uvp-logo.jpg

Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov (U.V.P) je nezisková organizácia, ktorá vznikla v roku 2001 v Košiciach. Od začiatku U.V.P pracuje na rôznych aktivitách, ktoré formujú kladný vzťah ku zvieratám.

Pravidelné sú ukážky a besedy na školách, výcviky pre verejnosť, športové akcie, osvetová činnosť, canisterapia a hlavne starostlivosť o opustené zvieratá, ich liečba, operácie a sterilizácie.

V súčasnosti U.V.P prevádzkuje útulok, v ktorom sa pravidelne nachádza 100 – 140 psíkov a mačičiek. Už si v ňom našlo útočisko cez 3300 zvierat, ktoré boli odkarantenizované, liečené a v prípade potreby operované, kompletne vakcínované či zbavené parazitov. Niektoré tu pobudli mesiac, iné i 2, 3 roky.

„Vďaka“ nezodpovedným chovateľom je však súčasný útulok neustále preplnený a počet vyhodených a nechcených zvierat na uliciach prudko stúpa. To bol dôvod, prečo U.V.P prišlo s myšlienkou výstavby Strediska vzájomnej pomoci ľudí a zvierat, ktorého súčasťou bude:.

  • útulok s kapacitou 250 zvierat (prevažne psov a mačiek)
  • výcvikový priestor pre verejnosť
  • realizácia animalterapií (terapia prostredníctvom zvierat)
  • osvetová farma domácich zvierat
  • priestor určený na besedy pre školy

KDE NÁS NÁJDETE?

Útulok U.V.P sa nachádza na ceste medzi Ludvíkovým dvorom a Haniskou, na 2,5 km po pravej strane cesty. Čas vyhradený pre záujemcov je denne (PO – NE) od 14,30 h. do 17,00 h., od 1.novembra do 31. marca od 14,00 h. do 16,00 h.

INFO NA WWW.UVPLP.SK, WWW.UVP.SK, 0907 441447, 0918 564467