ako odnaucit moje steña aby si jedol svoj vykal??

Inzercia psov, forum o psoch Diskusné Fóra Výcvik psa ako odnaucit moje steña aby si jedol svoj vykal??

  • This topic has 14 hlasov and 21 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 22 )
  • Autor
    Príspevky
  • #47700
    dobry den,mam 5-mesacneho labradora.moj problem je v tom,ze ked ked sa vykadi si zozere svoj vykal a uz naozaj neviem si rady.neviem ako na ñho.mohli by ste mi nejako poradit prosim??dakujem monika
    #53813
    mám pocit, že tento problém prenasleduje skoro každého poctivého majiteľa… moja to začala tiež robiť :/ nechápem prečo zrazu??? ked sme vonka, hned sa ťahá na miesta kam psíky kakajú, a keďže sa nájde veľa nezodpovedných majiteľov čo hovienka nezbierajú, tak sú všade! 10x ju vyvadím, potom ako tak pochopí, že to nebolo správne, pochválim ju a ona šup do neho :/ nechápem prečo to berie ako povolenie, už môžeš papať to smradľavé hovienko ://// už asi 2 týždne sledujem po príchode domov, že nikde nekakala (myslím v byte), najprv som to brala, asi vydržala, lebo hned ju beriem vonku a ideme kakať… lenže potom ma napadlo, čo ak to spapala? však je ešte šteňa, ked musí tak musí… lenže aj v noci sa zvykne vykakať na chodbu ak si nevšimneme, lenže ked sa zobudíme, tak ono tam stále je nespapané a ideme ho vyhodiť … tak neviem čo si mám myslieť
    #53814
    Nela2011
    Člen
    Veronika ja si myslím, že keby to spapal tak by si mu to cítila z papuľky, predsa hovienko je hovienko 😀 Mne sa Billie tiež pokúšal už 2x zjesť vonku hovienko, zrazu, nechápem tiež prečo, vonku mi povedala jedna pani, že možno je to hovienko nejakej fenky a preto to robí, neviem, dnes som ho to už našťastie nevidela robiť.
    #53815
    Smallblot
    Člen
    Sú to mňamky, hlavne pre šteniatka, čo Vám poviem 😀 Časom ich to prejde, ako každé šteňa 🙂 Aj keď nášho sem tam ešte pochytí taká mánia, keď nájde nejaké extra voňavé, xixi, ale už je to naozaj veľmi výnimočne. Okrem samozrejme vtáčich, tie síce nežerie, ale ide sa v nich zkaždým vyváľať. Ale to už viem ustriehnuť, lebo má predtým také špeciálne pohyby, akože z ktorej strany to bude lepšie, z pravej? Z ľavej? Alebo najlepšie prejsť tade bradou? Tak sa tam tak začne pri ňom vrtieť a hneď viem ktorá bije. 😀
    #53816
    Denny
    Člen
    Smallblot,

    tak som sa zasmiala 😀 😀 Zprava, zľava, prejsť bradou, hehe 😀 😀 😀 Podarený 😀

    A Veronika, čo sa týka toho požierania psích exkrementov, tak mne to robila fenka a pýtala som sa nato tety, čo robí veterinárku ale v Nemecku a tá povedala, nech jej sem-tam skúsim dávať tropické ovocie,dala som jej mango a od vtedy to nerobí :))

    #53817
    heny
    Člen
    suhlasim so smallblot, steniatka by mali z toho ,,vyrast,,.
    ked bol rocky malinky a doma sa vykakal, obcas som nasla len hnedy flak na podlahe:)
    #53818
    katarina2
    Člen
    Aj môj psík jedával hovienka, keď bol malý, už to nerobí, ovonia síce či je to jeho a ide ďalej, niekedy pozkúma trochu aj dlhšie a keď vidím, že ňuchanie nepostačilo, ešte aj obliznúť chce, aby si bol istý, už na neho nakričím, že fuj a okamžite ide od toho preč. Svoje na dvore nezje lebo ich kontrolujem aby som vedela či je stolica v poriadku a keď ich aj nepozbieram každý deň viem, že za 3 dni musia byť na dvore minimálne 3 kôpky a tak je, ani jedna nechýba. Ja si myslím, že u šteniat je to skôr zvedavosť a potom aj to je pravda že v tých hovienkach ešte cítia stravu, ktorá po prvom strávení, je už pre nich ľahšie straviteľná – síce riskantná hňamka lebo zároveň sú tam aj škodliviny pre ne. Tropické ovocie som ani nezkúšala, síce ponúkla som mu mandarinku, banán ale to nechcel, niekedy jabĺčko ešte zje ale nemá veľmi rád ovocie to skôr zeleninu. Tvaroh dostáva jeden na 3x zje, ale aj ten mu nedávam kvôli tomuto aby hovienka nejedol ale proste len preto že je to pre neho zdravé. Jednu tretinku mu vyšľahám so surovým vajcom, na druhý deň druhú tretinku len samotnú bez vajca a zvyšok na tretí deň ochutín pomletými orechami.
    #53819
    Smallblot 😀 ja sa šúľam, aj mamine som dala prečítať, tak sa usmievala 😀 fakt títo naši psíci, niekedy sa na nich ideme doslova došúľať od smiechu 🙂
    Denny, tropické ale nie citrusové? lebo z mandarinky nám mala hnačku 🙂 takže to by som nerada skúšala, som rozmýšľala nad tým tvarohom…
    Heny, bingo! žiaden fliačik som na dlažbe nenašla – miesto činu 🙂 takže tam asi nespapala nič, ale neviem, či by bol nejaký fliačik na koberci, lebo v izbe ked ju neustriehneme, tak kaká za dvere, tam má aj podložku, asi potrebuje intímčo :)))) po prípade zvykne v chodbe, ked sme preč, ale fakt v poslednej dobe nič, akoby vydržala
    #53799
    wendy1
    Člen
    Robi to vonku alebo len vo vnutri ak ma nehodu? Mojej kamoske to robila bullterierka, ale len ked sa doma vykakala. To robila asi do pol roka. Potom ju to samu preslo, len je pravda ze to robila len vo vnutri bytu.
    #53800
    Scylla
    Člen
    Asi pochází z dost nečistotného chovu. Záleží také na tom, čím ho krmíš. Přidej mu ke krmení pangamin a jestli mu budou chutnat,třeba olomoucké syrečky. A hlídej ho, aby to sníst nemohl. Časem to přejde, ale chce to trpělivost.
    #53801
    wendy1
    Člen
    Moze to byt aj exokrinna pankreasova nedostatocnost, t.j. nedostatocne vyvinuta podzaludkova zlaza – jej exokrinna cast je zmensena alebo celkom chyba. Zvycajne je to vrodena chyba. U psa sa moze prejavit az v neskorsom veku. Pes nie je schopny poriadne stravit potravu. Moze sa pokusit zrat vlastne vykaly, lebo z nich stale citi potravu.
    Priznaky: neschopnost pribrat, objemne vykaly ( nestravena potrava obsahuje vodu ), bledost vykalov ( kvoli nestravenym tukom ), sucha srst s lupinami v dosledku nedostatku kozneho mazu.
    Liecenie: veterinarne vysetrenie hodnoty enzymov v cerstvych vykaloch. Neprestajny a pravidelny prisun enzymov ( najmä trypsínu ) v tabletach alebo v prasku.
    Do krmiva sa davaju lahko stravitelne oleje, napr. kokosovy, a pridavaju sa vitaminy.
    #53802
    rexregis
    Člen
    Treba ma dať do stravy ananás, nemám to odskúšané ale malo by to fungovať.
    Ananás obsahuje nejaké látky – jednoducho mu nebude chutiť jeho hovienko.
    #53803
    majka001
    Člen
    ananas mame odskusany, vobec nezabral…
    #53804
    ivinka
    Člen
    naša Lili to na začiatku robievala aj vonku… teda mala tendenciu to robiť, ale samozrejme, že sme sa tomu snažili zabrániť… teraz keď som s ňou sama doma, pýta sa von, takže tomu predchádzam takto… ale čo budem robiť keď budem v škole a ona sama doma neviem 🙁 lebo tak tomu nemám ako zabrániť…
    neviete kde a v akej cene a forme sa dá kúpiť napr. teda ten pangamin..?
    #53805
    wendy1
    Člen
    V lekarni, jeden sacok asi ako mensie nalenie korenia vegeta. okolo 3 €. Ja davam aj odtucneny tvaroh z lidla, ten mi zabral viac ako pangamin, nakolko ta moja zas jedavala ludske. Davam jej ho uz asi 2 mesiace jedno balenie tvarohu tyzdenne ( ma ho na 2-3 dni ), odvtedy nemam problem. Po pangamine bola skor viac hladna a to som jej ho davala po jedle.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 22 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.