ako zvladli vasi psikovia silvester ? :)

Inzercia psov, forum o psoch Diskusné Fóra Chovateľská poradňa ako zvladli vasi psikovia silvester ? :)

  • This topic has 9 hlasov and 14 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 15 )
  • Autor
    Príspevky
  • #48392
    heny
    Člen
    ahojte ako reagovali vasi psikovia na silvester?
    pre rockyho to bol prvy silvester ale zvladol to celkom v pohode- teda ako sa to vezme…. cely den nereagoval na buchania,chcela som ho v noci nechat spinkat ale zhodou okolnosti sa zobudil 10 min pred polnocou… ked sme boli o polnoci na balkone mala som ho na rukach, ten sa mi splhal este vyssie:) potom som ho dala do obyvacky kedze nejak nevyvadzal a za par minut som nasla mlacku…:( ale inak vse bolo ok 🙂
    #58392
    Renatus
    Člen
    Úplne v pohode…kamoška zalomila o pol dvanástej a ja s Hugom sme si vytiahli rolety a pozerali sme sa na ohňostroje a delobuchy…krásna hodinka.
    Hugo sedel úplne tesne vedľa mňa a občas sa tak skúmavo kukol na mňa, či je všetko tak ako má byť….chichichi

    Krásny Silvester!

    #58393
    heny
    Člen
    zlatuckyyyy 🙂
    rocky sa tiez vselikade obzeral ale mal strach..ale nastastie to nebolo take hrozne:)
    #58394
    misskate
    Člen
    nasa sa vobec nebala. prvy rok pozerala z okna, druhy len zo zavreteho a teraz to bol jej treti silvester a iba sedela v miestnosti, ale nebala sa. ked sme si davali bundy, ze sa ideme pozriet na balkon, tak sa zacala tesit, ze ide von 😀 trosku sa ale cudovala,preco este nespime 🙂
    #58395
    To je uzasne, tesim sa s vami. Nasa hysterka sa nezaprela, ale zvladla to lepsie ako minuly rok a opat sme sa presvedcili, ze 2 hodky vonku pred a po polnoci nam vsetkym spravili velmi dobre – vonku v poliach boli ohnostroje nadherne a hluk slabsi ako medzi domami. Takze vcelku fajn.
    #58396
    Denny
    Člen
    Tak naša 8-ročná fenka lhasa apso Tina prežíva už tretí rok hrozný strach, keď je Silvester. Do piatych rokov ani nevedela, že niečo ako Silvester a ohňostroje existujú. Ale potom sa to rázne zmenilo a pritom sa nikdy nestalo, žeby niekto pri nej nebodaj strielal pirátov alebo ohňostroj. Vždy bola pekne s nami vo vnútri. No je to asi tým, že už je staršia a už sa asi viac o seba bojí. Budúci rok si asi už vypýtame niečo od veterinára, lebo ju ide celý Silvester od rána puknúť od strachu, ako sa trasie, slintá, rýchlo dýcha a ničím sa nedá utíšiť. Tá mladšia 2-ročná fenka mala minulý Silvester taký istý, asi to odkukala od staršej. Tiež sa bála. Ale tento rok bola úplne v pohode, a to asi preto, že náš nový prírastok york Denny si z toho nič nerobil. Práveže ešte na ten ohňostroj štekal a potom celú noc prespal 🙂 Tak takýto bol u nás Silvester.
    #58397
    wendy1
    Člen
    Moja v pohode, este den po Silvestri sme boli von a strielali petardy a ona nic. Takisto chalani 20m od nej pred Silvestrom strielali petardy, ona na nich len stekla, ale ziaden strach ani depresia, tak hadam nam to vydrzi aj do staroby. Na Silvestra ku veceru az do rana bola u mamy a ta sa tiez obavala ako to znasa, ale videla ze s tym nema absolutny problem. Ziaden strach.
    #58398
    heny
    Člen
    som naozaj rada ze vasi hafani to tak zvladaju…. :)))
    dufam nas dalsi silvester sa zaobide bez mlacky :))
    #58399
    Smallblot
    Člen
    Heny, ja som ti pred Silvestrom písala, že Rony úplný pohoďák a asi som to zakríkla. Mláčku sme síce nemali, ale štekal celý deň ako odtrhnutý z reťaze, nebolo možné ho utíšiť. Keď sme sa boli venčiť asi o 19-20tej, tak už vonku sem tam búchali petardy a svetlice, no a Rony samozrejme chvostík medzi nožkami a pomaly ani nečúral. Stále nastražený, kde čo buchne, keď čosi buchlo, začal vystrašene naokolo štekať… o polnoci bol s našimi, mama ho vraj mala celú dobu na rukách a bol vraj úplne v pohode, že pozerali “svetielka” a ani nemukol. No a keď sme ho venčili ešte asi o 4tej v noci, keďže predtým pomaly vôbec necikal, tak vtedy už bolo všetko v pohode. Nikam sa neponáhľal, všetko čuchal a užíval si nočno-rannej vychádzky.
    #58400
    heny
    Člen
    chudacik…..:( rocky ako som spominala bol cely den ok, aj vonku bol ok.. len ta polnoc sa mu nepacila.
    teraz som si vsimla . rony je narodeny 18.3 ?? rocky 19.3 🙂
    #58401
    Smallblot
    Člen
    jj 🙂 Božinku, strašne to letí, onedlho bude mať 3 roky, však si ho pamätám takého malého špunta čo sa zmestil do dlaní, keď som si bola po neho. 🙂
    #58402
    heny
    Člen
    akurat sme aj my vcera spominali 🙂 Petra vravela : nikdy nezabudnem ako som prisla z prace a prvy krat sm uvidela rockyho, malinka cierna gulocka:)
    …. kamoska nemala peniazky na sono do poslednej chvilky som nevedela ci sucka porodi psika… mala som stastie na svet prisiel 1 psik a tri sucky :))v sobotu v noci kolo 2 mi pisala:) ..ten cas ozaj letiiiii
    #58403
    lenci2853
    Člen
    aj moja yorksirka Nelinka ho prezila prvy raz.. sice sa bala a velmi sa zlakla ale ked som si ju zobrala do bundy tak sa upokojila… aj ked chvostik mala dlho medzi nôzkami ale uz je v pohodke.. teraz ked v telke pocuje petardy a take tak hned zbystri a uz pozera ze skade to ide… ale na prvy raz to zvladla velmi dobre…
    #58404
    heny
    Člen
    🙂 gratulujem
    #58405
    katarina2
    Člen
    Môj psík vlani bol ešte u dcéry na dedine a tam nebolo žiadne búchanie, ticho, ale od leta je u mňa v meste no už týždeň pred silvestrom sa mládež vonku bláznila z petardami stále pribehol dnu keď niečo buchlo ale neštekal bol ticho a v strehu a na Silvestra tak isto dlho nevedel zaspať len chodil hore-dole nenašiel si miesto nebol v kľude na budúci Silvester už niečo zabezpečím aj ja na jeho ukludnenie, lebo asi čím je psík starší, je citlivejší na hluk. Ale sa musím usmievať na čo šteká on? v zrkadle sa vidí a myslí si že tam má kamaráta, neviem ho o tom presvedčiť že to je on, samozrejme zrkadlá ktoré dosiahne sú celé olízané, stále sa okolo toho šmochce.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 15 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.