zufala

  • This topic has 10 hlasov and 46 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 31 až 45 (z celkového počtu 47 )
  • Autor
    Príspevky
  • #54062
    no verte že ani netuší že sa bude opäť môcť vrátiť ,
    nerozmýšľajú ani v minulom čase ani v budúcom , vedia len to že ich z nejakej príčiny ktorú oni nechápu vyhadzujete von aj ked sa mu nechce
    #54063
    bielyotec
    Člen
    Moj Labrador trhal vankúše a hračky asi do troch rokov.Raz som zaspal a plyšové hračky sa zmenili na kopu vaty.Teraz už len niečo vezme,vankúš alebo paspuče,topánku ale len vtedy,keď nás víta doma.
    Pre polovných psov je dobré vyhotoviť,alebo kúpiť aportovací valček z vrecoviny naplnený molitanom.Potom je vhodné aj tie aportovacie drevené hračky.
    Neboj sa prejde ho to.Chce to čas.
    #54064
    zuz
    Člen
    …pozná veľa povelov, za ktoré vždy dostáva za odmenu kostičku, tyčinku, piškótku..

    Ľudia si mýlia pojmy s dojmami, a to dosť často. Verím, že ste ho naučili povely ale ste ho nevychovali. A ide o to, aby pes mal Vašu dôveru a “nepanáčkoval” len za piškótu. Výcvik žiaľ nie je to isté ako výchova. Tá je celživotná a buduje sa na základe vzťahu pán-pes, pričom nejde o dominanciu pána, ale o to aby mu pes mohol dôverovať.

    Možno sa Vám zdajú naše odpovede všeobecné, ale myslím, že tak, ako pri dieťati, tak ani pri psovi sa nedá úplne aplikovať rovnaké pravidlo. Je to živý tvor, ktorý proste vyžaduje sústavnú prácu a áno, hoci aj tých 20 min na mraze. Ale možno by stačilo nalistovať aj staršie príspevky, pozrieť si prácu s vodítkom doma a podobne. Krik, nervy a podobne ešte žiadneho psa nevychovali. Strach sa však dá vybudovať veľmi rýchlo. Takže prisúpte k nemu spôsobom, ako sa to dá a nie prečo to nejde.

    #54065
    bielyotec
    Člen
    Úplný súhlas.Jeden cvičitel dal mojmu psovi ostnáč,naučil ho poslúchnuť,ale ten pes mi dlho už neveril.
    #54067
    vanesa.s
    Člen
    Dobrý deň 🙂

    Mám osem mesačnú fenku , kríženca 4 rás ( kokeršpaniel, jazvečík – otec, mama- westík , špic) . Výzorovo sa najviac poddala na kokeršpaniela. Nikdy sme s ňou nemali väčší problém. Pýtať vonku sa začala ako dvojmesačná . Lenže posledné tri-štyri mesiace ohryzava topánky a najnovšie aj nábytok. Ohryzla mi aj knihy, ktoré som mala vypožičané. KOberce máme stiahnuté , pretože na nich ciká (v súčasnosti ani neivme . . .všetky sme stiahli a asi od septembra sme ich ani nevybrali- boli drahé a , a ked s ana nich vycikala tak sa doslova naduli, sú celé skrčené) . Ked ju pustím, a zbadá nejakého psa , vônbec si ma nevšíma (niekedy áno, na časy) . A ešte k tomu na všetky psi , veľmi breše. Ked sa oňuchajú prestane . Na vodídku ma veľmi ťahá. Ak je pustená, a mám pre ňu nejakú odmenu (jedlo, granule a podobne ) tak ma celkom počúva . . . Ked sme doma, je veľmi pokojná. Nerobí nič zlé. Dokonca nešteká , ani ked niekto zazvoní. Málo kedy ju počujeme vrčať . Je veľmi priateľská a inteligentná. Robí veľké škody. Kúpili sme aj novú stenu do chodby, zatiaľ sme ju tam však ešte nedali, ale stihla začať hrýzť krabice a mamka sa už bojí. Ked ju nechávame samú doma, nikdy nebreše ani nezavíja . Neviem či je to z nudy , ale vždy ohryza nábytok , topánky a opodobne. . . .púšťa sa do koša . . . Pri tom jej tam nechávam spústa hračiek, má jedlo , vodu .. . . má prístup k polke bytu (chodba a kuchyňa ) . . . Len sa bojíme , či sa niekedy neotvoria dvere do kúpeľne, kde máme topánky. Na záver by som chcela spomenúť , že , ked s ňou idme vonku, (dám jej objok, začnem sa obleikať, obujem sa a idem vo výťahu ) veľmi kňučí . . . Vopred dakujem za radu 🙂

    #54068
    wendy1
    Člen
    K tym topankam, zial musite topanky skryvat pokial ju to neprejde, pripadne jej vymedzte nejaky priestor. AKo casto s nou chodite von? Zaujimalo by ma ci ma uz vsetky zuby von alebo ci sa jej este doteraz neprerezavaju nove. Moze to byt tym spojene. Skusali ste tieto rady co tu boli pisane? Ak nie, tak by som skusila spomenute rady na tejto stranke, musite byt trpezliva a dosledna, chce to cas. Ak nenastane ani trochu zlepsenie, tak by som zase napisala.
    Aj o tom knucani, tu bolo nieco spomenute. Skuste sa obuvat a ak zacne knucat tak chodte si robit nieco svoje, o 5 minut sa zacnite opat obliekat alebo obuvat ak bude pokojna tak s nou chote von. Bude to tiez potrebovat cas.
    Vela hraciek jej nenechavajte, skuste jej napr. kupit drevenu kost alebo nejaku interaktivnu hracku. Pri prichode ani pri odchode sa jej specialne nevenujte.
    #54069
    vanesa.s
    Člen
    Vdaka za radu 🙂 vonku s ňou chodíme asi tak 4-5 x , robím chybu asi v tom , že s ňou chodím na kratšie prechádzky, a len každý druhý deň na dlhšiu , minimálne 30 minútovú prechádzku. Bol ty spomenutý nejaký sprej. Ak by som ho nastriekala na nábytok, poškodil by ho nejako ? Alebo nesmrdí ten sprej ? Len pred chvíľou som s ňou bola vonku . . . veľmi ťahá . Má cez 15 kilogramov a ja mám 38 kg . . . takže ma dokáže poriadne poťahnúť a nevime ju mať dostatočne pod kontrolou . Ked bol menšia, mala asi tak 4 mesiac,e zle sme zatvorili dve re do detskej a dostala s ku knihám z knižnice . .. teraz ked to bola doriešiť vyšla ma škoda na 60 € . . . dohryzla repraky . . . sme už naozaj v koncoch so silami. . . po zadku odstáva , iba ked sa vyciká ( takže takmer nikdy) .. . .nechceme ju biť a aj ke daj tak iba s novinkami, pretože už sme raz psíka mali. . . rozmaznali sme ho . . . nikdy nepočúval .. .nemohli sme púšťať (srnčí ratlík) , pretože skákal do bicyklov, detí , psov . . . bol agresívny nie len k cudzím, ale aj ku mne a tak. .. . dali sme ho utratiť a ľutujeme to. Mamka dnes stratila nervy, pretože si všimla, že Lilly (tak sa volá tá fenka) obhryzla linku. Začala, že ju dá asi preč a že ak jej nenájdem pána , pôjdeme zase k veterinárovi. Najprv mi dala meisac na prevychovanie , ale teraz mám pocit, že ani ten mať nebudem. Viem ako sa mamka zrútila, ked sme dali utratiť Bonka (bola pri tom ) a myslím si , že to znova neurobí . . . a teraz s abojím, či sme nerozmaznali aj Lilly . .. od dnes nebude spať s nami v posteli, a nebude chodiť ani na gauč (veľmi špiní) . . .
    #54070
    vanesa.s
    Člen
    Vdaka za radu 🙂 vonku s ňou chodíme asi tak 4-5 x , robím chybu asi v tom , že s ňou chodím na kratšie prechádzky, a len každý druhý deň na dlhšiu , minimálne 30 minútovú prechádzku. Bol ty spomenutý nejaký sprej. Ak by som ho nastriekala na nábytok, poškodil by ho nejako ? Alebo nesmrdí ten sprej ? Len pred chvíľou som s ňou bola vonku . . . veľmi ťahá . Má cez 15 kilogramov a ja mám 38 kg . . . takže ma dokáže poriadne poťahnúť a nevime ju mať dostatočne pod kontrolou . Ked bol menšia, mala asi tak 4 mesiac,e zle sme zatvorili dve re do detskej a dostala s ku knihám z knižnice . .. teraz ked to bola doriešiť vyšla ma škoda na 60 € . . . dohryzla repraky . . . sme už naozaj v koncoch so silami. . . po zadku odstáva , iba ked sa vyciká ( takže takmer nikdy) .. . .nechceme ju biť a aj ke daj tak iba s novinkami, pretože už sme raz psíka mali. . . rozmaznali sme ho . . . nikdy nepočúval .. .nemohli sme púšťať (srnčí ratlík) , pretože skákal do bicyklov, detí , psov . . . bol agresívny nie len k cudzím, ale aj ku mne a tak. .. . dali sme ho utratiť a ľutujeme to. Mamka dnes stratila nervy, pretože si všimla, že Lilly (tak sa volá tá fenka) obhryzla linku. Začala, že ju dá asi preč a že ak jej nenájdem pána , pôjdeme zase k veterinárovi. Najprv mi dala meisac na prevychovanie , ale teraz mám pocit, že ani ten mať nebudem. Viem ako sa mamka zrútila, ked sme dali utratiť Bonka (bola pri tom ) a myslím si , že to znova neurobí . . . a teraz s abojím, či sme nerozmaznali aj Lilly . .. od dnes nebude spať s nami v posteli, a nebude chodiť ani na gauč (veľmi špiní) . . .
    #54071
    joooj toto sa ozaj veľmi zle aj číta, myslím že niekde robíte chybu úplne od začiatku…v žiadnom prípade netreba psíka biť, tým strácate jeho dôveru bude sa vás báť ale nikdy nie rešpektovať ! Treba byť dôslední v napomenutiach a v tom čo chcete vždy dotiahnuť dokonca, mám pocit že veľa vecí odsúvate a neriešite až kým sa z toho neurobí zlozvyk, psíka treba správne motivovať , hrať sa s ním veľa chodiť von zo 3-4 prechádzok aspoň jedna by mala mať okolo hodiny , ak sa psík nudí a je frustrovaný prejaví sa to aj na ničení vecí a celkovej neposlušnosti.Mala som niekoľko psíkov a aj teraz mám 2 a jediné čo prišlo k úrazu bola jedna nabíjačka na mobil a 1 topánky nič iné za niekoľko rokov , naozaj je to len o tom ako dokážete ukázať čo môže a čo nie, treba to hned nahradiť niečim gumeným na hryzenie po 2 týždňoch nebude potrebovať ani to a hlavne ČAS !!! chceli ste psíka a to je obrovská zodpovednosť ak mu dáte čo potrebuje určite to vráti aj s úrokmi takže je to len e len na vás
    #54072
    wendy1
    Člen
    Ten sprej kupis v chovatelskych potrebach, nasa nemala tendenciu kusat veci, ale pre istotu som ho davala asi len raz. Stoji okolo 7-8 €. Je neskodny pre psikov. Ma trpku prichut. Myslim ze nabytok neposkodi. Pripadne to skus potriet octovou vodou. Akonahle uvidis ze psik chce nieco kusat, tak ju napomen a daj jej nejaku oblubenu hracku. Je tu aj link na postroj, ktory je cvicna pomocka prave na psiky, ktore tahaju, kupis ho na:
    http://www.sixfeet.sk/postroje/pracovne-sportovepostroje/vycvikovy-postroj-lupi.html
    Nikdy nebite psika ked sa mu stane nehoda, pokial ju neprichytis priamo pri cine, ani vtedy netreba bit len vyhresit a vziat von.
    Su aj klietky pre psikov, len tam je nutne ho naucit byt v tej klietke a nesmie byt zavreta dlho. Musi byt dostatocne priestranna. A psika nikdy nesmiete tam posielat za trest, musi mat pobyt v klietke spojeny s utociskom ze mu je tam dobre. A samozrejme musi mat misku s vodou v nej. Pripadne jej vymedzte len chodbu ked bude sama a veci musite zatial odstranit. V ziadnom pripade nedavajte utracat psika, to ho radsej darujte alebo dajte do utulku. Nie je to jeho chyba.
    Pravidla si musite dat hned na zaciatku, teraz to bude trosku tazsie ju odnaucit urcite veci. Vsetci musite dovolit len to co chcete aby psik mal povolene a nie ze raz moze a raz nemoze.
    Drzim palce. Ak spolupracuje s pamlskami, tak je to plus pre Vas. Venujte sa jej a vrati sa Vam to.

    #54073
    vanesa.s
    Člen
    Vezmem si vaše rady k srdcu. . . mamka sa už ju bojí nechávať samú , pretože toho zničila už dosť. Ak by sme jej kúpili nejakú drevenú hračku , prestala by ohryzávať nábytok ? Klietku si nemôžeme dovoliť . .. chodba je úzka , a nemala by sme ju kde odložiť. . .ako svoju profilovu fotku mám obrázok mojej Lilly . .. . ja si myslím , že to, že ohryzáva nábytok je určite ja naša chyba . .. a ja by som s tým rada niečo urobila. Okrem toho spreju, octu a podobne , čo by ste mi ešte poradili ? to vidídko by som skúsila zaobstarať . . .kedže sme už pred tým , mali psíka, naša suseda bola cvičiteľka , ale bývala tu len tri mesiace a preto mi stihla iba ukázať, ako mám psíka naučiť povel, sadni . . . to, aby ma počúval , ked zvolám jeho meno, by som tiež dokázala zvládnuť . . . ja ju o ňu nechcem prísť . . .
    #54074
    wendy1
    Člen
    Ci prestane obhryzavat to neviem, ale ked rada obhryzava nabytok, tak jej skuste dopriat drevenu kost. Okrem napominania ak ju pristihnete a toho spreju ma nic ine nenapada. Vyzera inteligentne, preto sa jej musis venovat. Ma v sebe mladost, pochabost. Treba jej ju vybit spravnym smerom. Prechadzkami, vybehanim, cvicenim, … Skus snou trebars hrat schovavacky, alebo jej poschovavaj nejake dobroty po chodbe a tak, nech ich hlada.
    Pripadne jej kupte surovu klbovu kost. Aby mala co robit.
    #54075
    vanesa.s
    Člen
    Mala by som jej dávať nejaký pelešok na zem ? Viete má hrubý kožúšok, a mne sa zdalo, žeby to nebolo potrebné .. . predtým, ked sme jej ho dávali tak na neho cikala, alebo ho trhala . . .ale odvtedy už prešla dosť dlhá doba . A ako mám ten ocot natierať ? A vlastne, ak ju nebudem môcť vždy poriadne vyvenčiť ?
    #54076
    wendy1
    Člen
    Snazit sa stale poriadne ju vyvencit. Ak sa neda, tak sa nic nedeje, a aj to ti nedavam zaruku ze psik nebude nicit. Ale myslim ze ked sa jej budes pravidelne venovat, cvicit ju a vychovavat ( co uz je dost neskoro ale da sa to, len je potrebny dlhsi cas ) tak myslim ze to bude v pohode. S handrickou potierat nabytok,ak uvidis ze to nezaberie tak skusit kupit ten sprej. A nezabudni napominat ju a sledovat, plus nasmerovat ju na hracky. Kazdy psik by mal mat pelech, kde si vie lahnut a oddychovat ked je unaveny. Bud jej ho daj na zem alebo do plastoveho kosa pre psikov.
    #54077
    zuz
    Člen
    Vanesa kolko mas rokov? Podla popisu problemu asi dvanast. Prepac, asi budem sprosta a osobna, ale mam na to dovod. Niektori ludia by proste psa asi mat nemali. Uz ste jedneho mali a dali ste ho utratit kvoli svojej pohodlnosti! A zadovazili ste si dalsieho!? Ved z toho co pises ide sama negativna energia, ako sa co neda, ako psik vsetko ponici, pocika, pohryzie, treba s nim chodit von, este aj pelech mu kupovat… proste za vsetko moze pes! Ked si clovek zadovazi psa, je zan zodpovedny. Musi mu zabezpecit vsetky potreby, od zradla, pohodlia, pohybu po vychovu. A je vrcholne nezodpovedne od ludi, ked na to nie su pripraveni aby mali taketo zviera. Ty mozno aj chces s tym nieco robit, ale Tvoja mama nie. Spolu tvorite svorku. Pes je jej clenom. Nepatri len Tebe, zijete spolu. Pokial mama vysiela negativnu energiu a vnutorne odmietanie psika, nebude to nikdy fungovat! Utratit ratlika???!!!
    To predsa nieje vo velkosti a v zasade ani v rase, ale vo vasom pristupe. Nedala si si ani tolko namahy, aby si si presla toto forum a nacitala navrhy na riesenia vasich problemov. To je pohodlnost. V prvom rade musis mat zaujem Ty. Kedze mas ultimatum a Tvoj pristup je aky je, dalsi pes pojde do kafilerie. A bud to zoberies osobne, alebo sa nadychnes, vstupis do seba a zacnes sa chovat zodpovedne voci svojmu psovi.
    Preco som sa tak rozculila? Lebo v sobotu dali isti ludia utratit svojho osemmesacneho howawarta, pretoze dohryzol celu rodinu.
    Co doriti robili osem mesiacov?! Nevnimali signaly od psa, podcenovali situaciu, nevychovavali a neviedli psa k spolocnemu zivotu vo svorke. Ludia, ked nie ste ochotni obetovat par topanok, stolicku a cas na vychadzky, neberte si domov psa, PROSIM!!!

    (Tolko vykricnikov som v zivote v jednom texte nenapisala, ale emocie prevysili racio. Snad to pomoze inym psikom.)

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 31 až 45 (z celkového počtu 47 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.