zvracanie !!

  • This topic has 8 hlasov and 72 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 31 až 45 (z celkového počtu 73 )
  • Autor
    Príspevky
  • #63438
    Katka, maj na mysli aj to, že v takom výbehu budú pustené väčšinou len psíky, ktoré neublížia, ked sú na voľno a ich majitelia vedia, že sa ich psy znesú s druhými psami 🙂 Psie naháňačky sú dobré aj pre fyzickú aj pre psychickú stránku a uvidíš, že sa Beník od nebude vedieť ani odtrhnúť a ver, že nie je taký blbý, aby skákal po psovi, ktorému sa to nebude páčiť, oni si to rýchlo dajú medzi sebou vedieť, že tak toto nie, mladý 🙂 Niekedy si tie psy vedia vyrozprávať tieto hranice lepšie bez zásahu človeka, lebo ked človek nad tými psami vkuse stojí a kybicuje psov, tak môže dôjsť aj k úrazu 🙂 Stalo sa mi viackrát (nanešťastie), že ked som mala Engee navoľno, tak mi zdrhla v túžbe hrať sa za nejakým psom a to som už nevedela rýchlo zareagovať pri tom ich zoznamovaní (vtedy je pes oveľa menej sebavedomejší ako na vodítku, predsa len je sám na všetko a nemá toľko odvahy byť “frajer” ako ked je jeho panička hneď za ním) a bud sa teda začali hrať, alebo pes na ňu zavrčal, možno aj vytasil na ňu zuby a ona hneď pochopila, že hups, tak toto kamoš asi nebude, hoci bola aj situácia, že sa dotrepala za už zdiaľky štekajúcou a zuby ceriacou fenou, no ona aj tak išla do nej labkou, že nerooob, podme sa hrať 🙂 fena ju štipla zubami a už pochopila, tak jej treba ked bola sprostá, ale inak by nezistila, že si treba dávať pozor 🙂 nie každé uhryznutie znamená, že ti psa roztrhajú na cimpr campr 🙂 Engee jej nechcela dať pokoj, tak ona jej to ručne stručne vysvetlila, že jej má dať pokoj 🙂 Možno to vyznie odo mňa necitlivo voči Engee, ale myslím si, že aj toto je dôležité pre jej správnu socializáciu, aby zistila, ako sa zachovať, samozrejme, že roztrhať iným psom by som ju nenechala…
    #63387
    katarina2
    Člen
    Rozmýšľam nad tým akou silou ho mohla kopnúť tá elekrina, mohla by si to spomenúť u vetoša či to nemôže mať nejaký súvis, lebo to čo papá je všetko diétne tak že strava by mu škodiť nemala
    #63401
    katarina2
    Člen
    Pekná nevesta si, dobre si urobila že si zmenila profilov ku aspoň na zatiaľ nech si Ťa všetky popozeráme. No ani ženích nie je na zahodenie … No a k Beníkovi toľko, že síce už sa vy kakal včera ale asi nie všetko lebo ešte má ťažkosti takže aj dnes dostane harmančekový čajíček s medíkom, inak by ho nevypil a ten čajík trošku pohne, na prechádzky chodíme aj 2x denne keď je pekne, dnes má byť veľký vietor ale možno jednu prechádzku stihneme , kým sa vietor nerozbesnie.
    #63418
    heny
    Člen
    to ze sa mi rocky v tomto zhorsil je moja vina – priznavam –
    lebo som mu povolila.
    volakedy sme isli von bol pekne pri nohe , potom som ho nechala si viac pobehovat na voditku.
    ale je poslusny . vie ze ja neostanem stat na mieste kym si on cucha, len ked cika. ked vidim nieco co by zobral do papule , poviem nie alebo fuj nezobere si to.
    zavelim k nohe pekne pride. je ozaj poslusny ale i tak som mu trosku povolila.

    neviem co si o tom budete mysliet , dokonca ronnyho som odnaucila znackovat !!!
    volakedy kazdych par metrov cvrkal ! – je kastrovany takze ja si myslim ze to mal zlozvyk.
    ale znackoval abnormalne. auto, stolicku v kaviarni, ked sme boli v zvieracom obchode tam regali no vsetko !
    potom som ho stale potiahla ked chcel znackovat a teraz cika normalne 🙂 pusti vsetko naraz….

    #63439
    heny
    Člen
    no ahojte, ja vcera prisla zo slovenska.
    pondelok som mala stres az az……:(
    do 11tej su na velvyslanectve vo viedni.-bola som si slovensky sobasny list vyzdvihnut..
    vystartovali sme so segrou pred 6tou rano. navigacny ukazal ze kolo 10:20 budeme pri velvyslanectve.
    no najprv zacalo snezit, ale brutal . 40tkou sme sli po dialnici !!!! smykalo sa, ked som chcela prejst do druheho pruhu auto len tak mikalo zo strany na stranu…no hrozne nieco! dobre dve hodky sme potom sli max 80tkou. neskor bolo fajn chvalabohu. no nenormalne to bolo baby, zasnezene dialnice , a nekor slnko svietilo. na velvyslanectvo sme prisli po 11tej ! ale zavolala som im ze nestiham a chvalabohu ma pockali.
    potom….
    papiere som si sla vybavit v zamkoch-zmena mena, odhlasenie trvaleho pobytu, new pas….
    na mästskom urade pracuje sestra mojej naj kamosky. ona dobra dusa, vsetko mi naraz vybavila.
    pridem na policiu a policajt mi vravi-toto ste dokaslali. no oni mi nevedia vymenit vodicak nakolko som uz bola odhlasena z trvaleho pobytu..:((
    pas sa da , ale vodicak nie, takze vodicak si musim dat tu vymenit, kedze tu mam trvaly pobyt v innsbrucku. to sa este da, ale mna slak trafi, ked budem musiet dat vypis z vodicaku, a potvrdenie od odhlaseni trvaleho pobytu z svk dat prelozit do nemciny. to bude iste 200e… :(( takze skvely stresovy pondelok som mala…

    co sa tyka psikov, treba ich zakazdym nechat sa ocuchat. nam sa kolkokrat stane, ze rocky je divy k mensim psom, dostane varovny signal od cudzieho- taky mensi utok,a ide sa dalej 🙂
    ak ten cudzi pes neni vyslovene agresivny- co by mal jeho majitel upozornit, a vase psiky su moc dive, cudzie im ukazu ze hej, skludni sa….ako som uz spominala, pred väcsimi ma rocky viac respektu, k väcsim sa blizi opatrnejsie, a od malych obcas dostane ,,vychovnu,, ale on si z toho nic nerobi …:) ide sa dalej. vtedy ho vysmejem ze tak mu treba 🙂
    mame aj povel bud mily ten pouzivam ked vidim ze je moc roztatareny ked vidi maleho psika, pomaha to.
    netraba sa tahat prec, ani psikov ved ked jeden alebo druhy je moc divy oni si to vybavia sami medzi sebou.

    co sa tyka o psikoch bez voditka ,hej je to o dovere a spravnej vychove. rockyho som tiez mavala obcas bez voditka, kym mi ho vtedy takmer auto nezrazilo ked videl na druhej strane cesty psa a rozutekal sa za nim. vtedy bol ale mladsi.teraz neskusa ist za psami ktore vidi na druhej strane-ked je na vodtiku.
    u nas vidim obcas psov bez voditka, to su ale skor väcsie a starsie psiky.

    #63388
    heny
    Člen
    sak to , nemyslim ze strava mu skodi …

    este nieco to moze byt : ked som isla vcera von, videla som to z coho vtedy cely den zvracal, pri dome je nejake divne zradlo rozhadzane, vyzera to ako zradlo pre morske prasiatka, alebo pre take nejake zvieratka.
    vcera som bola s rockym vonku aj na velkej prechadzke a nic mu nebolo, moze byt ze henta sla vecer okolo toho zradla a zase ho nechala si nieco uchmatnut…
    teraz pred jedenastou vstal, hned som mu vonala papulku – ma dlhe vlasky takze pachy sa mu nalepia, a ani nahodou nesmrdel po zvratkach( v sobotu smrdel ukrutne)
    takze aj to moze byt ze vobec nezvracal , len ma chce ona sekirovat…

    pockam do zajtra ci zase najdem odkaz, ak hej pojdem s nim k vetovi, ale jej samozrejme nic nepoviem….

    #63402
    heny
    Člen
    potom neskor ju zmenim za inu 🙂 chcela som aby ste aj saty videli :)))

    co sa tyka zapchy neviem bohuzial poradit, nam sa to este chvalabohu nestalo. ale ak mu robi zle napr mlieko, nepomohlo by mlieko mu dat ? popr jogurt alebo nieco z coho ma hnacku, ak ma? 🙂
    ja musim zajtra navarit pre rockyho…. ma jedlo uz len na dnes..

    #63419
    heny
    Člen
    v predchadzajucom mojom prispevku som ho chvalila a tak to dopadlo… vonku ked sme boli , on bez voditka, ma neposluchol 2x, pri povele kumne a stoj :((( skoncilo mu ,,povolovacie,, obdobie… vratim sa k starym zvykom 🙂
    #63440
    katarina2
    Člen
    Viem že to tak bude, teda aj dúfam, že v psom kolektíve sa naučí väčší móres ako odo mňa! Už sa teším na jar keď bude lepšie počasie tam budeme chodiť.
    #63403
    Nela2011
    Člen
    heny, krásna nevesta z teba bola 🙂

    my sme mali tiež teraz problémy, Billie čosi vonku požral a asi 3 – 4 dni zvracal, väčšinou žltú penu, ale už je to hádam ok ..

    #63420
    katarina2
    Člen
    Oni sú bitangi, zneužijú keď nie si v strehu, ja pre istotu ho nepustím nikdy na voľno len doma v koterci – neverím mu. Síce je to moja chyba že nie je naučený disciplíne, a že mám málo trpezlivosti aj to je pravda, tak musím znášať následky že je za 100 čertov:)DDD, ale to ma až tak nerozhádže…
    #63441
    Heny, ja som denne v strese, či stihnem ten a ten spoj 😀 takže ti vôbec nezávidím… ak ťa ešte budú preháňať medzi SVK a Rakúskom? Dobre si pamätám? 😀 tak to už dupľom, stojí to iste nemalé peniaze…..
    No už aj kvôli týmto rôznym vybavovačkám sa teším na svadbu 😀

    Engee je už socializovanejšia pri kontakte so psami, ale závisí od situácie…

    #63404
    heny
    Člen
    dakujem nela 🙂

    ste mali rovnake starosti ako my…. hadam je Billie uz fit 🙂

    my sa odvtedy drzime, rozmyslam ze kupim nahubok, niekde som videli taky dost maly, musim pozriet. to neni normalne s nim, s nosom je stale na zemi, akoby doma nic nedostaval zrat 🙁
    volakedy to nerobil.neviem ci mu preskocilo ci co ….:)

    #63421
    heny
    Člen
    akurat som matovi vravela, preco psy nechapu ze ked budu poslusny dostanu vsetko ? :)) xi…
    ja si vyzadujem disciplinu, i ked je to maly ,,neskodny,, pes…
    #63442
    heny
    Člen
    veronika co sa tyka papierov uz mam vsetko vybavene,…. sestra mi posle new pas, ten vodicak si potom tu vybavim a hotovo… tiez mi tak vraveli na velvyslanectve ze musim 3-4 x do wiedne, chvalabohu nie …:)

    rockymu posledne dni ,,hrabe,, neviem preco..
    inak ked som dosla domov taak sa mi tesil, mato vravel ze bol smutny ked som tu nebola, nechcela som ho brat zo sebou, sak by chudak vacsinu casu v aute presedel.
    no a vcera som bola s nimi vonku rocky sa mi po oprotiiducich psoch roztekal.pred par dnami tiez.nechapem preco, nikdy to nerobil.
    podla mna si moc dovoluje ked je s petrou potom skusa aj primne….musim poriadne pritvrdit pri vychove…..:(
    vcera si chcel silou-mocou lahnut medzi mna a mata.. poslem ho prec, za 3 min bol spet, som sa nahnevala , zase vyhostila, panko sa urazil a odisiel do druhej izby.
    divny je…..

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 31 až 45 (z celkového počtu 73 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.