Francúzky buldoček – krv v truse

Inzercia psov, forum o psoch Diskusné Fóra Veterinárna poradňa Francúzky buldoček – krv v truse

  • This topic has 2 hlasy and 3 odpovede.
Zobrazujú sa 4 príspevky - 1 až 4 (z celkového počtu 4)
  • Autor
    Príspevky
  • #46511
    havko.sk
    Člen
    Dobry vecer, chcela by som sa opytat na vas nazor o krvi v truse. Mame franc. buldocka od vianoc, ma priblizne 10 mesiacov a v truse ma stale cesrstvu krv. Niekedy viacej, niekedy zase vobec. Boli sme s nim na vysetreni, trus ma v poriadku, parazity nema, krv je tiez v poriadku, davame mu dietne stravu, len ryzu a kuraci masko, alebo hovadzie, alebo ryzu s tvarohom a kupili sme taktiez granule pre senzitivnych psov. Taktiez berie tabletky rano a vecer na hrube crevo sulfasalazin. Kupili sme mu probioticku pastu. Teraz to je lepsie, ale stale tam ta krv je. Co to moze byt, alebo to chce len dalsiu trpezlivost? Inak je velmi zlaty, hravy, culy, nevidno na nom zeby mal niejake problemy. Prosim poradte, dakujem Jana V. z Kosic.
    #49496
    Dobrý deň, podľa info z Vášho príspevku sa bude jednať pravdepodobne o ochorenie hrubého čreva – často je založené na imunitnom podklade, potvrdiť sa to dá endoskopickým (kolonoskopickým) vyšetrením s odberom vzorky na histologické vyšetrenie. Samozrejme vhodne je vylúčiť najskôr parazity vrátane tých najmänších (giardie, izospóry)… ďalej diétny problém – niektorá zložka potravy – odporúčal by som vet. intestinálnu diétu aj keď aj s tým je potrebné sa popasovať je to individuálne a nie každá vyhovuje psovi (je ich na trhu veľa R.C intestinal, Eukanuba intestinal, Hills I/D a podobne, prípadne iné ako kura a ryža – jahňa a ryža napr. Prolan adult lamb and rice) Sulfasalazin je OK ale nie vždy postačí aj keď to chce trpezlivosť, Probiotická pasta OK nič nepokazí len môže pomôcť……Ak by ste mali nejaké ďalšie otázky kľudne ma kontaktujte…
    Pekný deň
    #49497
    havko.sk
    Člen
    Dobry vecer, dakujem za odpoved. Vcera som sa docitala o podobnom probleme so psikom, pani ma psika, ktory ma stolicu stale makku, tenke sulky a niekedy aj 5-6 krat za den. V truse ma cerstvu krv, pripadne obalenú v hliene. Nas pes ma presne to iste, krv je ale vacsinou v zavere stolice , par kvapiek. Pani dalej pisala, ze aj ked sa pri vysetreni 3 dnoveho trusu nenasli parazity , zacali liecbu antiobioticku na parazity Giardia, ze sa vraj vajicka nemuseli zachytit pri vysetreni. Odporucili jej antibiotika metronidazol. Chcem sa vas teraz opytat, mozem ja zajst zajtra na veterinu, bez psika a pytat si tieto antibiotika, este by som vyskusala tuto liecbu a ak by to nezabralo, tak by sme pristupili na to vysetrenie tazsie.
    Dakujem Jana V. z Košíc.
    #49498
    Dobrý deň, nepovažujem za štastné riešenie zájsť si len tak pre lieky bez psíka, lieky sú na predpis ide o ATB a to nie sú cukríky… ATB liečbu je potrebné dôkladne skonzultovať z ošetrujúcim lekárom jednak čo sa týka dávky dĺžky podávania a zmyslu jeho podávania ak aj kontroly po podaní ATB… Metronidazol je účinná látka ATB nachádza sa v tab. napr. Entizol a je určená proti spomínaným Giardiam a Izospóram ako aj viacerým baktériam organizmu prospešným…..je to dobré ATB na tráviace ťažkosti ale musia dodržiavať isté náležitosti ktoré je potrebné konzultovať z veterinárom…. Pekný deň
Zobrazujú sa 4 príspevky - 1 až 4 (z celkového počtu 4)
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.