nechce žrať

  • This topic has 5 hlasov and 24 odpovedí.
Zobrazuje sa 10 príspevkov - 16 až 25 (z celkového počtu 25 )
  • Autor
    Príspevky
  • #58815
    V zivote by som hladovku nedala z vychovnych dovodov, to si psik nespoji. Ale drzim sa cele roky pevneho rezimu 2x denne a teraz uz par rokov 3x denne, lebo mam moznost krmit aj cez den. Ta ista davka, len rozdelena na 3 male dieliky a nestalo sa, ze by moje alebo aj cudzie psiky vymyslali. Nabehnu na spolocny rezim a drzia sa ho. Ked niektory na zaciatku spekuluje, necham jedenkrat vychovne zozrat jeho porciu inemu psovi. Naslednu davku uz pre istotu zhltne rovnako rychlo ako ostatne psy. Ked tato moznost nie je, misku prec, ako som hovorila a dalsie krmenie podla rezimu.
    #58802
    Nela2011
    Člen
    no začali sme robiť tak, že mu dáme pár granuliek úplne pri misku na zem, stadiaľ ich zožerie a až potom sa pustí do misky, inak nie, skúšala som aj to, že mu ich akože ja jem, ale len sa oblizol a k miske sa vôbec nepriblížil, u nás to trvá už asi týždeň …
    #58816
    Nela2011
    Člen
    Ale včera už mi zjedol aj ráno aj večer, aj keď zas tak, že sa od toho odkláňal, aj dnes ráno, uvidím čo spraví teraz po prechádzke, dnes som sa na to kŕmenie pýtala aj veterinára a povedal mi že 2x denne, lebo že ako dospelému by som mu mala dávať už len raz denne, aj keď ja som celý deň doma a mohla by som mu teoreticky dávať aj 3x denne, ale radšej 2, lebo nie vždy som doma celý deň, ale on má teraz zápal oka aj ucha a možno aj preto vymýšľa, či nemôže to byť preto?
    #58803
    Nechajte ho v pokoji sameho pri miskena 10 minut. Nepozorujte ho tak upenlivo, mozno je jednoducho zneisteny pritomnostou a vasim napatim. Potom sa vratte k miske a ked nezozral, zoberte ju. Viac to nerieste. Dalsie krmenie az v nasledujuci termin, medzitym ziadne mlsky, nic, len hra a mentalny trening na 10 minut, aby odcerpal energiu do dalsieho krmenia (ako odmena len hracka, ziadne mlsky).
    #58804
    Nela2011
    Člen
    práveže vždy odídem keď mu dám granule a až keď on príde za mnou idem pozrieť, len on pri tej miske dlho ani nevydrží, priňuchá a odíde.. koľkokrát žerie len keď som pri ňom, inokedy len z ruky, zo zeme, alebo vôbec,no už mu budem dávať len tak ako píšete a hlavne musím vynechať tie pamlsky, lebo tie on dostáva dennodenne, samozrejme ako odmenu..
    #58805
    Este ma napadlo, ze ked bez vas nezerie, moze sa bat, ze odidete na dlhsie. Mala som taky pripad, ked majitelka odisla na liecenie a o psika sa starali ini znami. po jej prichode vzdy kontroloval, ci zase neodide z domu, potom co mu dala nazrat. Jemu totiz dali krmivo ti znami a hned odisli. A on sa nazral len vtedy, ked zostal niekto pri nom. To ho ale po par tyzdnoch preslo.
    Ak sa nazerie, len ked ste pri nej, tak urobte kompromis: zostante v miestnosti a robte nejaku inu cinnost, chrbtom k nemu, nezaoberajuc sa nim. Ostatne, ako som uz uviedla.
    #58806
    Nela2011
    Člen
    Dnes sa nažral až teraz pred hodinkou asi 🙁 A to tiež som mu musela dať už lebo zvracal penu, maltezáci ževraj od hladu vždy zvracajú penu. Dala som mu ráno, ako ste mi radili, mal to tam asi pol hodinu, ani si toho nevšimol, tak som to vzala, skoro celý deň prespal a keď som odišla do mesta mi brat volal, že zvracia … A musela som ho kŕmiť tými granulami tak, že on sedel tak ďalej odo mňa a som mu tie granulky tak posúvala k nemu po jednej, alebo som mu robila cestičku z nich a po tej šiel, ale ako náhle som sa blížila k miske už nechcel, dokonca keď som tie granule vyberala z misky a počul ten zvuk odskočil.
    #58807
    wendy1
    Člen
    Nela skus mu davat dennu davku rozdelenu na 3 casti ak Ti zvykne zvraciat. AJ u mojej to tak bolo zhruba v 6. mes. ked som myslela ze 2 x dene staci, dnes uz je dospela a 2 x denne jej nerobi problem ale predtym ano. AK do 15 minut nezje tak daj prec, najlepsie je davat v urcitu hodinu. Ja davam rano a vecer po vychadzke.
    #58808
    Nela2011
    Člen
    Už som rozmýšľala aj nad tým, že mu zas začnem dávať 3x denne, tiež mu vždy dávam po vychádzke, dnes pre zmenu ráno všetko zjedol, dám mu večer a uvidím čo porobí, keď to nebude chcieť tak od zajtra mu zas budem dávať 3x denne.
    #58809
    heny
    Člen
    nela a keby si mu jeden den nedala vobec jest ?? nemoze byt ze len vymysla ?? mozno keby jeden den nedostal jest tak by sa uvedomil…hm ?
Zobrazuje sa 10 príspevkov - 16 až 25 (z celkového počtu 25 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.