už vyvarujem možnosti aby mi psík ochorel – iste aj preháňam, budem sa držať Tvojej rady a teda nechám ho trochu “otužovať” sa aj v nevhodnom počasí.
Zobrazuje sa 6 príspevkov - 46 až 51 (z celkového počtu 51 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.