Vráti sa?

  • This topic has 6 hlasov and 11 odpovedí.
Zobrazuje sa 12 príspevkov - 1 až 12 (z celkového počtu 12 )
  • Autor
    Príspevky
  • #48513
    randley
    Člen
    Dobry den, chcem sa nieco opytat. Skoro stále mi uteká pes je to Ratlík. Ale vzdy ho idem dobehnut a chytim ho a odnesiem domov. A neviem ze keby som ho nechal ze ci by sa vratil. Uz ma okolo 2 rokov. Dakujem za odpoved
    #59534
    misskate
    Člen
    mne raz usla fenka krizenca a hladali sme ju po sidlisku a ona nas pritom cakala pre vchodom. takze si pamatala kde byvame. vacsinou si to pamataju.
    #59542
    misskate
    Člen
    pravdebodobne by sa vratil. u nas je taky pes, co sme si mysleli, ze je tulavy, ale on si kazdy den preskoci branu a flaka sa po sidlisku a vecer je uz doma na dvore.
    #59533
    Nela2011
    Člen
    ovláda povely? povel ku mne?
    #59535
    randley
    Člen
    Nela, Áno ale keď utečie tak mu to mozem povedat aj100x ale neposlucha ale doma ked sa hrajeme tak poslucha
    #59536
    Denny
    Člen
    Asi si chce ísť poobzerať nové okolie, všetko si označkovať, ovoňať 🙂 Vtedy je preňho asi všetko zaujímavejšie ako Ty. Kamoška má YT psíka a dala ho k jednej známej, ktorá mala YT fenku, chcela aby jej fenku psík nakryl,ale tej známej psík utiekol a našli ho pred domov jeho majiteľov, tak im odľahlo a pritom to bolo dosť ďaleko 🙂 Tiež si myslím, že by sa možno vrátil, ak je psíkovi u majiteľa dobre, tak sa vráti, pamätá si, že tam dostával jesť, ale zasa len tak by som ho nepustila, bála by som sa, lebo hocičo sa mu môže stať, môže ho zraziť auto, pokúsať ho iný pes, nebodaj ho môže niekto ukradnúť, aj to sa stáva 🙁
    #59537
    ľudkovia, zaujímalo by ma, od ktorého mesiaca začína psík vonku značkovať… teda ak je to pravda, lebo som počula, že šteňatá to tak ešte nevnímajú, že sa idú vonku vycikať a zároveň si označiť svoje teritórium, čo mám 2-ročnú fenku, tak ju máme spolu s 9-ročným orieškom a tí ke´d sú spolu vonka, tak dokola sa na jedno miesto vyciká najprv jeden a potom druhý :)))) a vkuse to miesto voňajú… moja malá (bude mať už 4. mesiace) vonku ovoniava ocikaný sneh ale nič viac, bud sa nevyciká vôbec, alebo na iné miesto…
    #59538
    Nela2011
    Člen
    Ak vonku dobre neovláda ten povel, určite by som ho radšej nepúšťala z vodítka, iba na kľudnom mieste kde budete sami a cvičiť povel, ak ho bude 100%ne ovládať až vtedy by som ho pustila radšej, nech máš istotu. Ja môjho nepúšťam vôbec, jeden pán na sídlisku, kde bývam mal maltezáka a nemal ani 3 roky a mával ho pusteného a na druhej strane zbadal deti a rozbehol sa k nim, a zrazilo ho auto 🙁 Ja sa bojím, lebo viem, že môj je divoch a keby ho pustím by ma neposlúchal, veď na vodítku koľkokrát vystrája…
    #59539
    Značkovanie možno zbadať až okolo pol až trištvrte roka, začiatok je u každého psíka rôzny. Závisí to aj od povahy, submisívne psíky napríklad neskôr ako sebavedomé psíky.
    Odovzdávajú si tak informácie o sebe, šteniatka zatiaľ len zbierajú informácie o iných psíkov, ktoré boli na tých miestach.
    Preznačkovávanie je bežné, každý psík chce zanechať po sebu tú “poslednú” značku.
    #59540
    Randley, pri psíkovi musíš zistiť, či sa ti vráti domov alebo sa vráti na miesto, odkiaľ sa od teba vzdialil. Ja mám 2 ridžbečky, jedna sebavedomá sa vráti domov (skryla som sa jej na vychádzke asi 200 m od domu, v známom teréne) a druhá, skôr neistá a nestabilná, sa mi po podobnom pokuse vrátila na to miesto, odkiaľ mi odbehla po stope. Ja som ju nechala tak, odišla domov a musela som sa po ňu vrátiť (asi 1 km). Ja som z diaľky pozorovala jej siluetu a videla som, že sa tam zdržuje a akoby na niečo čakala. Nezvábili ju ani cudzí ľudia, ktorí tam venčili svoje psíky.

    Ideálne je nechať psíka odbehnúť a potajomky sa vybrať za ním a sledovať ho. Len tak zistíš jeho správanie v tvojej neprítomnosti. Asi by som to skúšala mimo mesta, s čo nejmenším rizikom poranenia alebo ukradnutia.

    #59541
    randley
    Člen
    ale ja ho z voditka nepustam ale on preskoci branu a chcem vediet ci by sa vratil, pri nasom dome ma asi.aj kazdy strom oznackovany
    #59543
    Tak to hej, on si len odskakuje po zabavu a vrati sa, ved ma u teba strechu nad hlavou a jedlo. Aletakto sa z neho stane chronicky utekac, co sa doma nudi a hlada zabavu inde. Mne by sa to nepacilo. Riesilaby som to zabranou v plote a intenzivnym zamestnanim z mojej strany, aby som ja pre neho predstavovala tu zabavu a on na mna cakal, az pojdeme spolu nieco zase vystrajat.
Zobrazuje sa 12 príspevkov - 1 až 12 (z celkového počtu 12 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.