kastrácia/sterilizácia – pes/fenka

Inzercia psov, forum o psoch Diskusné Fóra Veterinárna poradňa kastrácia/sterilizácia – pes/fenka

  • This topic has 6 hlasov and 18 odpovedí.
Zobrazujú sa 4 príspevky - 16 až 19 (z celkového počtu 19)
  • Autor
    Príspevky
  • #62312
    Sindy
    Člen
    už som vyskúšala asi všetko možné, po dobrom aj po zlom…zatiaľ najviac zabrala studená voda 🙂 a dá sa teda povedať, že kastráciou zmiznú aj chúťky na tie dve malé fenky čo nám behajú po dvore alebo to nie je záruka?
    #62313
    heny
    Člen
    ked psik nezije s fenkami v jednej domacnosti, nema one zajem – no neviem ako to je presne ked psik zije s fenkami…
    deny by sa mohla tiez vyjadrit 🙂
    moja skusenost :
    ked som mala prveho YT, dali sme ho kastrovat, asi po 2 a pol roku sme si zaobstarali fenku-nesterilizovanu.
    po par mesiacoch spolunazivania doslo medzi nimi k styku- aj sa spojili. havkac bol kastrovany takze staniatka neboli, ale spojili sa… takze ktovie ako to je ked psik zije s fenkami….:) mozno to psika casom ,,prejde,, neviem ako to bolo dalej u mojho prveho YT, kedze som sa s byvalym rozisla a kontakt nemame….
    ale ako pisala wendy kedze sa jedna o krizencekov, by som radsej dala fenky sterilizovat..

    #62314
    katarina2
    Člen
    Jedného psíka kastrovať alebo 2 fenky je aj finančne veľký rozdiel ale treba sa najskôr poradiť s veterinárom. Ale aj ja si myslím, že keď psík je čistokrvná rasa a fenky nie , tak radšej by som dala sterilizovať fenky a bude pokoj, síce možno nie hneď lebo oni ešte za čas majú nejaké zvyšky hormónov že dráždia – možno, tak som počula ale nie je to rovnaké u každej fenky je to inak. Po čase, možno aj tak bude sterilizovať – teda kastrovať aj psíka kedže on háranie cíti aj zďaleka od iných feniek v susedstve alebo čo prechádzajú okolo a keď to zacíti chce nakryť ak iné nebude poruke nakryje sterilizované vaše fenky ale aspoň máte pokoj, že nebudú mláďatká. Takže je to už na Vás či Vám toto bude vadiť, lepšie povedané tým dvom fenkám, že ich občas nakryje…
    #62315
    zita
    Člen
    Nas terajsi primator (sudruh Rasi) vonkoncom nie je psom nakloneny. Tu znizenu dan asi nestihol po Knapikovi znizit. Inac U.S.Steel roky organizuje Dni dobrovolnikov, v ramci ktorych sa chodi brigadovat aj do kosickeho utulku (www.uvp.sk). Knapik tam zakazdym dosiel a nielen potriast rukami a zjest gulas ale aj polopatovat. Rasi sa za dva roky co je vo funkcii ani neukazal…
Zobrazujú sa 4 príspevky - 16 až 19 (z celkového počtu 19)
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.