čkanie u 5 mesačnej fenky

  • This topic has 2 hlasy and 4 odpovede.
Zobrazuje sa 5 príspevkov - 1 až 5 (z celkového počtu 5 )
  • Autor
    Príspevky
  • #48406
    luckysiu
    Člen
    Dobrý deň, potrebovala by som pomôcť, máme fenku pitbulla, 5 mesiacov a často sa jej čká, po vychádzke, jedle, šantení, po niekoľkých minutách to prejde. Nie je to niečo zlé? Ďakujem za rady
    #58512
    wendy1
    Člen
    zvykne to prejst, je to dost caste u steniat, akymi granulami krmis? Najlepsie ak po jedle ma 2 hodiny oddych, ziadna dlhsia prechadzka
    #58513
    luckysiu
    Člen
    ma royal canin, tie veterinarne, papa ich od stvrtka a dnes ju prehnalo, moc riedka a zapachajuca stolica. Dnes rano dostala aj tabletku na odcervenie. Som citala, ze jej treba dat uvarenu ryzu a ryzovu vodu. Ta voda je z ryze, ked sa umyva? Dnes je akasi apaticka, stale len spi. Vcera si asi vyvrtla nozku, neknuci, udrzi sa na nej, len kriva a dole schodmi ju musim zniest. Veterinar nam povedal do telefonu, ze mame oddychovat.
    #58514
    wendy1
    Člen
    nemohla nieco pojest von? Ako pachne hnacka? Ma tam aj krv? Daj jej cierne uhlie ale proti hnacke. Mohlo ju prehnat aj z odcervenia, ked nic nepojedla. Ryzu neumyvaj, daj rovno varit ( co najdlhsie, aj hodinu, len dolievaj vodu aby si jej mala dostatok )a miesto vody jej davaj pit ryzovu vodu bez ryze. Dnes jej nedavaj nic jest az rano, opat ryzova voda a v nej ryza. V utorok jej uz daj podla toho co si pisala, opat ryzova voda, a do nej daj vyvar z kuracich prs, viac ryze a menej kuracich prs. Uz jej mozes dat aj nejaku kojenecku vodu napr. Lucka namiesto vody z vodovodu. POkial to nepomoze tak navstiv veta, lebo sa moze jednat aj o gastritidu a to je nutne liecit vcas.
    S krivanim, ak krivanie bude trvat 2-3 dni a nebude sa zlepsovat tak navstiv veta kvoli klinickemu vysetreniu a ja by som dala aj RTG.
    Drzim palce.
    #58515
    luckysiu
    Člen
    dakujem za rady. Od poobedia uz neprehnalo, aj som bola s nou vonku a len cikala. Uvidime este teraz, mozno plany poplach a len ju raz pehnalo. Mala aj veceru, tak som zvedava. Vcera mi daco zjedla, male susto, asi kusok chleba alebo daco take, lebo som uvidela uz len servitku. Rano mala tabletku na odcervenie a potom normalne davka granul. Uz nie je taka otapena, uz sa aj hra, ale v leze jasne a ked sme boli vonku, tak to trdlo sa mi rozbehlo za drozdom a nevadilo jej, ze kriva, aj rychlo mi isla. Len ked lezi dlhsie a pak vstane, kriva dost, kym rozchodi kusok. stale spinka a v spanku sa lieci vsetko, tak uvidime, kazdopadne dakujem za rady a ak rano bude prehanat, ide sa na ryzu
Zobrazuje sa 5 príspevkov - 1 až 5 (z celkového počtu 5 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.