Čo to má znamenať?

Inzercia psov, forum o psoch Diskusné Fóra Výcvik psa Čo to má znamenať?

  • This topic has 7 hlasov and 16 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 17 )
  • Autor
    Príspevky
  • #48665
    Už dávno sme Engee odučili hrýzť, ako šteňa hrýzla nenormálne, až mi sem-tam z toho bolo do plaču… ešte aj teraz zvykne viacej pohrýzť do nohy alebo môjho boku, ked ju rozbláznim a nechcem jej dať hračku, vtedy vyskočí za ňou a ked jej ju nedám, ale naopak, vystriem hračku s rukou hore, tak ma kusne do boku… to je ale sem tam, vyvadím ju a ignorujem.. neopakuje sa to stále… ALE… ako som písala, mám dosť veľký strach, keď sme na tej lúke a hoci sa veľmi snažím no zameria sa na blížiaceho psa a môžem kričať čo chcem, neotočí sa, namiesto toho sa rozbehne za psom a ja už mám hotovú hrôzu v očiach. Preto som sa dneska rozhodla na lúke cvičiť kus poslušnosť, privolávať si ju k sebe, poprípade ked ide predo mnou, aby na povel zastala… nakoniec sa mi to aj podarilo a robíme pokroky, lenže na začiatku na zavolanie prišla mojim smerom, ale ma obišla a išla ďalej druhým smerom, skúšala som 5 min točiť sa dopredu dozadu a vkuse tak isto som ju volala a ukazovala prstom k nohe, no stále ten istý efekt, nakoniec som teda šla za ňou, schmatla ju za obojok a zatriasla ňou a vadila ju, že prečo ma nepočúva, ked ju volám k sebe a vtedy vykrútila krk a začala ma silnejšie kusať do ruky, nič vážne ale to ma prinútilo rozmýšľať, že čo to malo znamenať? Jasné, že by sa to ani mne nepáčilo, kebyže odo mňa vkuse niečo chcú, chápem, že vzdoruje, chce mať svoj priestor, nechce cvičiť iba sa flákať ako typický tínedžer, ale mám sa báť, že použije svoje zuby aj v dospelosti? Ako sa mám zachovať? Včera som bola svedkom, že môj pes skôr na slovo počúvne cudzieho chlapa, ktorý jej max 2 krát zavelí a ona sa mu zloží sadnúť si po jeho boku, preto potrebujem získať nejako svoju autoritu a snažila som sa ju preniesť do hlasu, no najprv to vzala týmto spôsobom :/
    #62124
    Smallblot
    Člen
    Podľa mňa ti išla po ruke práve kvôli tomu, že si ju chytila za obojok a zatriasla ňou. Asi sa jej to nepáčilo a preto takto reagovala.
    Koľko si s ňou trénovala? Možno to už bolo na ňu dlho a preto sa takto začala chovať. Je dobré to striedať alebo miešať s hrou. Minule som videla video s tou Victoriou Stillwell a ona vravela, že teda spájať to privolanie s niečim, čo psíka zaujme a kvôli čomu príde, u šteniatka to ukazovala s hračkou. Vždy keď prišiel, tak sa s ním chvíľku hrala s tou hračkou.
    #62125
    lilo
    Člen
    na to privolanie skús používať stopovačku 🙂
    #62126
    Práveže ja jej vždy na prechádzke nechávam voľnosť chodiť si kam chce, behať, lietať, ved tam chodím iba kvôli nej, no ked vidím, že sa blíži cudzí pes, rozbehnem sa preč a volám ju so sebou, no dneska som sa rozhodla na radu jedného pána trénovať ju vonka, lebo dnuka privolanie ovláda. Ako som písala, venovala som sa tomu len 5 min. ked vlastne nedokázala spraviť to čo som od nej chcela, tak som tak zareagovala ako som písala, potom ale som vystihla jeden moment, ked pekne prišla ku mne, dala som ju sadnúť, odmenila som ju granulkou, pochvalou aj dotykom, lenže dovtedy to tak nespravila a preto som ju ani odmeniť nemohla, potom sa to už neopakovalo a cestou ku koncu lúky sme opakovali zakaždým úspešne privolačku… nemyslím si, že tých prvých 5 min bolo na ňu veľa hoci viem, že chcela vyvádzať ako vždy, no chcela som využiť, že tam neboli žiadny psy a mohli sme voľne trénovať aj na väčšiu vzdialenosť
    #62127
    geppy
    Člen
    Veronika…nezufaj….ona je v stadiu puberty…..uvydis zlepsi sa to!!!…kolko ma 6-7 mesiacov…..moja ma 1,3 mesiace a este teraz bojujem…aj ked len obcas….ty nemozes povolit….lebo na teba skusa vsemozne…ale musis mat veeeeeeeeela trpezlivosti….uvydis oplati sa :DDD
    #62128
    geppy 🙂 to si ma potešila, tak ale nebrala som si psa s tým, že to bude len prechádzka ružovou záhradou 🙂 na prechádzkach je to už lepšie, hoci miestami oblačno 😀 opäť vidím pokroky ale aj zmeny v jej správaní, ako som spomínala to vrčanie
    #62129
    katarina2
    Člen
    Veronika môj bude mať v Júni 2 roky, hoci len rok je u mňa, a viem že zlozvyky sa ťažko preúčajú na poriadok, preto s tým veľmi ani nebojujem. Urobí čo chce a čo nechce nespraví ani keby som sa rozliala na kolomaž- už sa tým netrápim, ani ho netrestám. Beriem ho taký aký je. Tiež by som ho nezvládla ak sa ukáže na obzore iný pes to viem, radšej to ani neriskujem- skončilo by sa to len tak, že on by sa zranil lebo sa rozbehne na kamoša tak pochabo že ten miesto hry zaútočí, takže stále prežívam strach keď sme mimo nášho dvora a záhrady. V poslednej dobe už aj on začína na mňa ceriť zuby ak ho príliš “obťažujem”, ale to som sa na neho hneď zahnala aby si to nedovoľoval-toto mu netolerujem! On síce nevedel že mu chcem dobro a vystresovala som ho tým, že som mu napríklad chcela navliecť traky, lebo inak by som ho neodvliekla domov zo záhrady a besnel tam pri plote s vlčiakom ktorý ho už raz uhryzol – (keďže somárik si prepchá papuľku aj cez pletivo na plote), no a bola som nervózna a tiež vystresovaná s jeho vyvádzania takže som mu nevedela poriadne navliecť ani tie traky, lebo sa hádzal, mykal a nakoniec to už ani nevydržal- že čo obťažujem a zavrčal na mňa a vyceril zuby, ak neprestanem otravovať, možno by ma aj uhryzol, tak som mu len pohrozila a nakričala na neho, že čo si dovoľuje ale s navliekaním trakov som prestala a vyhnala ho zo záhrady len zaháňa ním sa tými trakmi, že ho šľahnem ak nepohne zadkom tým smerom ako ja chcem. Na horko-ťažko sa mi ho podarilo vyhnať von na dvor, kde má volieru a tam som ho zatvorila. Viem že som zlyhala a bol to môj neúspech, čo s tým narobím?
    #62130
    Katka, to veru je šaľo 🙂 možno si ho mala rovno takto vyhnať zo záhrady a nie sa trápiť s trakmi 🙂

    Nedávno som čítala len tak zbežne, pasáže čo ma zaujali od Rhei článok, kde popisuje rôzne signály, ktoré si my majitelia častokrát mylne vysvetľujeme… potom som dve veci rozpoznala, teda jednu, ked si Engee sadá aby na seba upútala pozornosť – vždy ráno, ked vycíti, že zostane v byte sama sedí pri mne nech sa hýbem kdekoľvek (teda veľa toho miesta v našom bytíku nie je) napr. ked skladám rozťahovaciu posteľ, alebo sa prezliekam, no väčšinou je to trochu zboku, viacmenej chrbtom ku mne, akoby mi dávala najavo, že sa na mňa hnevá, lebo zase ju nechám samu doma, a druhá vec, čo som si všimla už aj pri Daisy, ked stretne psa, tak sa naozaj neočuchávajú priamo tvárou k sebe, ale hlavy si natáčajú lícom a ušká si oňuchávajú 🙂 mi to príde také roztomilé 🙂

    #62131
    Smallblot
    Člen
    Veronika, to s tým oňuchávaním robí aj Ronko, že si s inými havovcami ňuchajú uši 😀 Tiež mi to príde také zlaté, ešte keď si do tých ušiek tak džugajú. 🙂

    Katka, možno by si viac mala trvať na svojich rozhodnutiach, mám pocit, že psík má nad tebou kontrolu a toto chovanie, ktoré si popísala to len potvrdilo. Pes by nemal mať žiadne výpady na tvoju osobu a ty už vonkoncom strach z toho, že možno by ťa aj ukusol.

    #62132
    Smallblot, presne ako vravíš 😀 riadne to je zlaté
    som si na Engee všimla, že už vníma u niektorých psov ich prirodzenú autoritu, k niektorým pribehne a idú sa čuchať a k iným zase prijde len do určitej vzdialenosti a potom sa dáva do podriadenej polohy, kus je naježená, ale ľahá si na zem so stihanutými uškami a odvrátenou tvárou 🙂 ma to teší, že už začína rozoznávať spravánie pri psoch 🙂
    #62133
    heny
    Člen
    katka , suhlasim so Smallblot !!!! 🙁
    mala by si zmenit celkovy pristup k nemu. ked bol rocky mensi tiez bol par krat namna agresivny, vsetko som zmenila od zakladov a podarilo sa. poslucha a ma respekt
    #62134
    katarina2
    Člen
    Babi máte pravdu, musím byť na neho trochu prísnejšia, veľa mu dovoľujem a on to zneužíva, aj so stravou hádže psie oči, vždy chce moje jedlo a nie svoje, tak sa skryjem do obývačky a tam zjem aby nevidel, inak vyžobre a ja krava dám mu, hoci len to čo môže iste nie slaninu ale jedná sa o zvyk, nech si žerie len z vlastnej misky.
    #62135
    Katka, presne tak! Engee nedostáva ľudskú stravu a hoci zjedla svoju dávku granul, čo jej musí výsostne stačiť (ked som jej dala viacej, potom grcala) a ešte aj potom dokáže žobrať 🙁 preto sme sa s priateľom dohodli, že do kuchyne nesmie ked jeme… nesmie sa ani pozerať z chodby
    #62136
    katarina2
    Člen
    Musela som sa zasmiať Veronika ako píšeš že nesmie ani pozerať keď jete v kuchyni, ten môj škrabe na dvere asi to cíti že za dverami sa hoduje a on nič…, hoci svoju porciu má v miske, ale stále skúša čo ak to moje je lepšie, nakoniec keď neotvorím a nedám zje aj svoje ale až potom, keď videl že márna snaha – žobranie nevyšlo…Takže teraz už nejem pred ním, lebo ak vidím jeho oči neodolám. No a čo píšeš o tej autorite, že cudzích Enggi skôr počúvne, to je iste len o tom, že tam si nedovolí, dovoľovať si, lebo cudzieho nepozná aj veterinár mi tak povedal, keď som sa spýtala na možnosť či bi on neprišiel k nám ak by som ja nemohla s ním prísť do jeho ordinácie – vraj mohol by, ale psík má väčší rešpekt na cudzom mieste ako doma – možno doma by bol ťažšie zvládnuteľný pri vyšetrení a veru som sa aj čudovala ako pekne sa držal na vyšetrovacom stole a doma mu ani traky neviem v kľude navliecť tak sa hádže.
    #62137
    wendy1
    Člen
    Ja praktizujem nieco podobne ako ty Veronika, ked je velmi doterna tak ju poslem na miesto do kosika, vacsinou sa snazi lahnut si na chodbu aby videla, ale poviem jej do kosika, tak sa neochotne postavi a ide, keby mohla strielat ocami, tak ma asi zastreli.:D
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 17 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.