prečo sa nechce vyprázdňovať na vychádzke

Inzercia psov, forum o psoch Diskusné Fóra Ja a môj pes prečo sa nechce vyprázdňovať na vychádzke

  • This topic has 10 hlasov and 18 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 19 )
  • Autor
    Príspevky
  • #47424
    majka78
    Člen
    Keď ideme na vychádzku,tak sa nechce vyprázdniť a nechá si to až domov.Spravíme aj 2-3 km a nič.
    #52282
    Scylla
    Člen
    Kolik je pejskovi, kam ho vodíš na procházku, jak se chováš, když se vyčůrá venku, co děláš, když to udělá doma?
    #52285
    Scylla
    Člen
    Viki, prosím, neraď takovéhle věci. Je to násilí, naprosto nesmyslné a hloupé. Nevím, kde na tyhle postupy chodíte, ale jsou to naprosté nesmysly. Pes se nevychovává bitím čímkoli, ani novinami. Nebo tebe ve škole učili látku fackami a namáčením nosu do rozlité polévky? Nebo kde jsi na takovéhle —píp—- přišla? Neraď prosím takovéhle postupy dál.

    Štěník se může venku cítit nejistě,takže se bojí venku vyčůrat. Voďte ho na místa, kde se vyvenčil jiný pejsek, aby si to mohl očuchat a pravděpodobně se tam vyvenší. Prodlužte procházky tak,aby se prostě venku vyvenčit musel. Když to udělá, nepoužívejte jásavé pochvaly. Stačí nenápadná, vlídná pochvala. Pejskové většinou k vyvenčení volí klidné místo, kde nejsou rušeni a kde k tomu mají dostatek klidu.

    catalog.jpg
    #52283
    majka78
    Člen
    ma 4 mesiace a kedze byvam na dedine,vacsinou len tade,obcas ideme aj na taku vyhliadku,kde je travicka a moze si volnen pobehat.Problem je v tom,ze curanie si nechava na doma.Ked sa vykaka doma,tak povoem nahlas fuj a pohrozim mu a odidem prec,ale on si z toho asi nic nerobi.Mame doma este jedneho,takeho orieska a ten nie je cviceny,tak neviem ci aj tam nebude chyba.
    #52284
    viki99
    Člen
    asi nie je na to zvyknuti treba mu do tohho namocit nufak
    a novinami po zatku ale je to este stena viem ale to je aj moj
    pes to robil on sa to nauči
    #52286
    Jojinko
    Člen
    Ja mám šteňa zatiaľ len chvíľu, ale snažím sa to riešiť asi takto.
    Ráno keď vstane idem s ním von a počkám cca 3-5 min. kým si svoje potreby porieši.
    Zatiaľ chodím stále na to isté miesto, to už pozná a nemá s ním nejako veľký problém, ale aspoň čo som čítal, je vhodné časom miesto pomaly obmieňať aby si nezvykal na to že si svoju potrebu môže vykonať len na tom danom mieste.

    Možno aj v tom má tvoj psík problém, je naučený na určié miesto a keď sa k nemu nedostane, potrebu nevykoná a doma už keď to nevydrží to spraví vnútri.

    Ešte je malinký a dosť spí, takže vždy keď sa zobudí idem s ním von a dám ho vycikať a vykakať ak má potrebu. Tak sa snažím vyhnúť nehode v dome.

    Taktiež tesne pred spaním s ním vybehnem za dom, nech sa vyprázdni.

    Ja mám zatiať skôr problém s tým, že sa budí aj v noci. Spáva so mnou, takže ma zobudí niekedy o jednej, niekedy o 4 ráno. Ale to si vždy dám námahu aby som s ním šiel za dom a dal ho vykonať si svoje potreby.
    Na to jeho zobudenie vždy vstanem, lebo mi začne hrýzť nos a uši. Na to sa zobudí každý. :p

    #52287
    zanazu5
    Člen
    zdravím…my máme podobný problém. s tým rozdielom, že naša má už 2 roky a má také obdobia, kedy proste nevydrží do rána a nás ráno čaká na chodbe prekvapenie. sme už z toho zúfalí, pretože v poslednej dobe je to každé ráno. posledný krát s ňou ideme von večer okolo 10 a prvý ráno okolo 6. chodievame stále na rovnaké miesta. predtým s tým nebol problém, večer sa vykakala, vycikala a vydržala až do rána…ale teraz…skúšali sme zmeniť aj čas jedenia, ale ani to nepomohlo.môžte nám prosím niekto poradiť??
    vopred ďakujem
    #52288
    wendy1
    Člen
    Nedavate jej kosti? Cim ju krmite?
    #52289
    zanazu5
    Člen
    krmime ju len granulami, kosti velmi zriedka.
    #52290
    wendy1
    Člen
    Stolicu ma aku? AK ju prehana, tak by to trebalo preliecit. Je odcervena? Ak ano, tak kedy bola naposledy odcervena? Akymi granulami krmite. Skuste zmenit znacku. Kosti jej potom nedavajte, ani zriedka ak jej nerobia dobre. Mozno surovu kost by som skusila.
    Ak je v poriadku, tak neviem.
    #52291
    zuz
    Člen
    Posunte si budik o hodinu. Mozno to proste nevydrzi.
    Ja som tiez chodievala s mojim medzi 4,30 az 5,00. A nebola som sama:) Len sa potom na tu hodinu a pol horsie zaspava :o)
    Postupne sme to predlzovali, teraz uz spi aj do 9-tej (bez nehody).
    #52292
    wendy1
    Člen
    Ale je to zvlastne u dvojrocnej feny.
    #52293
    deeeee
    Člen
    na psa treba tak ako si to vyžaduje, keš nezaberá hrubý hlas tak zabere kryk a ked ani to tak i po riti s novinami.

    na yorkshíra stačil hrubý ton a pochopil že čurať doma sa nema a vonku sme ho pochvalili

    kde tož taký aliaský malamut potrebuje troška viacej než hrubý ton hlasu od mala nemal návyky mohli nanho škaredo hovoriť, jemne mu namočiť nufák no nepochopil, prišla som ja keď už mal skoro polroka.
    ako náhle to urobil zhúkla som naňho hneď sa zbadal že čo je chytila som ho za šticu vymáčala som mu v tom frnák pár krát jasne že sa mu to nepáčilo to aby pochopil o čom jednáme (pes bohužial nerozumie slovám) treba mu to ukázať, vyviedla som ho za šticu von a ignorácia, nebaviť sa sním.

    zaujímavé že po 2 razoch sa odnaučil oštávať dom.

    nie každý pes je chiuaua či yorkshir

    #52294
    deeeee
    Člen
    náš pes pije vnoci aby cikal len cez deň 🙂
    cez deň ho nedonutíte napiť možno cez horúčavy si niečo lipne
    #52295
    wendy1
    Člen
    Moj nazor je ze pes by mal mat stale pristup k vode. A v horucavach ani nehovoriac.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 19 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.