kúsanie

  • This topic has 9 hlasov and 23 odpovedí.
Zobrazuje sa 9 príspevkov - 16 až 24 (z celkového počtu 24 )
  • Autor
    Príspevky
  • #57340
    Leuška
    Člen
    Dobý deň chcem sa opýtať či nemáte niekto skúsenosť ako odučiť šteniatko hrýzť ruky , nohy a oblečenie. Mám 8 týždňovú fenku labradora . Keď to už bolo neobstojné zvýšila som na ňu hlas , alebo capla novinami . Keď noviny nepomohli capla som jej po zadočku rukou . ( to že som to robiť nemala , mi pripomínať nemusíte , som si totiž vedomá že som spravila chybu )
    #57341
    Toto všetko si čítam a hodila som na stránku článok o tom, ako šteniatko myslí a ako k nemu pristupovať a ostať pri zdravom rozume. Všetky pomôcky ako citron atď. len mechanicky a na určitý čas zabránia tomuto neslušnému chovaniu, ale to je treba povedať mozočku raz a navždy, že toto sa nerobí. Mrknite sa na článok, onedlho by mal byť v skrátenej verzii aj na tejto stránke v článkoch a skúšajte podľa návodu.
    U mňa na http://www.stastnypes.sk je v sekcii Šteniatko (http://www.stastnypes.sk/stastnypes/9-Steniatko/27-Vychova-steniatka )

    Všetci máte úplne normálne šteniatka, len sa musíte naučiť, ako im to povedať, čo nemajú robiť, aby to ich mozoček pochopil. Zaujímavé, že ich mama im to vedela povedať (zvyčajne na to nepoužije žiaden zvuk ani vykmásanie za kožuch, ako sa traduje – to sú veľmi drastické metódy v takom veku), a my ľudia sa to musíme pracne učiť. Nič iné nám však nezostáva.

    #57342
    heny
    Člen
    GEPPY moj ma etse mliecne spicaky hore a dole.zaicatkom novembra ide na kastraciu hned sa mu aj zuby vytiahnu….
    #57347
    Ricardo
    Člen
    toto v setko mam odskusane, po navrate z prechadzky vo vylizovani pokracuje, podla mna je to tym ze on vzdy ked mu dam misku s papanim tak skoci do nej papulou a poklu rozsype okolo misy, a jak ich vypapava zo zeme tak po dojedeni furt city granulky na zemi tak lize…
    #57345
    Ricardo
    Člen
    nechcem zakaldat novy topic, ale ma mdalsi problem s Oskarom…vzdy ked dostane jest, tak poctivo vyprazdni misu…akonahle dopapa tak mu ju vezmem a umyjem…ale pravidelne po kazdom jeho jedle ma taky zly zlozvyk vylizovat dlazku okolo misy…ale akosik sa nesustreduje a nakoniec vylize podlahu v celom byte…neposlucha ani na napomenutie, ani na nic, ked ho vezmem na ruky a zoberem do izby,tak vzdy zdrhne do kupele a lize a lize…je to strasne pretoze sa potom dlazka lepi a pachne, a dennodenne vytierat podlahu je dost unavne, neviem ako to mam vyriesit ? viete poradit ?
    #57344
    heny
    Člen
    od temy-geppy ja napriklad neodsudzujem male plemena- bohuzial su taki ludia. ked som mala preveho yorkiho kamoska mala vtedy tiez civavku, to boli naj kamosi na svete. tooolko spolu behali.:)))) tunak ma jedna pani tiez civavku to je bohuzial iny pripad. psik jo total tlsty pritom je mlady-tusim 2 roky ma. takychto ludi nemam rada ktory maju psika len ako ,,privesok,, :(((( alebo davnejsie si kamoska kupila extraa miiinii civavku len ju na rukach nosila:(( si ju kupila Aako modny doplnok. no hruuuza.((
    #57346
    heny
    Člen
    no tom som este nepocula, skusili ste poriadne vydenzifikovat podlahu?? na ruky ho neber, skus ho zaujat nejakou cinnostou- hrackou, poripade ho zober von na chvilu.uvidis co urobi ked sa vratite spet…
    #57348
    Smallblot
    Člen
    Možno ma napadla blbosť, ale dávku jedla má dobrú?

    Ja by som ho skúšala tiež vyrušiť pri tej činnosti, hneď ako začne, tak ho preruším loptičkou, pískajúcou hračkou, skúste mu dať nejakú maškrtu – trošku si zacvičiť (nie vtedy, že začne vylizovať a vy mu dáte maškrtu = odmeníte ho za to)… prípadne silné vysoké “e-e”, rapkáč… ja neviem, proste nejaký nový zvuk, čo nepozná, ktorý ho v činnosti preruší a spozornie. Možno niečo čo nemá rád, tak aby si to spojil s tým vylizovaním…

    #57349
    heny
    Člen
    ..suhlasim so smallblot
    …skusili ste uz nieco? zlepsilo sa to?
Zobrazuje sa 9 príspevkov - 16 až 24 (z celkového počtu 24 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.