Cikanie šteniatka do postele a pelechu!

Inzercia psov, forum o psoch Diskusné Fóra Výcvik psa Cikanie šteniatka do postele a pelechu!

  • This topic has 8 hlasov and 47 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 31 až 45 (z celkového počtu 48 )
  • Autor
    Príspevky
  • #54552
    wendy1
    Člen
    70 eur je naozaj dost. Ale chcem sa opytat kolkokrat ju ockovali. AK mozte tak napiste datumy a naco. Podla toho Vam poviem ci je to ok. My ked sme boli stena tak nas prvy rok tiez nejak draho vysiel, druhy rok to uz bolo zhruba psinkovy komplex do 2O eur a besnota 11,60, plus chcem este koterak ( okolo 2O ). Myslim ze aj u Vas to tak bude. Lebo prvy rok sa robia aj revakcinacie.
    #54553
    ivinka
    Člen
    6.12., 27.12 tam mám písané že vakcinácia DHPPiL (liek duramune 5/4L) (každé 23eur)
    a 17.1. mám – kompletná vakcinácia (28eur)
    #54554
    wendy1
    Člen
    Myslim ze bududci rok to bude o polovicu menej kvoli tej revakcinacii, lebo uz nebude nutna.
    Ale tak ci tak si skuste pozriet zoznam vetov na http://www.kvlsr.sk, maju tam aj weby. Mozno najdete ineho. Opytajte sa na ceny a porovnajte.
    U malych plemien sa ale doporucuje aspon do dvoch rokov ockovat oddelene psinkovy komplex a od´delene besnota. Vznikaju rozne reakcie tak preto. Niekto dava aj oddelene leptospirozu, moj vet mi povedal ze male plemena bude ockovat uz len oddelene co sa tyka aj leptospirozy, lebo mal v poslednej dobe zle skusenosti.
    #54555
    wendy1
    Člen
    Nas to tiez nejak takto stalo prvy rok ako Vas, len my sme davali este koterak, tiez som nechapala. Teraz uz chapem. Nebojte ozaj druhy rok a dalsie bude menej.
    #54567
    jessi
    Člen
    Ivinka, ako tak citam, co ta tvoja Lili robi, akoby som citala o nasej Jessi. Zobrali sme si ju pred nieco vyse mesiacom, teraz ma 5 mesiacov. Aj ked nas predchadzajuci majitelia uistovali, ze je naucena robit potrebu von, velmi rychlo sme zistili, ze nie je! Vsetky potreby vykonavala takmer ZASADNE dnu 🙂 a navyse bola silno zacervena. Bola som sokovana, ked som videla, cim tu odcervuju psy: podobnym olejom, ako ktory sa pouziva na odblsenie (co sa vtiera medzi lopatky). Dali sme jej tabletky a bolo vsetko OK.

    Ale k tomu problemu, mne raz ocikala ruku, ked si na mna lahla v posteli a o par dni na to priatela ocurala, ked na nom stala a pozerala sa von oknom. Tak sme zasli k veterinarovi, a tam sme jej odobrali moc. Nenasli jej ziadny zapal, len mala zvyseny nejaky protein, ktory vraj mohol znamenat nejaky zapal (ale nemusel). Tak jej dali antibiotika a este dake ine tabletky. No ten problem neprestal. Do postele a na gauc curala so zeleznou pravidelnostou, kazdy druhy den, uz som bola zufala (teda este stale som). My sme to riesili tak, ze vzdy ked sa vycikala dnu, vyhresili sme ju a dali sme jej plienku. Tej sa boji ako cert kriza 😀 Ale to jedine pomaha. Uvedomi si potom, ze spravila zle. Teraz sa drzi uz 4 den bez curania do postele. Ale ide o to, ze tie lieky tiez nezabrali. Chodime s nou von kazde 2 hodiny, nie na dlho, len kym vykona potrebu. Do parku chodime ked je dobre pocasie, tak sa mi ani nezda ze by mohla prechladnut. Vet. nam povedala, ze to moze byt aj nejake zle zrastenie nejakeho mocovodu ci coho – proste moc z obliciek nejde do mechura, ale rovno von. Vtedy to treba operovat. Ale myslim, ze to nie je ono, lebo potom by moc nevedela ovladat vobec. Kazdopadne, pojdeme s nou este na RTG, nech sa to vyluci a mame istotu, ze je to len nevychovany spratek 🙂 Skus tie plienky, maju to podla velkosti psa, nie je to drahe a ak sa do nej nevycika, mozes ju pouzivat ako vychovnu plienku aj viackrat po sebe.

    #54556
    ivinka
    Člen
    no to dúfam.. nakoľko len študujem a fakt nemám tých peňazí na rozdávanie… keď sa k tomu pripojí ešte tie Lilinkine choroby, tak ďalších xy eur… ako ja by som jej dala aj posledné prachy, o tom potom :D… ale fakt hľadáme lacnejšieho vet. a tu mi vadí aj to, že sa strieda asi 5 veterinárov a tým pádom ani jeden nemá normálne prehľad o jej zdravotnom stave… to že majú tie záznamy je nič…
    #54557
    wendy1
    Člen
    Kde chodim ja, tak tam su traja. Oni su taki ze ak jeden zacne liecit nejaky proble tak sa pripoji druhy do toho ( lebo sa tam striedaju a niekedy pri kontrole je bud jeden alebo druhy ), ale treti uz nie a nezasahuje im do toho. Aj ked medzi sebou vsetci traja komunikuju ak sa radia.
    Dufam ze som to napisala tak ze ma pochopite.:-)
    #54558
    ivinka
    Člen
    musela som si to prečítať pomalšie a dva krát 😀 ale áno, chápem. Áno, iste je to fajn ak sa radia a nadväzujú na liečebné postupy… ale ak mi jeden povie že je niečo ok a druhý že nie je… a stále je tam niekto iný, jednak nepoznám tých vet. ani ja a nemyslím že oni poznajú stav môjho miláčika len z toho, čo si prečítajú v záznamoch…

    Myslím, že je lepšie mať jedného vet. a k nemu chodiť stále. Najlepšie ak je fakt dobrý a pritom nie predražený… ale ako pozerám, je to ťažké nájsť takého…ale nevzdávam to,..

    #54559
    majka001
    Člen
    u nas sa striedaju 4, ale problem v tom nevidim, niekedy aj povie lekar, ze kedy ma sluzbu, ak chcem aby ho skontroloval zase on, no ale dat lieky na prechladnutie nie je nic, ine by bolo, ak by mal daku dlhodobejsiu diagnozu. A mam pocit, ze si ho aj pamataju, lebo lekar sa len smial, ze Jackovi dam par pamlskov a zase si nevsimne, ze ho medzitym zaockoval 🙂 a este ma kazde oko ine, to si tiez zvyknu ludia zapamatat…
    wendy – no, obleceny byva: vo velkej zime ma teply overal, v mensej zime alebo v dazdi ma nepremokavu podsitu vestu, v este mensej zime ma menej teplu vestu, ked je este teplejsie a sucho, tak ma svetrik. Ked stretneme psa, s ktorym sa zvyknu nahanat, tak ho vyzleciem, nech sa nespoti obleceny, i tak sa zahreje – no skratka ako s deckom, ale prechladol, ze sme boli dlho vonku v riadnej zime (vtedy cikal vela), a druhy raz to asi chytil od nas (to mal akoby plny nos a citlivu priedusnicu).
    #54561
    wendy1
    Člen
    Ako povedala majka, vies si zistit kedy robi dotycny alebo dotycna a ist vtedy, to je to najmenej.
    #54563
    majka001
    Člen
    Ak ti nevyhovuju, tak zmen, pre mna je moj vlastny pocit z lekara dolezity tiez, a jeho pristup ku mne a hlavne ku psovi.
    Ale ak bola diagnostikovana nejaka bezna choroba (zapal mechura napr.), tak v podstate je priebeh liecby hned dany, to iste v tie iste dni by robil aj ten jeden lekar. Takze je uplne jedno, ci zastihnes “toho prveho” alebo nie. Ak ma lekar ordinaciu sam, aj na vydavky spojene s nou je sam, takze zrejme bude zrejme drahsi. Tiez asi nebude k dispozicii tolko casu, kolko dokazu byt traja lekari, a ak sa v niecom myli – nema to kto odhalit. Nechcem tym povedat, ze ak je lekar sam, tak vysetruje ako na beziacom pase, ale ja som sa napriklad toho obavala. Ak by mal psik nejake dlhodobejsie problemy, ktore by podla mna mal sledovat jeden lekar, tak nie je problem ist na jeho smenu. Nuz, vsetko ma svoje pre a proti, skus ziskat referencie od psickarov v okoli.
    #54560
    ivinka
    Člen
    podľa mňa je jednoducho lepšie mať jedného vet. ktorý pozná moje šteňa, vie aké choroby malo, ako je na tom teraz, čo papalo a čo papá teraz atď atď a v tom je aj kopa vecí ktoré sa z tých záznamov nedočíta… jednoducho mi to príde lepšie…

    a hovorím, nevadilo by mi mať aj viacerých vet, keby mi každý v kuse nehovoril dačo iné, chápeš??

    #54564
    ivinka
    Člen
    ok, aby som sa vrátila späť k téme… Lili má antibiotiká už týždeň, no aj včera sa mi vycikala na vankúš na ktorom spáva… a deň pred tým sa vycikala do postele zas.. :/ začínam mať pocit, že to robí akoby vtedy keď si ju menej všímam… napr. na ten vankúš cikala keď som varila…

    myslíte že to môže byť nejaký čudný druh vynucovania si pozornosti…? alebo je to jednoducho zhoda okolností…? alebo nejaký prejav úzkosti?

    ja fakt neviem, keď ju venčím každé 3-4 hodiny cez deň a celú noc vydrží vpohode… a potom sa pol hodinku alebo aj menej venujem niečomu inému a už je mláčka..

    #54562
    ivinka
    Člen
    dám príklad… teraz sme dostali tie antibiotiká (jeden vet.), o 13 dní od tej injekcie máme tam ísť zas (2. vet) a o deň na to na kontrolu… (3??)… ak 1. a 3. mi povie každý niečo iné je to na trt… aj očkovania má každé od iného… ale ok, šak tam sa snáď nedá nič pokaziť… mne ide len o ten princíp… a najhoršie je, že ani jeden z tých vet mi celkom nevyhovuje takže tak…
    #54565
    Tchor
    Člen

    6.12., 27.12 tam mám písané že vakcinácia DHPPiL (liek duramune 5/4L) (každé 23eur)
    a 17.1. mám – kompletná vakcinácia (28eur)

    To je docela dost, kupuju vakciny pro svoji smecku za nakupni cenu a ta je kolem 150Kc to zhruba odpovida 6euro pochybuju ze by u vas byla nakupni cena o moc jina. Takze to pichnuti a razitko maj pekne drahy.

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 31 až 45 (z celkového počtu 48 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.