zufala

  • This topic has 10 hlasov and 46 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 47 )
  • Autor
    Príspevky
  • #54048
    ach tááák 🙂 človek sa učí celý život…
    #54059
    Scylla
    Člen
    Já se mu naopak vůbec nedivím. Nic jste ho nenaučili, nijak ho nevedete, když on nechápe, místo vysvětlení na něj řvete a používáte vysavač…., nediv se, že se proti agresi z vaší strany ohrazuje – je v právu. Uberte na křiku, násilí, uklidněte se a učte ho povely, navazujte ho na sebe, vysvětlujte, veďte, motivujte. Nejdřív mu musíte srozumitelně vysvětlit, co po něm chcete, pak teprve to můžete po něm vyžadovat. Když nechápe, vlídně napovědět, pochválit. Křik a násilí povedou jen k tomu, že on na vás začne používat stejné komunikační prostředky, jako vy na něj. A to si, jak vidno z tvého příspěvku, nemůžete dovolit – nemáte na to nervy.
    #54066
    Scylla
    Člen
    Jak tohle můžeš dopustit???? Kdyby někdo sáhl na mého psa, měl by letecký den, že by se nestačil divit.

    MOn, 5 minut do něj hučíš, aby šel ven?? On tě po několika vteřinách vypne, protože jinak by se zbláznil. Zkoušel jsi někdy poslouchat projevy státníků? Za několik minut to vnímáš jako zvukovou kulisu a o obsahu nic nevíš. Je lepší dát mu povel, a pomoct mu s jeho splněním, pochválit. Povely se neopakují a tak dlouho do psa hučet je totálně k ničemu. Povely ovládá, ale neposlouchá? Tak je přece neovládá, ne?

    #54049
    Misiak101
    Člen
    kukal som ten postroj skusim to. No čo sa tyka zavijania tak tak zatial ked je zavrety tak je ticho. Maximalne škrabe na dvere. No som trpezlivy. Skusim som pri ťahani vonku zmeniť smer, ked som ho zmenil tak niekedy išiel pekne a niekedy ťahal do tej druhej strany. Ten spej proti ohryzavaniu mam a to nepomaha, ked som to striekal na nabytok a plachtu čo obhryzava tak to normalne oblizoval.
    #54050
    Misiak101
    Člen
    kukal som ten postroj skusim to. No čo sa tyka zavijania tak tak zatial ked je zavrety tak je ticho. Maximalne škrabe na dvere. No som trpezlivy. Skusim som pri ťahani vonku zmeniť smer, ked som ho zmenil tak niekedy išiel pekne a niekedy ťahal do tej druhej strany. Ten spej proti ohryzavaniu mam a to nepomaha, ked som to striekal na nabytok a plachtu čo obhryzava tak to normalne oblizoval.
    #54051
    tak ale je rozdiel obliznúť a hrýzť…či ???
    #54052
    Misiak101
    Člen
    ano to je rozdiel, no pridem domov a plachta zas roztrhana, dal som novu postriekal som tym sprejom proti ohryzavaniu a psovi to vôbec nevadilo oblizoval to dokonca som mu to strekol aj do ust a nič. Nechapem tomu vôbec
    #54053
    hehe podivné chúťky 🙂 skúste taký podfuk trošku tým postriekajte normálnu veľkú špikovú kosť možno ho to bude viac zaujímať…
    #54054
    wendy1
    Člen
    Nabytok skusit potriet octovou vodou?
    #54055
    Mon
    Člen
    prosím, neviete mi niekto poradiť – mám 2 a pol ročného kríženca labradora s vlčiakom… bývame v dome, ale dosť času trávieval aj vo vnútri. keď sme mu povedali aby už išiel von, bez problémov odišiel, v podstate bez problémov nás aj vnútri poslúchal… zrazu ale prestal úplne poslúchať, von nechce ísť, musíme ho vyháňať zapnutým vysavačom 🙂 lebo to je jediné čo ho vyženie.. a minule dokonca keď na neho brat kričal aby išiel von, začal po ňom vrčať a štekať.. odvtedy ho za trest dovnútra nepúšťame, ale občas sa prešmykne a zase nechce vyjsť von… neviem čo sa stalo, či je v nejakej neskorej “puberte” 🙂 alebo prečo zrazu prestal poslúchať… a tiež by ma zaujímalo, či si to ten psík v tej svojej hlave vie spojiť, že sme na neho nahnevaní a už ho dovnútra nepúšťame lebo napr. pred dvomi dňami neposlúchol a vrčal po nás…
    ďakujem za pomoc 🙂
    #54056
    wendy1
    Člen
    a tiež by ma zaujímalo, či si to ten psík v tej svojej hlave vie spojiť, že sme na neho nahnevaní a už ho dovnútra nepúšťame lebo napr. pred dvomi dňami neposlúchol a vrčal po nás…

    On uz na to zabudol, nevie si to spojit.

    #54057
    tak to čierne čudo je rovnaká fajta labr.retríver s vlčiakom a veru má to svojskú hlávku, ale jediné čo platí S KĽUDOM MNÍCHA všetky povely a dôsledne, niekedy gesto a energia urobia oveľa viac dobrého ako hnev ,krik a “vysávač ” netreba kričať menom psíka len sa k tomu rázne postaviť a byť dôslednííííííí až kým neurobí to čo po ňom chceme a niekedy to trvá aj 2-5 min, ak sa pohne inam alebo vrči nepohla by som sa a ani nedala na sebe vedieť že si z toho niečo robím jednoducho neustúpiť, akonáhle sa poddá a urobí čo chcem pochválim ale musí byť v kľude
    #54058
    Mon
    Člen
    no veď vysavač sa používa ako posledná možnosť, lebo po piatich minútach mi je aj celkom zima stáť v tých otvorených dverách 🙂
    len to ma prekvapuje a znepokojuje prečo zrazu z ničoho nič prestal poslúchať… či je to len nejaké obdobie vzdoru ktoré prejde, lebo v našom správaní a prístupe k nemu sa nič nezmenilo..
    #54060
    scylla súhlas !!!!
    #54061
    Mon
    Člen
    neviem z čoho usudzuješ že sme ho nič nenaučili a že po ňom iba kričíme..
    práve naopak, pozná veľa povelov, za ktoré vždy dostáva za odmenu kostičku, tyčinku, piškótku.. aj teraz mu ju samozrejme núkame ale zrazu ani tak nechce odísť..
    a znova opakujem – prvých 5 minút ho hladkám, škrabkám, pekne sa mu prihováram aby išiel von, jasne mu zadávam povely aby išiel, na ktoré predtým normálne reagoval…
    ale isto pochopíte že je nemysliteľné 20 minút stáť v mraze a čakať či náááhodou sa mu už nezachce ma poslúchnuť… (hlavne to zdôrazňujem – že doteraz poslúchal a SAMOZREJME že bol za to vždy pochválený a odmenený) a hlavne vedel že o pár hodín sa k nám dovnútra znova vráti..
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 47 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.