pochopite to?

  • This topic has 10 hlasov and 34 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 35 )
  • Autor
    Príspevky
  • #62344
    Lucerna
    Člen
    Praveze som teraz cestovala pomerne casto autobusom.. Medzimeskou linkou, kedze som pristahovna na dedine, vdaka comu som si mohla poriadit aj psika :). Dnes som bola na kontrolu u veterinara a pohodicka. To akurat jeden mrzuty sofer vzdy frfle, ostatny boli fajn.
    Aj ja asi pockam do tych 5-7mesiacov. Snad si dodatocne zvykne a daneho sofera medzicasom nestretnem. Ten ma je schopny nechat na zastavke.
    #62345
    Lucerna, tak si zapamätaj, ktoré spoje sú ok a tými chodievaj 🙂

    Katka, to preto dostal hysák, lebo si mu ho dala z ničoho nič, psíky nemajú radi, ked sú takto obmedzované, ja Engee učím postupne, spájam jej to s maškrtou nie ako postih, že sa na ňu hnevám, že spravila niečo zlé… aspon zatiaľ nechcem, kým ju len učím, nech ho nezačne úplne odmietať, elbo teraz ho už aj celkom znesie, hoci sa stále snaží stiahnuť si ho dole… ale už to bude hádam iba lepšie

    #62346
    zita
    Člen
    Baby, cestovanie autobusom to je uplne samostatna kapitola. Zvycajne chodim s mojimi dvoma 4 zastavky MHD na zahradu. Skusenosti mam vselijake. Max, kedze je 20 kilova obluda asi od pol roka chodi s klietou na hubu, lebo ma s nim vyhodil sofer, ziadne argumenty, ze je to stena, ktore sa tak boji, ze ani nevie cie je (nas najduch Max sa srasne boji vsetkeho, aj autobusu, a prezije cestovanie asi len preto, ze vie, ze na konci tej strasnej cesty je zahrada… a este aj papulu mu daju do basy!!!!). Tak sme sli kupit kosik a nebol problem, lebo Webie som nosila na rukach alebo v kosiku. Az dovtedy, kym som zas nenarazila na toho ksichta a nevyhodil ma z autobusu, lebo Webie nema nahubok. Vystupila som a v dalsom spoji problem nebol. A tak chuda 15rocne, co uz ani zuby vsetky nema a urcite nebude plytvat energiou na utocenie na ludi chodi onahubkovana v kosiku. Teraz mam pre nu objednanu prenosnu tasku tak dufam, ze jej aj mne sa bude pohodlnejsie cestovat a nebudem ju musiet trapit nahubkom.
    Ale ten konkretny ksicht je asi nejeky divny, presne s nim som cestovala na stanicu s obrovskym kufrom. Kedze v buse bolo vratane neho 5 ludi, mal o vsetkom prehlad a nepohol sa zo zastavky, kym som necvikla listok za ten kufor a este sa ma spytal cci za seba mam mesacnik… 🙂

    A este jedna cerstva uzasna skusenost s Maxom. Vypytal sa este raz dnes vecer von. Kedze o pol deviatej vacsina malych psov, s ktorymi sa Max strasne rad nahana a ich majitelia su presvedceni, ze si ich da na veceru (nastastie vacsina nasej venciacej komunity z okolia vie, ze Max je strasne kamaratska neriadena strela, ktora iba prebehne okolo a sleduje ci ju civava dobehne) uz nezvyknu byt vonku tak som ho pustila na volno. Pobehol, nasiel si kamosov na nahananie a rozradostene si uzival, ze nie je na voditku. Vsetko bolo OK az do chvile, kym nezbadal fenu z bloku oproti. Je to pes velkosti bernardina, len cosi kratkosrte. Chuda nevybehane, stale drzane na voditku a mam pocit, ze ani ho z voditka nikde nepustaju. Maxovi sa zazdalo, ze by nebolo zle pobehat si s rovnocennym partakm tak sa k nej rozbehol a to nema robit! To teliatko sa rozbehlo ma Maxa (vonkoncom neviem ci s umyslom na hranie alebo na utok) vlecuc za sebou panicku vrieskalucu na mna, ze mam si psa drzat na voditku. No a kedze pani vrestala do utoku, tak aj pes sa rozhodol, ze sa prida. A nas Max len chudak stal a nechapal. Ani nestekol a usiel, ze som mala co robit aby som ho dohonila. A cez celu luku sa nieslo, ze mam psa dat na voditko… Prvy krat sme ich stretli, ale ako keby som to bola tusila, doteraz sme sa im dalekym oblukom vyhybali. Aj toto su psickari, len neviem, ci ich havo ma to co mam mat (nie zrat, lebo vyzera, ze toho ma az az) ale to co pes potrebuje po zradle najviac POHYB a potom nadvazovanie psich kamaratstiev a hry.

    #62347
    katarina2
    Člen
    Zita ja Ťa obdivujem, ako dokážeš cestovať s dvomi psami ja mám len s týmto mojím drobcom problém len na pešky ísť na prechádzku, aj to je pravda, že nie je navyknutý, len tento rok od leta chodíme aj von na prechádzky, tak dúfam, si zvykne slušne ísť na štyroch a nie sa vždy niekde štverať a skákať. Ale viem, robí to od radosti , že konečne sa ide na prechádzku lebo doma vo voliere to už pozná a on chce čuchať aj iné pachy. Tak toho šoféra Ti nezávidím, asi on nemá rád psov alebo sa ich bojí a takto zakryje svoj strach že je prísny. Aj ja plánujem svojho zblížiť s kamarátmi aby nebol stále sám, ale najskôr musíme zvládnuť jeho aby bol poriadnejší a hlavne počúvny a potom sa ide ku kamarátom.
    #62348
    wendy1
    Člen
    Tak to je ozaj najdolezitejsie, suhlasim s Tebou Zita, s tym pohybom a nadvazovanim kamaratstiev.:D
    #62349
    Zita, treba sa tomu dotyčnému šoférovi vyhýbať :/ ja tiež idem testovať, ako sa ktorý bude ku mne správať a podľa toho idem selektovať busy, ked budem vedieť, že musím cestovať so psom… iné východisko nevidím, neznášam takých ľudí, no naťahovať sa s takými, ktorý si presvedčení o svojej úžasnej pravde sa mi vôbec nechce…

    Po pravde, aj mňa by chytila panika, kebyže vidím utekať vzrastovo hocijakého psa smerom za mojou, čo sa mi už raz stalo. Engee som mala tiež na voľno, a zrazu počujem len nejakého pána kričať Max! Situáciu som zhodnotila nasledovne: kedže mi bolo jasné, že ak by som sa rozbehla za Engee a chytala ju na vodítko, pes by bol už dávno pri nás, tak som sa teda otočila na toho čo futášoval k nám, vystrela som dlaň smerom naňho ako STOJ! a rozprávala som mu, že dúfam, že sa teda utekáš len hrať, lebo ak nie, tak bude zle 😀 pes zastal v šoku, tak som pochopila, že nemal nič zlé zalubom, tak som ho nechala nech sa s Engee trochu ponaháňa 🙂

    #62330
    heny
    Člen
    ked ma pes nahubok, musia ho zobrat !!! ak by mali vycapenu tabulu ze psov nevezu- taku elektricku som nevidela- je to nieco ine….
    #62331
    katarina2
    Člen
    Treba rozdeľovať ľudí na 2 kategórie psíčkári a nepsíčkári, vždy budú reagovať rozdielne pretože psíčkári už podľa svojich skúseností poznajú charakter zvieraťa kým nepsíčkári nie a preto sú ich úsudky také rozdielne a že sa boja psíkov – prípadného uhryznutia-( aj keď psíček je malý a kľudný), to svedčí len o tom že ich nepoznajú. Ľudia sa stále bály nepoznaného a takých je ťažké aj presvedčiť a autobusári len chcú mať pokoj od frfľania takýchto, preto nariaďujú náhubok, oni sa musia venovať doprave a nie riešiť spory medzi cestujúcimi. Mi sme ešte necestovali verejnou dopravou a môj náhubok ani nemá, ja to nerada používam, radšej sa vyhnem miestam kde by to bolo potrebné, lebo aj ten náhubok považujem za obmedzovanie osobnej slobody môjho psíka a hlavne , že ja viem, že on nikomu neublíži ale kvôli takým čo si myslia opak tam ani nejdem radšej. Ani u veterinára mu nedáme, jednoducho si ho priviniem k sebe aby sa netrhol keď by malo byť nejaké bolestné vyšetrenie a to je všetko, ten momentík vydrží aj bez náhubku a zbytočne psíka nestresujem ani tým.
    #62332
    katka, ja som si tiež už začala všímať v poslednej dobe, že ľudia reagujú rôzne, ale stretla som sa aj s tým, že majiteľ mal psíka a napriek tomu nerozumel svojmu psovi ani inému :/ ja sa najviac obávam, že na prechádzke stretnem nejakého majitela, ktorý bude považovať každého psa, okrem toho svojho samozrejme, za agresívneho :/ pretože sú aj také prípade, že tvoj pes je kľudný, jeho vyvádza, a majiteľ sa ide zblázniť, aby si si držala psa, lebo ublíži jeho miláčikovi, ktorý sa ide zblázniť :/
    #62333
    wendy1
    Člen
    Veronika v MHD ta mozu odmietnut ak uz sa vo vozidle nachadza jeden pes a ked je doprava pretazena, aspon co som citala, takisto ak pes vyzera chory, spinavy, .. a nema samozrejme nahubok. Engie by som kupila mozno nahubok plastovy, je to ozaj len do busu, tak staci, stoji okolo 5 eur. Ja mam doma kovovy a sem tam jej ho davam ak ma nastve, ked nieco poje vonku a hlavne v zime jej ho davam ked chodim niekedy medzi bloky a je na volno, kedze je ako kontajner.
    POznam tiet pripady, ale niektori uz reaguju normalnejsie apson u mna, kedze Wendy videli v poslednej dobe prave ti svojski psickari s malymi inymi psami, tak vidia ze nie je pes baskervilsky.:D
    #62334
    wendy, kupila som nylonový či aký to je, taký čierny.. aj som inde písala ako som do toho zoochovu chodila 3x, že je zlý, včera som zistila, že som jej ho nasadzovala opačne, tou spodnou stranou ju to tlačilo do očiek 😀 tak som sa smiala, ked som odišla z predajne, isto som vypadala ako debil, lebo to bolo ešte aj na obrázku naznačené ako jej ho mám nasadzovať 😀
    učím ju na piškotu, že ked strčí papuľku dnuka že potom dostane odmenu, myslíte, že takto ju to naučím? že neskôr vydrží aj dlhšie zniesť náhubok? ako si učila ty, wendy? ona si to po tom hned sťahuje z papulky a naťahuje sa za piškótou, dlhšie ešte nechce mať, ale je pravda, že som s tým začala len včera…
    #62335
    wendy1
    Člen
    Veronika ja som ju nejako extra neucila, lebo som bola z nej vytocena a radsej som bola zato aby bola na volno ako by sa mi mala priotravit ked sme chodili medzi bloky. Sadla som si pred nu a nasadila jej, ona ho doteraz nema rada a chodi sa lutovat ku ludom ked ho ma, chodi ako zbity pes a vsetci sa pytaju co je dnes Wendy, preco ma nahubok? A ja ved to jej je, ze ma nahubok. Ale tak uz ho dlho nemala. Ale podla mna ides na to dobre. Veronika to je ten latkovy, ze jej len nufak trci? My sme latkovy mali, ale vyzerala s nim tak nebezpecne, nosila som ho nonstop na voditku, ak ma nastvala, tak som jej ho dala, lebo stale nieco zrala, po par mesiacoh bol zryty, potom som kupila kovovy, najlepsie je ked mi s nim udrie do nohy, hlavne ked ideme uz domov po shodoch. POviem jej prestan, to boli. Ten latkovy ale nebol dobry, lebo nemohla sa az tak chladit cez papulu, ale tak ja som to pouzivala v zime. Ked sme ho boli kupovat, tak jeden pan sa divil ked videl ze je labrador a ze kupujem kosik. Pytal sa preco? A ja ze ked ju chcem mat tu zdravu a zivu,neotravenu, tak musi nosit, lebo vsetko zerie. Tak sa pousmial, ze chape. To bolo v case ked sme prekonali gastritidu.:( Nastastie s happy endom.:D
    #62336
    presne, ten látkový, nie je to čisto látka, ale z toho nylonu, trochu taký šušťavý…nechcela som kovový, ved je to ešte len dieťa 😀 to už by fakt vypadala, že dačo spravila…
    to ma nenapadlo, že náhubok môže mať aj takéto použitie, ale ked niet rady, treba sa vynájsť 🙂
    Engee má niekedy dobré dni a niekedy zlé… niekedy hovienko obchádza fakt štýlom, že aha HO*NO 😀 inokedy ho začne olizovať a málo chýba aby ho chňapla po ňom… nedávno mala deň, ked chytala každý zdochlinu do papule, som myslela, že z nej dušu vytrasiem, mi srdce riadne zastalo, či to prehltne… nechápem, čo je tu v okolí tak veľa zdochnutých vtákov :/
    včera som jej ten náhubok chcela pripnúť za hlavou :/ celú ruku mám doškriabanú od jej očného pazúra… Nedala sa 🙂 skúsim neskôr ešte
    #62337
    wendy1
    Člen
    Napr. Wendy som ho nasadila vtedy ked mala den ze vyhladavala somariny. Dala som jej a bol pokoj, tak mam viac casu pribehnut a riesit to, lebo raz sa vynasla a zacala sa tocit na jednom mieste az si to prepchala aj cez neho, ale bola to moja nepozornost. Je to aj vychovna pomocka.:D Mne jej je tiez luto niekedy, ale ked si spomeniem ako vyzerala na umretie tak mi jej luto nie je, lebo si poviem ze lepsie prevencia ako kopat niekde jamu pre nu.
    #62338
    to určite, ale ona to asi tak neberie 🙂
    niekedy ma fakt štve, že psy sú také 4-nohé decká, pri ktorých musí práve majiteľ predchádzať takýto situáciam, lebo psy si dôsledky neuvedomujú :/
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 35 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.