Da sa prerušiť plod u fenky?? surne !!! :-(

Inzercia psov, forum o psoch Diskusné Fóra Veterinárna poradňa Da sa prerušiť plod u fenky?? surne !!! :-(

  • This topic has 4 hlasy and 3 odpovede.
Zobrazujú sa 4 príspevky - 1 až 4 (z celkového počtu 4)
  • Autor
    Príspevky
  • #48360
    Miroslava
    Člen
    Potrebujem pomoc pred pol hodinkou moja fenka sa harala s našim psom ktory je vonku jedna sa o čierneho labradora, možem sa opytať či sa da plod prerušiť aby naša fenka nemala šteniatka??Nieaka injekcia alebo tableta??? Keď že toho roku už mala šteniatka a nezvladala to zdravotne, lebo ma zistenu astmu. Skoro nam zdochla pri predposlednom štenioatku. Potrebujem to nieako prerušiť, keď že mam srnčieho ratlika, a nechcem aby to bolo pre ňu nebezpečne, alebo niečo sa jej stalo… Ďakujem 🙁
    #58218
    misskate
    Člen
    podla toho co viem ja, tak sa da prerusit gravidita, ale tiez sa to velmi neodporuca. ale mozno u vas sa to odporuca. drzim palce
    #58217
    wendy1
    Člen
    Preco ju nedate sterilizovat? Kde ste boli ze sa Vam to stalo??? Ked mam rizikovu fenku tak davam na nu pozor. Drzim Vam palce, lebo teraz je dolezite aby sa fenka z toho dostala. Cim skor ist ku veterinarovi, hned podla moznosti. A nepise sa ze sa harala, ale ze sa parili. Haranie je tzv. menstruacia. Tak to je dost rizikove ratlik a pes labrador. Ach jo. V buducnosti ozaj pouvazujte nad sterilizaciou, mozno aj teraz, neviem ako je to bezpecne pre fenku ak by ju teraz sterilizovali. SKuste sa opytat viacerych vetov.
    #58219
    Smallblot
    Člen
    Susedovu fenku tiež neustrážili asi pred rokom a spárila sa so psom… boli za vetom, myslím že to riešil nejakými tabletami a injekciami. Bolo potrebné tam ísť ešte ďalšie dva razy. Nie je to veľmi dobré pre fenku samozrejme, takto to prerušovať, ale vo vašom prípade myslím nemáte moc na výber. Čím skôr za vetom pôjdete, tým lepšie, najlepšie samozrejme hneď po párení alebo teda v ten deň. Dúfam, že to bude pre vás do budúcna ponaučenie dávať na fenku počas hárania viac pozor alebo ju dať, pokiaľ je to možné, čím skôr sterilizovať.
Zobrazujú sa 4 príspevky - 1 až 4 (z celkového počtu 4)
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.