zufala

  • This topic has 10 hlasov and 46 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 47 )
  • Autor
    Príspevky
  • #47722
    majka2251
    Člen
    Dobry den,
    potrebujem poradit ohladne mojho psika. je to anglicky kokerspaniel a ma rok aj 3 mesiace. ked bola stena s vycvikom nebol problem. Posledny mesiac je velmi ziva. trha vsetko co jej pride pod zuby.Ked sme doma tak nic nerobi ale ked je sama doma tak trha vseto.Je naucena byt sama doma. Vzdy ju za to potrestam ale aj tak to stale robi. Chodim s nou na dlhe prechadzky aby si vybila energiu ale nepomaha to. kupujem jej vela veci na zuvanie a hryzanie ale vobec to nepomaha. len si to schova. Neviem co uz mam robit viete mi poradit?

    dakujem

    #54080
    Renatus
    Člen
    Vaneska

    čo tak zavolať na toto fórum maminu…Možno keby si tu s niekým “popísmenkovala” a dali by ste sa spolu do práce, zachránime psíka…

    #54035
    Trestami sa nič nerieši, lebo ju pri tom nepristihnete a ona vlastne ani netuší za čo jej bolo vynadané, tieto rasy sú predurčené na väčšie výcviky takže ten základný asi nestačí,kedže je natoľko živá.Skúsiť zaradiť medzi poľovné psy aspoň na čas prípadne nedávať veľa hračiek ale zamerať na inú činnosť a čo je hlavné unaviť dlhšou prechádzkou ráno pred odchodom do práce a nie až po príchode, lebo tak máte istotu že väčšinu času určite prespí. Veľa zdaru
    #54036
    zuz
    Člen
    “Ked sme doma tak nic nerobi ale ked je sama doma tak trha vseto. Je naucena byt sama doma.”

    Nuz, evidentne nie je naucena byt sama doma. To uz vyplyva z toho, co ste napisali. Na tresty absolutne zabudnite. Pes ma IQ dvojrocneho dietata, cize si nespoji oneskoreny trest. Takze zopakujte si nechavanie psa osamote, s odtupom a pridavanim 5-1 0 minut, pre utvrdenie, za sa vratite. Kedze je to koker, je to polovny a velmi inteligentny pes. To, ze ma hracky, neznamena, ze vie, ako sa s nimi hrat. Cize dalsi “trening” suvisi, ze Ty, ako jeho pani, sa s nim budes s danymi hrackami hrat a po hre ich odlozis, aby neboli pre psa dosiahnutelne a nudne, ale aby mu boli vzacne. Pri odchode, hracku akoze zabudnes, cim bude pre neho zaujimavou a podpori ho v hre. Vhodne su interaktivne hracky, stimulujuce dusevnu aktivitu. Na hryzenie su vhodne napr. spikove kosti naplnene psou pastikou. Mozu byt zamrazene, pes ich bude dlhsie vylizovat.
    A ako pise praveja, vela pohybu pred odchodom a zanechanim doma. Za normalnych okolnosti, pes vacsinu dna prespi. Vhodne su pre takyto typ psa aj hry vonku s vytvorenim umelej stopy (slepaci bujon) na trave, pricom na konci stopy bude oblubena hracka.
    Kokre miluju vodu, su to lovci vodneho vtactva, cize ked bude teplejsie, rozhodne s nim chodte plavat.

    #54037
    Misiak101
    Člen
    Dobrý deň chcel by som Vás poprosiť o radu. Mám doma 7 mesačné štena vlčiaka kríženého s dobermanom. Ked som doma tak je všetko v poriadku, môj pes nič zle neurobi. No ako náhle odídem z domu tak trhá postelné prádlo, periny, vyciká sa mi na postel, zavija, hryzie nábytok. Ked s ním idem von tak ked ho pustím z vodítka tak ku mne nepríde, nepríde ani na sladkosť ani na hračku. Ked som s ním vonku a zbadá dačo, bude sa škrtiť, zavijať, ťahať, knučať, ale stále pojde za tým. Nepomôže ani ked sa snažím upúať pozornosť na niečo iné. Odmieta spávať vo svojom pelechu stále sa driape len na moju postel. Na povely sadni reaguje iba ked vidí že mám dačo pre neho v ruke. Ked v ruke nemám nič tak ma ignoruje. Obhryzáva mi nábytok, ked som kúpil sprej proti obhryzavaniu tak to nemalo žiaden význam, oblizoval to. Ked mi už prasknú nervy a udrem ho alebo ho zbyjem tak jemu sa to páči. Už som bezradný. Ak sa to nepodarí zmeniť, bude nás musieť opustiž a to by som velmi nerád.
    #54038
    wendy1
    Člen
    Mate doma zrejme dominantneho psa. Na Vasom mieste by som napisala Rudolfovi Desenskemu. Najdete si ho na googly.
    #54039
    Misiak101
    Člen
    No žial desensky mi nie je chotny pomoct cez net a ked som tam napisal toto tak môj prispevok bol zamietnuty
    #54040
    netrápte sa on je aj tak dosť svojský, zvládnete to aj sám ale len ak sa v prvom rade ukľudníte vy sám !!! je to o pozitívnom prístupe a a správnom napomenutí v ten správny moment určite si pozrite seriál znalca psej duše Cezara Milana na National Geografic denne o 18 a piatok o 21 a 22 ten už zvládol iné problémy a väčšie rasy.Veľmi veľa som z jeho rád vyskúšala a na 99% to zaberá
    #54041
    wendy1
    Člen
    Neviete mu nechat pristup trebars len na chodbe? Aspon kym sa neukludni. U dominantneho psa je potrebna doslednost. Nenechavajte ho nikdy lezat na svojej posteli, nalakat ho na maskrtu a hracku dole a nedovolit mu ist opat na postel. U dominantneho psa by som vzdy mala voditko aj doma tzv. domace voditko nie velmi dlhe, aby s nim bola lepsia manipulacia, tak sa Vas nebude snazit aj kusnut. Voditko ale pocas toho ak snim nie ste a psik je sam tak urcite dat dole, aj v noci.
    Vonku chodit len na stopovacke, kym nazacne pocuvat, potom mozte stopovacku skracovat.
    Ak by Va sopat zacal pocuvat menej tak opat stopovacku predlzit.
    Ma nejake hracky doma? Pripadne mu skuste kupit nejaku interaktivnu hracku, na googli po zadani sa Vam ucrite vyhaodi par e-shopov kde si to viete objednat.
    Ak Vas pes zacne tahat tak nahle zmente smer a pes musi ist s Vami. Skuste si pohaldat nejaky cvik pri nohe a to ho ucit. Myslim ze to tahanie ho casom prejde, ale mali by ste sa o to pokusit. Ak Vas taha tak ho dat do sedu, a potm vykrocit so psom pri nohe. Zo zaciatku by som mozno v ruke mala oblubenu hracku alebo maskrtu a tak by som viedla psa. Ak pes neraaguje na povel sadni tak ho donutte, tak ze mu zatlacite na zadok. Potom ho stale pochvalte.
    Ak si s tym obhryzavanim nebudete vediet dat rada a psika nechcete dat prec, tak by osm navrhla kupit velku klietku a tam ho nechavat pocas Vasej nepritomnosti. Musite vsak psika v klietke naucit fungovat. Stale musi mat pristup k vode. A nikdy ho nesmiete posielat za trest do klietky. Musi mat kladnu skusenost s klietkou. AK budete dosledny tak klietku bude milovat. Mozno tu niektori bude so mnou nesuhlasit. Casom urcite tu klietku nebudete potrebovat.
    #54042
    Misiak101
    Člen
    Znovu sa Vám chcem podakovať. Určite to skusim. No okrem tej klietky, pretože moja izba ma 3 X 3 metre a neni možnosť tam dať tu klietku. Ked sme von na prehadzke tak sa zahrizne do voditka a taha to voditko a miksuje alebo ked dakoho zbada tak sa taha za nim. Včera som skušal to že ked ma potiahol tak som trhol voditkom a zastal. Pomohlo len kym som stál, ako nahle som sa pohol tak znovu tahal a miksoval. Uprimne viacej sme stali ako chodili. Ked mu dam nahubok aby netrhal voditko tak zase pre zmenu stoji on na mieste a ja ho musim tahať. No a toho znalca psej duše to si kuknem iba na nete lebo tu stanicu nemame ale aj tak dakujem. Smiem sa Vás opýtať odkial ste? či by bolo možne ak ste z okolia ZV tak by som si rad prišiel osobne po radu
    #54043
    žiaľ som BA_ okolie , ale tieto jeho genialne rady sa dajú kúpiť aj v knižnej podobe či DVD, http://www.webmagazin.cz/index.php?stype=all&id=10161
    http://natgeotv.com/cz/znalec-psi-duse/videa/atf-k-9-gavin

    Sama sa teraz ” trápim ” s veľmi energickým miešancom /11 mes / NO a retrívera je to len o dennodennom kontakte ,prechádzkach a neustálom cvičení, prvý krát som musela pristúpiť k pomôcke Haltiohlávky lebo som už nemala síl 30 kg psíka v kľude držať pri nohe a môžem to len doporučiť je to skvelá vec ale treba to používať veľmi opatrne
    http://www.baron.cz/pes/vychovna-ohlavka-halti-cerna-220-k-PP000141-X000305-X000090-X000325.html

    #54044
    wendy1
    Člen
    #54045
    wendy1
    Člen
    Voditko by som postriekala trpkym sprejom, kupite v chovatelskych potrebach, pripadne octom. Musite byt trpezlivy ale trvat na svojom. Bitky u neho nebudu mat vyznam a Vy sa musite dostat na vodcu svorky, bez bitiek ale na svojej doslednosti. Ak bude zavijat tak mu skuste strieknut vodu do papule zo striekacej pistole. Kde travi pes ak nie ste doma? Takisto naozaj doporucujem mat doma to voditko stale ked ho chcete mat pod kontrolou, co sa tyka jeho skakania na postel, na mamu a pod. Tak meter dlhe.
    Takisto s tou jeho samostatnostou by som to skusala ho nechavat kratsi cas v izbe a prist ho skontrolovat. Ak ho nacapete pri cine tak skusit to so striekacou pistolou pri cine, ak bude kludny tak ho odmenit. Cas predlzovat nechat ho sameho.
    #54046
    postoje sa vôbec neodporúčajú pre nezvládateľné psíky, je to skôr pre tých čo majú ťahať v záprahu atd .Ak je psík príliš temperamentný treba u neho vypestovať najskôr ten kľud a pohodičku pri chôdzi
    #54047
    wendy1
    Člen
    Tento postroj je vraj novinka a nieco podobne ako halti ohlavka.
    Napr. znama mala RR a ten po obycajnom kozenom potroji zacal menej tahat, takisto aj kamoska co ma bullterierku.
    Tento postroj je ale iny.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 47 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.