Psik sa boji jedneho miesta na ulici

Inzercia psov, forum o psoch Diskusné Fóra Chovateľská poradňa Psik sa boji jedneho miesta na ulici

  • This topic has 11 hlasov and 53 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 54 )
  • Autor
    Príspevky
  • #54812
    wendy1
    Člen
    #54813
    Dobrý deň, luxácia pately medialne je vyskakovanie jablčka kolena na vnútornu stranu stehna, tým že neostáva jablčko v jamke ale odtiaľ vyskakuje je koleno menej stabilné a opotrebová sa chrupavka okolo viac ako normálne to či je nutná operácia je odvislé od stupňa luxácie ako aj toho ako psík toleruje tento problém…..riziko ponechania silnej luxácie pately spočíva vo rozvoji artrózy na kolenom kĺbe…. k diagnostike tohto ochorenia nie je nutná magnetická rezonancia ani RTG…..pekný deň
    #54833
    majka001
    Člen
    mozno u jessi to zaberie, treba skusit, ale ja som sa marne snazila, nikdy som ho nechlacholila a nepodporovala ustrachanost, praveze som sa mu prihovarala stylom: co blaznis, ved tu nic nie je, pod…nebola som v strese z toho, akurat som nechapala. On tade skratka nechcel prejst, na voditku sa zaprel, bez voditka ostal stat pred tym usekom, na pamlsok kaslal, aj v ramci hry tiez tade nepresiel, len ked som uz sla dalej a bal sa, ze mu odidem, tak dobehol. Aj mne aj priatelovi to robil, ale asi po tyzdni to preslo, bohvie, co sa dialo v tej malej hlavicke…
    #54814
    wendy1
    Člen
    Ak chcete tak skuste napisat ohladom luxacie pately: a.centesova ( je clenkou havko.sk ).
    Oni davali dokopy fenku a myslim ze je uz na tom ovela lepsie.
    Tu rezon. som myslela ku medzist. ochoreniu nie ku lux. pat. Znama mala tento priznak ako ona, len este dalsie k tomu a nebola to luxacia pately ale medzist. ochorenie.

    Pripadne tu su tiez clanky ku luxacii:

    http://psiadusa.sk/forum/viewtopic.php?f=40&t=5720

    http://www.dogforum.sk/viewtopic.php?f=11&t=5611

    #54834
    ak napriek tomu to nepôjde treba poprosíť niekoho s iným psíkom a prejsť tadiaľ spolu to zaberie určite
    #54815
    Velmi pekne Vam dakujem za rady a dane clanky mam vytlacene a poriadne citam. Zajtra mame navstivit jedneho pana ortopeda tak uvidim co povie 🙁
    #54835
    aj ja mám len darované bezpapierové a sú pre mňa všetkým ale fenka je už sterilná a uvidím ako to bude znášať mladý pán ale určite by som nedala nakrývať, naozaj ich je neúrekom aby sa len tak množili ďaľej, vôbec nejde o to či sú s papirmi alebo bez nich,lebo naopak ja si myslím že ten bastardík je zdravší aj predchodca mi vydržal skoro 16 rokov a nebol ani raz pripustený a vôbec tým netrpel…
    #54857
    majka001
    Člen
    so skakanim mam problem aj ja-teda pes:), pokial skace po nas, tak to vieme zarazit (zabrucim, postavim sa a otocim sa mu chrbtom). Ale vonku po fenkach ked vyskakuje, to je tazsie, najma ked ho pustim nech si pobeha, a ked uz su unavenejsi, fenka sa vyvali a moje torpedo uz aj vyuziva situaciu. Aj ked bezia, tak to obcas vypada ako v cirkusovej manezi, ked sa snazi akrobat naskocit na kona – Jack je ten akrobat a chce vyskocit na fenku, vacsinou beha s väcsimi od neho… Ak je na stopovacke tak ho stiahnem, ak dociahnem, dam ho dole a poviem mu daco skaredo, ale nezabera, nepoucil sa ani po natrhnutom usku, zase chcel skakat po tej fenke. Ostatne mu neurobia nic, to viem. Je sanca ze sa trochu skludni ked prejde pubertou, akoze si zvykne na hormony alebo co, alebo sa da jedine ho precizne vzdy zahriaknut, mat na stopovacke kym sa neodnauci? neviem ci v takej chvili zaberie privolanie. kastrovat ho nechceme.
    #54816
    Dobry den pan doktor, dakujem pekne za vysvetlenie. Presne ako pisete, nasmu psikovi ta mala kosticka v kolene vyskakuje dolava a doprava zatial iba na pravej nozicke. No podla Dr. aj lava je velmi postihnuta. Zajtra mame ist jednemu panovi ortopedovi tak uvidim co nam povie..
    dakujem vam pekne za rady a urcite ak to ma psikovi pomoct,podstupime to..
    Prajem pekny den
    Tatiana
    #54836
    wendy1
    Člen
    Tiez som toho nazoru ze krizence su zdravsie, ale ja som myslela ze keby som sa mala rozhodnut medzi napr. labradorom s PP alebo bez PP.:-) Aj to nie je istota, ale urcite vacsia istota ako ked nevidim nic.
    #54859
    wendy1
    Člen
    Vacsina psikov ma do roka – dvoch, vacsinou prejavy takehoto spravania. POtom to vacsinou prejde, ale netreba ho v tom podporovat ked Vam napr. skace na nohu a pod.
    #54817
    wendy1
    Člen
    Drzime palce, neskusali ste pisat aj pani a.centesovej? Oni su myslim ze bud zo stred. alebo zapad. slovenska a operaciu robil vraj profik co sa tyka toho. Neviem nepoznam. Dajte vediet ako to dopadlo.
    #54837
    ja čerpám len z mojich skúseností a okolia, že tí čo mali čistokrvné tak riešili stále veterínárov a my pokiaľ si niečo neviviedli samy veru nič len každoročné preočkovania a fontline na kliešte 🙂
    #54818
    zuz
    Člen
    Dajte vediet ako ste dopadli.
    Zaujima ma to, lebo aj moja fenka ma luxaciu oboch zadnych noh. Zistili sme jej to, ked mala asi 10 mesiacov.
    Brala na to asi pol roka tabletky. Teraz jej pravidelne varievam prasacie nozicky (3ks za cca 0,20 eciek), uplna ich rozvarim (asi 4 hodiny – treba poriadne vetrat:), potom rozoberiem, mäsko prezem na male kusky a zamrazim. Pridavam do zradla, cca 1 pol. lyzicu denne. Je to cisty kolagen, ktory blahodarne posobi na chrupavky aj srst. Kosticky, co zostanu davam po jednej rano miesto zubnej kefky:). Odkedy zerie paprce uz nebeha ako Chaplin. Ked bezala, tak si tak srandovne do boku oodkopavala nohy. Vet ma to naucil davat naspat. Je to jemne neprjemny pocit, ked to pod prstami lupne, ale uistil ma, ze ju to neboli. Operaciu odporucil az keby sa to velmi zhorsilo, co moze byt az za 3-4 roky. Takze dufam, ze strava to oddiali.
    #54860
    majka001
    Člen
    nas to robil zvacsa po jedle, teraz som sa docitala v knihe PSI – poradna, suvislosti, informacie od p. Desenskeho, ze aky tam vznika biochemicky proces a emocie u psa, tak uz tomu aspon rozumiem, nastastie sme ho nikdy za to nejak riadne nehresili, co sa ani nema, a snazili sme sa ho nalakat na inu hru, co sa teda aj ma 🙂 no a pri fenkach – zahriaknem a dam dole, ale zvacsa to urobia aj same skor ako ja
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 54 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.