Cestovanie so psom autom – 24 hodinova cesta

Inzercia psov, forum o psoch Diskusné Fóra Veterinárna poradňa Cestovanie so psom autom – 24 hodinova cesta

  • This topic has 5 hlasov and 13 odpovedí.
Zobrazuje sa 14 príspevkov - 1 až 14 (z celkového počtu 14 )
  • Autor
    Príspevky
  • #48797
    jessi
    Člen
    Ahojte,

    coskoro sa stahujem z UK naspat na Slovensko a beriem so sebou aj svojho psika. Bola moznost poslat ju letecky, co by bola kratsia cesta, avsak Jessi je velmi … ako to opisat, proste je velmi aktivna, precitlivena – bola nechceny psik – a tak som tuto moznost hned zavrhla, lebo sa bojim, ako by to dopadlo, keby skoncila v nakladnom priestore sama + hluk, atd…

    Beriem ju teda so sebou autom, avsak je velmi diva/aktivna, a preto by som ju potrebovala nejak ukludnit na cestu. Viem, ze sa pri cestovani aj u psov pouziva Kinedril, avsak neviem, ci je to bezpecne a ake su vlastne ucinky – mate niekto skusenost? Takisto neviem ako to davkovat.

    Ak mi viete poradit, alebo aj nejaky iny liek, prosim dajte mi vediet, budeme obidve s Jessi vdacne 🙂

    Pekny podvecer

    #63216
    zita
    Člen
    Spytaj sa u veta. Poradi aj ktory liek aj davkovanie.
    A urcite zainvestuj bud do pasov na zadne sedadla, alebo prepravky do kufra. Akokolvek bude ukludnena, moze sa zlaknut, budes musiet prudko zabrzdit…
    Ja som sa sem dostala kvoli tomu, ze som zhanala pasy do auta pre Maxa. Vcera som skonstatovala, ze to boli dobre investovane peniaze. Brat musel prudko zabrzdit a Max keby nebol priputany bol by letel ako neriadena strela pomedzi predne sedadla a ktovie ako by bol skoncil…
    #63217
    jessi
    Člen
    Ahoj Zita. Ake pasy mas na mysli? To je dobry postreh, lebo na take nieco som nemyslela vobec, popozeram nieco. Nevies, ci existuju tie “pasy” aj na predne sedadlo, lebo asi budem napratana 🙂
    #63218
    jessi
    Člen
    #63219
    zita
    Člen
    My sme kupili aj postroj. Nie sice tento presne:
    http://pet-market.sk/produkt/trixie-bezpecnostny-postroj-do-auta-xs/kategorie/potreby-do-auta-517, lebo sa vozime vo Forde, aj pas co si poslala Ty.
    Ten postroj do auta je trosku iny ako bezny “vychadzkovy”. Je zosilneny na hrudi a celkove ma taku festovnejsiu konstrukciiu. Da sa sice cez neho prevliest stredny pas na zadnych sedadlach, ale mne sa zdalo lepsie kupit oboje. Do ocka na postroji sa pripoji pas (take cosi co si na co si pripojila link), ktory sa zapne do zamku na zadnych sedadlach a je to jedno do ktoreho.
    #63220
    zita
    Člen
    Nasla som nakoniec presne tie typy co som kupila:
    http://pes.zvieratadoma.sk/preprava/autopasmi/bezpecnostny-postroj-do-auta-s-35-50cm/
    http://pes.zvieratadoma.sk/preprava/autopasmi/bezpecnostny-pas-do-auta-25x100cm/

    Su rozne velkosti. Kupil ich aj moj kolega pre svojho “mopika” co sa mu pravidelne strkal pod pedale a nevie si to vynachvalit.

    #63221
    jessi
    Člen
    Super, dakujem. Nasla som uz aj set s postrojom. Esteze som sem napisala 🙂
    #63222
    heny
    Člen
    ahoj …:)
    u nas kinedril nikdy nebol potrebny. co sa toho tyka musis sa veta opytat.

    ak ti je moc aktivna pred cestovanim je dobre ked sa poriadne vybeha.

    v ten den jej zrat nedavaj ked nevies ako zvlada dlhe cestovanie !! ak po par hodinach v aute bude ok, daj jej nazrat, ale nie vela .ja zasadne nekrmim v den cestovania. samozrejme zober jej vodu.
    nejake hracky do auta…
    my ked cestujeme hracky su pre rockyho uplne nezaujimave, ale mozno tvoja slecna sa nimi zabavi 🙂

    #63223
    geppy
    Člen
    Ahojcek 🙂
    No ked ide o cestovanie,tak mi to nedalo a musim aj ja napisat….pekne havkaca unav den pred cestovanim a hlavne sa nestresuj,bude vsetko ok :)….aj ja som sa bala a to som s mojou cestovala 14 hodin a v autobuse!!!! z talianska na slovensko 🙂
    Aj ked neni zvyknuta uvydis zvladne to…nedavaj jej papat lebo moze grckat ( ak neni zvyknuta na auto)…aj u nas hracky nepomahaju ako pisala Heny,ale dobra kusacia kosticka alebo prasacie usko na nejaku hodinku zabavy 😀
    Drzim palceky a aj labky 🙂
    #63224
    heny
    Člen
    …a ked budete mat prestavky tiez sa snaz aby sa trosku vybehala ked sa da…

    rockyno mi nikdy nezvracal v aute, ale zrat mu aj tak nedavam pred cestou- nase cestovanie trva ca 6 a pol hodiny ak nie su zapchy. najblizsia cesta nas caka po svadbe:)

    tiez si myslim ze to zvladnete, kedy cestujete ?
    mozes jej dat deku pod nu popr jej pelech ak mate dost miesta v aute…

    #63225
    jessi
    Člen
    Dakujem za odpovede 🙂 Co sa tyka vybehania, tak u nas nie je sanca 😀 Jessi je hyperaktivna, mozem s nou byt aj 3 hodiny v parku, hadzat jej cely cas lopticku, a ked prideme domov, prve co chce je hadzat si loptu 🙂 Zoberiem jej pelech, aby mala kde spat, no dam jej ten pas, ako poradila Zita.

    Este presne neviem, kedy pojdeme, musim jej este dat spravit pas, a to nejaky cas trva, no zrejme nejak koncom oktobra.

    #63226
    Geppy, u vás je prasačie uško na hodinu zábavy? 😀 moja Engee spracuje veľké ucho za 15 min :/ to máme tak na preklenutie vzrušenia na začiatku jazdy 🙂
    #63227
    geppy
    Člen
    hahahah….to som myslela tak obrazne 😀
    #63228
    jessi
    Člen
    No tak uz je mala zaockovana proti besnote (prebiehalo to podozrivo kludne, kedze nas veterinar vola Jessi “stafik” :))) ), na cestu nam vet dal valium, ked ju videl 😀 uz len jej kupit ten bezpecnostny pas, pockat 21 dni kvoli ockovaniu a ide sa. uffff to najorsie nas stale len caka
Zobrazuje sa 14 príspevkov - 1 až 14 (z celkového počtu 14 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.