Meníme zúbky? :/

  • This topic has 7 hlasov and 22 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 23 )
  • Autor
    Príspevky
  • #48538
    Od stredy je Engee ako vymenená, to čo doteraz nerobila, som sa tým vždy chválila aké mám dobre šteňa, tak to už robí…. Je pravda, že v stredu bola dosť dlho sama, tak som to pripisovala nude: nejakým spôsobom si otvorila spodný šuflík na bielizeň, vytiahla mi podprsenku a dožula ju celú, potom sa pustila do otvoreného šuflíka a roh riadne dokusala :/ Vyvadila som ju a čakala som kedy sa tam vráti, aby vedela prečo sa hnevám… To sme prežreli, priateľov ocino pracuje s drevom tak nám to spraví 🙂 Druhý deň, bola sama 4-5 hodin (zase kvôli mojej škole), zo stola mi stiahla ozdobný kvetináč (to som si stihla všimnúť, lebo som akurát prišla domov) a začala mi katovať čínsku ružu (jediný kvet v byte!), zase bola vyvadená a hajde na 2-hodinú prechádzku (kde sme sa psychicky aj fyzicky obe vyčerpali) spala mi 2 a pol hodiny a potom sa už z gauča nechcela do večera pohnúť 🙂 bola som spokojná, pretože som to brala tak, že to robí z nudy a teda som ju zamestnala…
    V piatok ráno, som ju vzala na hodinu na prechádzku, aby sa vyšťavila, lebo som išla do LC (bola som objednaná a mala som behačky, takže som šla ráno, inokedy chodím domov vo štvrtok večer), večer mi priateľ volal, že mi roztrhala všetky časopisy, ktoré som mala pekne poukladané v konferenčnom stolíku a ktorých sa doteraz nedotkla ani o ne nezaujímala… máme 4 mesiace, doteraz ju zaujímali len hračky ktoré mala k dispozícii a pravidelne poobžúvala všetky prikrývky na posteli a gauči, čo som pripisovala ako pomste za to, že ju nechávame samú doma/nude… Fakt sa mám začať báť nechať ju doma samú, aby nám nezničila nábytok čo ani nepatrí nám? (sme v podnájme) hračiek má dosť, až veľa, preto som jej vyložila iba zopár, aby boli časom tie ostatné znovu zaujímavé..
    #59806
    geppy
    Člen
    Ja som mala…teda mam to stastie,ze geppy ked bola mala a nechavala som ju samu doma,nikdy mi nic neroztrhala a neznicila…totizto my ked niesme doma tak ona cely cas lezi na gauci v hale a caka kym prideme…veronika co keby si jej pokupovala tie zuvacie kosti alebo plnene kosti….takto bude mat aspon zabavku ked bude sama a bude si kuskat kosticky 🙂 a nebude ti doma nic nicit
    #59807
    heny
    Člen
    vsetko daj prec naco by mohla dosiahnut,ked tak zatvor dvere do inej izby.tiez som za zuvacie kosti , popr tu lopticku co naplnis snackmi, a pri hrani sa z nej snacky vypadavaju, aj to ju na chvilocku zabavi , alebo jej kup new hracky…
    #59808
    Smallblot
    Člen
    Teraz si spomínam, že sme Ronymu kupovali také sušené kože plnené všelijakými náplňami – syrová, jogurtová, šunková a pod., dosť dlho ho to vedelo zamestnať. Potom časom zistil, ako sa dostať rýchlo k plnke, takže to mal vyžraté do 10 minút a samozrejme tú sušenú kožu mi večne potom “oprdel”… :o)
    #59822
    smallblot, no ona je už poriadne veľká, fučím už po chvíli čo ju vezmem na ruky aj to len výnimočne, lebo v dospelosti ju vládať nebudem, tak nech si nezvyká, že tak odchádzame z neželanej situácie… väčšinou ked sa zobudí a viem ju hned vziať vonka, tak utekáme a väčšinou stihneme, no niekedy nevydrží .. horšie je to ráno, kým natiahnem nohavice ona sa už vykaká alebo vyciká, zase kvôli tomuto v pyžame po paneláku behať nebudem 😀
    Nela, neviem či je to práve v tomto prípade vhodný spôsob, ako jej dať najavo, že sa mi to nepáči… skôr by som si chcela overiť, či je pravda, že psík časom dlhšie vydrží necikať, resp. kým sa aspon oblečiem, má už 4 mesiace, zdá sa mi to dosť, aby vedela vydržať
    #59809
    baby, problém je, že ona je už vyše mesiac a pol sama doma a doteraz nič nezničila, tiež len spala, a som si tým istá, lebo vždy ked som odomkla byt, prišla ma ešte rozospatá privítať, a inak dobre som sa domnievala, dnes s ňou prišiel priateľ do LC za mnou s novinkou, že nám padajú zúbky a že už máme nové, čo sa nám tlačia 🙂 takže sme zistili kde je “pes zakopaný”… mňa by teraz zaujímalo, koľko trvá, kým vymení všetky zuby 🙂
    inak tie kostičky zo sušenej kože ju prestali zaujímať, v myštičke na maškrty sú už 3 načaté, som ich odložila, lebo sa len tak povaľovali .. teraz som prišla na novinku, prasačie rypáčiky, tie by jedla zaradom hádam 🙂 ked ona má aj žuvacie kostičky, tie gumené, ale ju to nezaujíma, na konci sú aj otvory, tak aby ju to viacej zaujímalo, tak som tam vtrela masielko (to klasické po 125g balené), nemalo to dlhý ohlas…
    #59823
    Smallblot
    Člen
    Normálne sa naučí šteňa čistote tak okolo 5. – 6. mesiaca, keď niekto používa podložky alebo noviny ako my, tak aj v 9.-tom. Takže podľa mňa v 4roch mesiacoch, že sa ešte pociká/pokaká, tak je to normálne. Treba ju stále učiť. A samozrejme keď nie je priestor bohužiaľ s ňou chodiť naozaj každý deň každé 2 hodinky, tak možno to bude trvať aj dlhšie.
    #59810
    wendy1
    Člen
    Veronika tu som pisala tip od jednej chovatelky so sulkami napr. zo stareho tricka. Skus si precitat.
    https://www.havko.sk/forum/ja-a-moj-pes/zubky
    #59824
    heny
    Člen
    suhlasim so smallblot je to normalne ked sa obcas pocika, v 4 och mes nevie este dobre zadrzovat.
    veronika ja som to robila tak ze som spavala v teplakoch.ked somm sa zobudila som hned letela dole. neucesana, neumyta 🙂 ale stalo to zato 🙂
    #59811
    zavisla2
    Člen
    Veronika..toto iste zacalo robit aj to moje sidlo.. co bolo pre neho nezaujimave ho zacalo naramne zaujimat..prednesok napr.kobercek v kupelni..ktory dotrhal tak,ze z neho ostali len kusocky..alebo napr plienka na kt cika..kazdy den nu trha..hracky ho uz vobec nezaujimaju:-( inac wendy dnes som to skusila s toy zamrazenou handrickou..na chvilku to zabralo..ale potom sa pustil do misky v kt ma vodicku..za par sekund kym som bola vyhodit smeti ju dohryzol..
    #59825
    Nela2011
    Člen
    Veronika ja som to písala k príspevku zavislej, chcela vedieť ako má psíkovi ukázať aby netrhal tú plienku 🙂 K tvojmu príspevku len toľko ako píše aj Smallblot aj heny, ja som chodila von aj vo vyťahaných teplákoch, bolo mi jedno ako v tom momente vyzerám, keď som chcela psíka naučiť hygiene, aj tak bol vonku on vždy zaujímavejší ako ja :DD a teraz bude mať 8 mes. a už 3 mes. mám čas sa von aj obliecť 😀
    #59812
    zavisla2
    Člen
    Viete mi poradit preco trha tu plienku(podlozku)na kt cika?? Pred tym to urobil obcas..teraz za kazdym..roztrha ju za par sek und ..pozbieram..dam novu a zasa..zacal ju turhat uz aj pre domnou.tak som ho upozornila ,,nie fuj,, a prestal na par sekund a potom zasa.. 🙁 ach jaj
    #59826
    Smallblot
    Člen
    Ja som chodievala von niekedy aj v papučiach a župane 😀
    #59813
    wendy, to so zamrazením látky si pamätám, tiež som to vtedy čítala 🙂 skúsim vyskúšať, ale máme malú mrazničku, dosť ju zaujala flaška, tú zvykne hryzkať, lenže ona je taká šikula, za pár sekúnd si to odstrčí pod postel a nevie si to potom vybrať ked je sama, ked sme doma, tak jej hračky vyberáme, takže ked jej nemá kto vyloviť spod postele, tak vymýšľa :/ ale dneska ju musím pochváliť, prišla som doma a tak krásne tu ešte nebolo, ničoho sa nedotkla, dokonca ani prikrývok 🙂
    závislá, no ak si to brala najprv ako že nech sa vyhrá, tak ona si to zapamätala, psy rozmýšľajú, že čo mi raz dovolia, alebo za čo ma nenapomenú, tak to môžem robiť, potom je už psík zmätený, že však vtedy som to mohol robiť, prečo teraz nie? takže ked ja som dávala na zem pre Engee podložku na cikanie, ona si myslela, že sa s ňou chcem hrať a skákala mi po nej a trhala, hned som ju vyvadila a ukázala som jej, že to na hranie nie je, a ani nikdy nebude, dala jej pokoj 🙂 nie vždy to ide samozrejme tak ľahko… ale ide o princíp, aby si nikdy nedovolila nič čo si neželáš, aby v budúcnosti robila už v momente, ked to spraví prvýkrát..
    #59827
    baby, ako je teplejšie (-2stupne) aj ja už letím v papučiach, večer som chodievala aj v teplákoch, problém bol ked bola zima, sneh… stále som mala mokré topánky, čo som s ňou pravidlne chodila cikať a vláčila ma po snehu… problém je, že tu píšete, že so šteniatkom je treba chodiť každé 2-3 hodiny (mne sa to zdá málo), lenže ja som chodievala aj častejšie, keďže nevydržala a videla som na nej že už už ide cikať, no nie vždy sme to stihli a nechcela som jej dať najavo (vyvadiť ju) že na chodbe sa vycikala, aby sa nakoniec nezháčila a nechcela mi vôbec cikať
    smallblot, heny, ďakujem za reakcie, povzbudili ste ma… som rada, že v tom nie je niečo iné… fakt ked som doma sa jej venujem ako sa dá, nechcem aby v dospelosti sme boli jej otrokmi, ale chcem ju vychovávať správne
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 23 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.