Strážca domova.

  • This topic has 8 hlasov and 17 odpovedí.
Zobrazujú sa 3 príspevky - 16 až 18 (z celkového počtu 18)
  • Autor
    Príspevky
  • #57763
    hmm – akita inu vyzerá byť zaujímavý pes – nevidno ho u nás tak často a literatúra uvádza vhodnosť pre rodinu i strážne účely, takže by som do toho kľudne šiel..

    ___________________________________________
    Outlet

    #57764
    katarina2
    Člen
    Viem sa vyjadriť len ku psíkovi akého som mala a to k špicovy, mala som ho veľmi rada ale ten nedôveroval nikomu a nik ho nemohol ani pohladkať hneď rafol na ruku alebo do nohy, od malička nenormálne brechal a mal v jeho detstve taký prenikavý hlások že každému šiel totálne na nervy raz do neho aj skalu zahodili a to bol doma na svojom pozemku, potom som natiahla bariéru asi 40m od brány ďalej aby ho netrafili. Jeden chlap mi ho chcel tam pri bráničke aj pichnúť nožom, asi dobre vedel každého naštvať, aj sa tak ku mne dostal asi 6 mesačného ho niekto šikovne prehodil ku mne cez plot a ja som nemala srdce ho vyhodiť, lebo na prvý pohľad som si ho obľúbila, bol to pekný malý čierny psíček len bruško mal biele. Prežil u mňa krásnych skoro 10 rokov ale som ho celý čas mala tak na stráži ako keby som mala doma divú šelmu, aj na prechádzky mimo domu keď sme šli som ho chytila na krátko keď sme okolo niekoho prechádzali lebo nedalo sa mu dôverovať koho chmatne, ale asi nie sú všetky do jedného vreca, lebo neďaleko nás býval podobný špic a ten sa volne šiel sám vyvenčiť a sám sa aj vrátil späť majiteľke do brány, do nikoho neskákal a nebrechal, tak som jej ho závidela až som mala výčitky svedomia voči svojmu, že v duchu by som si ho vymenila. Samozrejme že by som ho už nebola vymenila za žiadneho iného!-keď si zvieratko obľúbite beriete ho aj s jeho negatívnymi vlastnosťami!!! Jeho nedôveru k ľuďom a agresívnosť som si vysvetľovala tak, že asi mal zlé skúsenosti v detstve, veď ku mne ho prehodili asi tak v 6-tom mesiaci jeho života, takže za tú dobu už niečo zažil a asi nič dobré keď sa takto správal – len mne veril a nikomu inému!!!
    #57765
    misskate
    Člen
    Povaha
    Bernský salašnícky pes je priateľský, sebaistý pes, je dobrosrdečný a prítulný, pomerne temperamentný, ale je takisto veľmi ostražitý a nebojácny, istý a ostražitý.

    Spoločenská charakteristika
    Voči všetkým dôverne známym osobám sa chová veľmi prítulne a mierumilovne a je dobre ovládateľný. K cudzím ľuďom je spočiatku nedôverčivý a udržuje si od nich odstup, nikdy sa však neprejavuje agresívne. V spoločnosti ostatných psov je kľudný a priateľský, nevyvoláva bitky. K ďalším domácim zvieratám je veľmi tolerantný a nemá žiadne sklony ich loviť.

    Vzťah k deťom
    Toto plemeno je veľmi vhodným spoločníkom detí. Má ich veľmi rád a je im dobrým kamarátom. Pre jeho veľkosť, silu a ochranárske pudy však nie je vhodné, aby ho malé dieťa samo viedlo na vodítku.

    Viac:

    http://www.dogspsy.estranky.cz/clanky/plemena/bernsky-salasnicky-pes.html

Zobrazujú sa 3 príspevky - 16 až 18 (z celkového počtu 18)
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.