poskakovanie

  • This topic has 6 hlasov and 138 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 139 )
  • Autor
    Príspevky
  • #48919
    heny
    Člen
    Kocky neviem ci som to spominala, asi nie….ci hej? Neviem uz….:((

    ked rocky dlhsie chodi som si vsimla ze zo zadnymi labkami akoby,, poskakoval,, nemyslim ze to bude solou na cestach…..nic ho neboli, neknuci vsetko robi normalne….. robi to ked sme dlhsie na prechadzke…..a uz dlho, len som tomu nejak nevenovala pozornost…..
    Nechcem ist na rtg ked ho nic neboli, v juli idem na ockovanie opytam sa veta co to je…..

    co by to mohlo byt podla vas? Len taky typ chodze? Alebo moze mat nieco s klbikmi?

    #64215
    igraim
    Účastník (Participant)
    Ahojte

    ďakujem za rady Heny ja som to pochopila uplne lebo aj Leo to ma podobné, ked sme na lúke a zabudne sa tak už behá na štyroch sem tam ako klokan že sa odráža ale niekedy už pekne prepletá a ked je doma tak “chudáčik” chodí len na troch . Mám pocit že sa chce nechať ľutovať a vyškrabkúvať ale čo som najnovšie zbadala že keď sme von a stretneme nejakého psíka on sa ho bojí čo predtým vôbec nebývalo minule napr. malej čivavy a psy si nejak viac na neho trúfajú ako keby vedeli že sa ich bojí , úplne je plachý čo práve pred tým bol on dominantný.
    Wendy tak ťa budem hľadať.
    A ešte pre Katarínu. Minule som stála na vašej ulici s autom také modré a ty si šla domov zo psíkom a ak si si všimla že ti nejaká žena zakývala z toho auta tak to som bola ja. Iste si si mylela že to čo je

    #64212
    igraim
    Účastník (Participant)
    Ahojte
    dávno som tu nebola, chcem len napísať že LEO sa má celkom fain, stratil sa mu utrpiteľský výraz v očiac, liečbu sme zvládli, stehy vybraté len ešte stále na tú labku nedostupuje bojím sa aby mu to neostalo, myslíte že by mu pomohlo nejaké cvičenie s labkou už po vyliečení rany? lebo predtým to veto čo ho operoval neodporúčal
    wendy kedy je tá výstava v Lučenci? prídem ťa podporiť
    #64208
    igraim
    Účastník (Participant)
    ďakujem vám za povzbudenie milá Heny a Katarína aj ja som bola v šoku , hlavne keď mu veto urobil RTG a musel dať vyvolať snímky do nemocnice a na druhý deň volal že mu niečo našiel ale že to nám povie len pri osobnej návšteve .Ja šoky rev mysliac na najhoršie utekala aj s mužom k nemu a tam nám povedal že za 13 rokov praxe sa s takou diagnózou nestretol že má 11 mesačný psík úplne rozpadnutú hlavu kĺbu a dal nám čísla na vetošov z iných miest ktorí sa špecializujú na ortopédiu. Rozprával že to sa vyskytuje hlavne u velkých psov a pod. Ja som hned vykutala na nete a tam bolo dost vela o tom popísané a skoro každá veterinárna klinika vo väčšom meste to operuje. A hlavne tam bolo napísané že je to dedičné ochorenie ale u matky sa nemusí vyskytovať. a postihuje hlavne malé psíky. Zavolala som na kliniku do B. Bystrice doktor strašne milý že už operoval 110 takýchto diagnóz, poslali sme mailom snímok aj on ked ho videl bol dosť zhrozený a mali sme veľké šťastie lebo mu odriekli nejakú operáciu tak hned na druhý deň sme viezli tam Leuška. To bolo včera. O 2 hod. nám zavolal že už je hotový chudáčik ležal tam v takej poličke už prebratý a ked nás zbadal tak sa doplazil. No a potom nech človek nereve. Celú cestu prespal aj doma spal dali sme mu večer 2 antibiotiká a od bolesti liek v noci trochu skučkal ale dnes sa už má evidentne lepšie aj chodí aj papá aj pije a ten golier mu na počudovanie absolutne nevadí. Aj to ma zarazilo že náš veto povedal že tú nôžku budeme musieť rozcvičovať a rehabilitovať 2 mesiace a veto z Bystrice povedal že to je absolutný nezmysel že hned ako sa postaví má chodiť jedine po schodoch nesmie, a že už o 3 dni by som s ním mala chodiť na prechádzku. Leo asi aj preto tak celkom fajn zvláda ten pooperčný stav lebo veto operatér povedal že už musel mať ukrutné bolesti lebo už mal takú nekrózu že tie úlomky mu už tlačili na svalstvo. Aj sa čudujem kolko ten Leo vydrží lebo on poskakoval odľahčoval nohu ale zakňučal len pri nejakom zlom pohybe a podobne. Inak už to mohol mať dávno za sebou pol roka som s tým chodila a veto furt len lieky a platiť za ne a RTG nie a nie urobiť aj teraz mu už muž striktne prikázal aby mu urobil rongen a veto že to vraj bude zbytočné lebo on má určite niečo s väzami a to rongen neukáže a pod. Asi vymením veta. Takže to je v kocke náš prípad a ste zlaté že ste držali palce Ďakujem
    #64205
    igraim
    Účastník (Participant)
    no už je leuško po operácii veto bol velmi milý aj odborník, povedal že to bol velmi ťažký prípad s tým sa ešte nestretol , leuško teraz trpí ale skôr je to z narkózy lebo je napichaný a trápi ho golier ktorý musí mať 15 dní držte palce
    #64203
    igraim
    Účastník (Participant)
    Ahojte
    tak už je nad mojim Leuškom vyrieknutý ortieľ
    aseptická nekróza hlavice bedrového kĺbu. Veto mu konečne urobil RTG a hneď ma zavolal ako si dal vyvolať snímky. Strašne ma nastrašil lebo povedal že s takým prípadom sa ešte nestretol odporučil ma do Banskej Bystrice vetovi ortopédovi a ten povedal že operácie takéhoto typu robí ako na bežiacom páse a že ho zoperuje , po operácii bude potrebná dlhá rehabilitácia lebo mu vlastne odstráni postihnutý kĺb a potom by sa mu tam mal vytvoriť pakĺb ktorý mu bude nahrádzať ten odstránený kĺb a že by mal potom o 2 až 6 mesiacov normálne fungovať. Aj som si najprv poplakala ale potom ma ten bystrický veto ukľudnil že sa to bežne vyskytuje u malých plemien a aj na nete som to študovala a je tam toho dosť veľa poísaného o tejto diagnóze. Tak mi prosím držte palčeky ani nie mne ale môjmu milovanému Leuškovi.
    #64201
    igraim
    Účastník (Participant)
    no ved si vyzerala super ale vidis aká sranda že podľa Beníka som ťa spoznala ved jasne že ty si ma nemohla registrovať ved ma nepoznas ani auto nepoznas ale uz nabuduce aspon ked ťa stretnem sa ti prihovorim že som to ja a videla som u vas v zahrade auto s cudzou ŠPZtkou bo som išla k Tuschlovi informovať sa za tu kastraciu a kupiť leovi odčervovadlo.
    #64112
    zita
    Člen
    Podla mna skus najs nejaku moznost operovat na Slovensku.
    Nasa Webie mala tiez operovane kolienko ako 3 rocna. Prejavovalo sa to tak, ze niekedy chodila bez problemov a potom zrazu nie. A po hodine akoby nic. Operaciu zvladla v pohode, dokonca bez problemov uz na druhy den skakala aj zo zabandazovanou nohou na gauc aj z gauca. Toto nechapal ani nas vet.
    #64081
    katarina2
    Člen
    heny ja som si to tiež všimla ale môj to robí takým spôsobom – niekedy, že ako skáče zadné hodí trochu bokom, vypadá to ako hranie sa, keď sa aj decká bláznia a nerobí to často. Vypadá to skôr akože to robí pre zábavu a teší sa, ja mám ten dojem. Akože mykne zadkom do boku ako keď ženské flirtujú alebo an i neviem ako to nazvať je to zlaté..
    #64082
    wendy1
    Člen
    Luxacia pately, … Ktovie? SPomen to veterinarovi, pripadne napis do online poradne. Najlepsie by bolo natocit to.
    SKuste pozriet tento clanok :
    http://www.loa.sk/sk/prihlaska/luxacia-pately/
    #64083
    heny
    Člen
    Na to som myslela aj ja, na luxaciu,ale ako som pisala neni vidno ze by mal bolest….ci to prebieha aj bez bolesti?moj prvy york ju mal, knucal pri skakani ale rockyno nic…..napisem neskor do novozamockej kliniky ,zbytocne ho nechcem dat röntgenovat ale z druhej strany sa bojim….hej katka take,, mile,, poskakovanie je to ale len pri dlhej vychadzke……
    #64097
    wendy1
    Člen
    Heny to ozaj sa Ti pacia nahace? 😀 Brrr…:D
    Vcera sme boli na sono, nastastie to vyzera ok, len povedala ze vaginu ma viac cervenu ako by mala, o tyzdne mame prist na kontrolu.
    Tak som jej vcera kupila urologicky caj aj sebe.:D
    Hadam to pomoze.
    A mali sme pravy analny vacok opat plny.:( Velky smrad isiel z neho, ale dobre ze sa to vytlacilo. Prestala sa mi aj skrabat uz dnes nastastie.
    Dufam ze vydrzi aspon mesiac do dalsieho vytlacania, asi sa to budem musiet naucit sama robit.:D
    Mam objednane aj lososove granulky a vcera som jej kupila prasaciu labku a lososovy olej. Zaciatkom maja sa pojde kupat ku kamoske co si otvorila psi salon.:D
    Som velmi rada a fandim jej nakolko je super strihacka a miluje psiky.
    Dakujeme Heny, skoda ze to tak rychlo ubehlo, vtedy mala 8 kg,dnes ma 34.:D
    #64084
    wendy1
    Člen
    Heny neviem nemam s tym nastastie skusenost.
    #64085
    heny
    Člen
    Veru,nastastie….idem napisat email tej klinike…..
    #64098
    katarina2
    Člen
    Wendy ale tá prasacia labka je nie dobrá pre psíkov ktoré sa škrabú ani nič kuracie. Tie lososové granule jedáva aj môj tie sú dobré aj jahňacie hypoalergénné, z týchto sa neškrabe. No ja ako som u nového veta tu sa análne žľazy nevytláčajú, tento mi povedal, že to netreba, že sa to vyčistí samé vyjde aj s hovienkom. On má vraj 6 psov a ani jednému nevytláča. Tak som aj rada načo trápiť riťku.. K tej čo som chodila predtým tak každý mesiac a dokonca niekedy už aj o 2 týždne. Nepoviem, že sa aj teraz sem tam nepoškrabe ale nie je to často a veľakrát som ja na chybe ak zmlskal čo nemal, lebo vieš – psie oči a neodolala som. No neškrabe sa veľmi a predtým sa napriek tomu veľmi škrabal, že sme často chodili na čistenie, teraz mu postačí tabletka na odčervenie každý tretí mesiac a pozor dať na to čo papá a mám pokoj. Aby som bola úprimná minulú tabletku nezjedol an i z desatinky, nadrvila som mu ju do krémovitého syra a syr má rád ale teraz tam zacítil tabletku tak len kúsok zjedol zo syra a nechal tak, takže budem musieť zase ísť kúpiť tabletky na odčervenie, už neviem ako mu podať, keď vo všetkom to zacíti. Prvú zjedol a 6 týždňov sa nepoškrabal ani raz ale ďaľšie už zacíti a nechce, aj do vody som mu už dala, tak radšej nebude piť..Už rozmýšľam zahodiť mu ju do krku a chytiť papuľku dokopy aby nevypľul, ale to je dosť drastické a možno by sa s ňou aj pridusil:( C
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 139 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.