Môže byť moja fenka kotná?

Inzercia psov, forum o psoch Diskusné Fóra Veterinárna poradňa Môže byť moja fenka kotná?

  • This topic has 9 hlasov and 16 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 17 )
  • Autor
    Príspevky
  • #46741
    žofia
    Člen
    Zdravím vás…
    Mám dva a pol ročnú fenku mopsíka. Je zdravá, bez vážnejších prekonaných ochorení.
    Bývame v rodinnom dome. Prišla som po pár dňoch domov a zdá sa mi, že Saša je tučnejšia. Pred mesiacom prestala špiniť. Moja rodina mi povedala, že začala viac jesť.
    Možem jej pribratie pripisovať nedostatočnému pohybu alebo gravidite? Je totiž pravdou, že počas hárania nechodila vôbec mimo dvora, mala málo pohybu. A keď na tom dvore bola, snažili sme sa ju strážiť. No nemám 100%-tnú istotu.
    Prosím, poraďte mi…
    #50118
    wendy1
    Člen
    To nemusi byt kotna ak ma mieko, ale moze mat aj falosnu graviditu. Prispevok je inac stary.
    #50127
    Beki
    Člen
    Dobrý deň.
    Mám 3-ročnú sučku írskeho setra Sally. Keď sme ju minulí rok dali nakriť len predstierala že je kotná . Tento rok za ňou chodil bradáč. Neviem či s toho niečo bolo . Veľmi sa jej zväčšil hrudník , je unavená , vela je , a neustále sa oblizuje v rozkroku. Mala by biť v 5. týždni. Neviem či to zase len nehrá tak mi prosím pomôžte .
    #50128
    najlepšie je ísť za vetom, ten sa na ňu pozrie, urobí jej sono a povie vám konečný verdikt, nech nie ste na pochybách
    #50129
    Beki
    Člen
    Ďakujem
    #50115
    lujapes
    Člen
    Dobri den .
    Moja sucka jazvecika mala uz tri razy steniatka a nevieme zistit ci jezase kotna.
    Jetaka gulata vbokoch,dost zacala jest a ma tvrde brucho.
    Mozuto byt naznaky kotnosti?
    Je to asi docela mozne lebo uz sa nam na zahradu cez plot dostal pesked sa harala.
    PROSIM VAS O POMOC.
    #50116
    Dobrý deň, ak chcete mať istotu či je alebo nie je kotna odporúčam zájsť za vetrinárom na ultrazvuk ….po 21 dni od predpokladaného nakrytia je možne veľmi spoľahlivo zistit či sučka je kotna skutočne alebo je to len falošná kotnosť…Pekný deň
    #50114
    Dobrý deň,
    háranie u každej sučky sa skladá z viacerých fáz, prvá fáza je spojená s krvácaním (špinením). V druhej fáze, sa každá sučka hormonálne správa akokeby bola kotná, bez ohľadu na to, či je gravidná alebo nie. Toto obdobie trvá zhruba mesiac a môže byť spojené so zvýšeným apetítom, miernym priberaním, zväčšením mliečnej žľazy, až u niektorých sučiek dokonca so spustením mlieka. Pokiaľ sučka kotná nie je, cyklus sa pomaly spontánne ukončí. Pokiaľ je sučka kotná, táto fáza pretrváva až do pôrodu a končí sa pôrodom zhruba po 64 dňoch. To, že sučka pribrala, nemusí byť jednoznačne pripisované gravidite, ale skutočnú istotu, pokiaľ nemôžete vylúčiť, že nebola nakrytá psom, zaručí vyšetrenie pomocou ultrazvuku. Ultrazvukom sa dá potrdiť alebo vylúčiť gravidita už po 21 dni od možného krytia, čiže ak sa sučka hárala pred mesiacom a mohla byť nakrytá, je to už možné. Odporúčal by som Vám, ak si chcete byť istý, či je alebo nie ke kotná, navštíviť veterinárneho lekára, ktorý má ultrazvuk a ten sučku vyšetrí a zistí ako je na tom.
    Prajem pekný deň.
    #50117
    skuste snou ist k veterinarovi ze co jej je a mozno potom to zistite ,alebo aj ja mam fenku a teraz iba spi a nic neroby a iba knuci a snazim sa zistit ze ci neni kotna podla toho ze sa jej pozriem na cici a ked ich ma navrete ze tučnejšie tak tam ma mlieko a je kotna 😀
    #50119
    lucia151
    Člen
    chcem sa opytať v čom je problem ked sa fena hara a nechce dať nijakemu psovi… bola s tromi a ani jednemu nedala… nechapem prečo je taká…može to byť že ešte nemala štenata???
    #50120
    wendy1
    Člen
    A ma fenka papiere, ze chcete aby mala steniatka? Ktory den sa hara?
    #50121
    lucia151
    Člen
    nie nema papiere,,, hara sa 8 den.. len problem je v otm že ona už 3 psom nedala ..všetko mu dovoli a ked ide skočiť nanu tak vrči na neho
    #50122
    wendy1
    Člen
    #50123
    lucia151
    Člen
    dobrý večer,,
    chcem sa opytať čoje podľa vas lepšie nakryť iba raz alebo viackrat?:???? zatial bola iba raz a boli zviazany 25minut.. dakujem za odpoved
    #50124
    Cvrkina
    Člen
    Myslím že nikto nevie povedať iba takto na PC … človek by toho psíka musel vidieť… ja si myslím že by ste mali zájsť na ten ultra zvuk 😉 … zistilo by sa nemali by ste zbytočné otázky či hej alebo nie… už by ste to vedeli 😉
    Cvrkina
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 17 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.