tepla a vychadzky

  • This topic has 9 hlasov and 21 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 22 )
  • Autor
    Príspevky
  • #48698
    heny
    Člen
    ahojte , ako zvladaju vasi hafani tieto tepla ?

    ja bola teraz dole, no rocky mi ostal stat 5 metrov od domu ani pohnut sa nechcel.
    musela som ho tahat aby sa vycikal…:( by mi nevadilo sa otocit a ist spet domov-on vydrzi dlho bez cikania ale chcem aby vedel ze to je rovnake ako pri dazdi. vycikat a ide sa hore:) a ronny sa musi vycikat nechcem riskovat cikanie na koberec:(
    ked sa mi podari ich dostat dalej od domu schovavaju sa do tienu.
    a okrem toho cely den prespia – obaja !!!!

    ..takze dlhe vychadzky cez den nehrozia , prechadzat sa chodime vecer ked uz neni take teplo…:(

    #62426
    Lucerna
    Člen
    Moj Sky to dnes znasal v meste velmi tazko. Bol az na par drobnosti ukazkovi, ale to teplo ho uplne vystavovalo. A to aj ked som ho niesla.. Naozaj som ho za ten cierny kozuch lutovala.
    Ven chodime len po tieni, mame v zahrade velke stromi. To vsak len kym neurobi co treba, potom uz po chvili sa pita domov. Na prechacku snim skusim ist aj ja az vecer :). Asi to bude jedine riesenie.
    #62427
    geppy
    Člen
    Heny moja to iste,cely den spi a vecer sa ide na dlhu prechadzku (aj ked aj ta je z vyplazenym dlhym jazykom 😀 )…jasne cez den vycikat,vykakat a ide sa domov….uz som si myslela ze jej nieco je ked cely den lezi a spi….ale to bude tym teplom 🙂
    #62428
    wendy1
    Člen
    My sme vcera boli na chate, Wendulka si pochutnala v jazere na mrtvej rybe, asi ju zaskrtim, ale znasala to v pohode, vzhladom na to ze bola non stop vo vode aj s dalsimi 2 labradorkami. Ked sme isli isli ku znamej na vedlajsiu chatu co am tie labradorky, tak sa tam hned strcila a skocila do bazenika co maju pre ne, potom sme isli ku vode, kde fajne santili, zaroven sme sa aj presli, mala energie na rozdavanie. Potom vecer sme hrali skryvacky a samozrejme otravovala s loptou.:D Toto leto kupim jej aj ja nejaky bazenik.:D
    Samozrejme vecer ked sme isli spat odmov, tak fajne chrapala v aute.:D
    #62442
    zita
    Člen
    Veronika, nemate niekde aspon potocik. S nasou prvou jazvecicou sme sa chodili macat do potoka, skor ako sme jej stihli ukazat nejaku velku vodu odisla do psieho nebicka, a milovala lovenie kamienkov zo dna. Strasne sme sa na tom smiali ako pustala bublinky z cumacika, ked prehladavala dno a hladala presne ten kamienok co sme jej tam hodili. Vymacala sa pritom skoro cela, potom sa vyutierala bud v lese do listia alebo v prachu na ceste, takze sme ju zakazdym este museli odhumusit vo vani… A jej vztah k vani bol presne taky ako u vsetkych nasich psov: Tyranie bezbrannzch zverov!!!
    #62429
    Baby 🙂 My chodievame na prechádzku ráno ked sa dám do poriadku, snažím sa do tej 9tej vypadnúť, aby sme už o 10tej boli doma, lebo už aj tak je strašné teplo, slnko páli odušu, ale Engee sa chce 🙂 hoci zo mňa leje ako z krhly, snažím sa cestou domov vracať cez tiene no nie vždy sa dá :/ aj ju osviežujem, čo nemá rada, odvtedy odo mňa uteká a nechce sa ani napiť, lebo sa bojí, že ju znovu pooblievam vodou :/ a potom chodíme ešte večer o 20tej, ked je už fakt fajne 🙂 a vraciame sa o pol 22tej 🙂 cez deň ale vylihuje, zatiahla som žalúzie, lebo máme byt nasmerovaný presne tak, že nám páli slnko do bytu :/ ale takto je aspoň chladnejšie 🙂
    Wendy je fakt živé striebro… keby tak aj Engee mala rada vodu, ale dobrovoľne do nej nevlezie, kým nezbadá kačku a spol 🙂
    #62443
    tapuska
    Člen
    My zatiaľ chodíme von iba na chvíľku, Ťapka nemá ešte všetky očkovania a ešte aj to teplo…Chodíme za dom, kde je tieň, slnku sa vyhýbame, aby nedostala úpal, ale doma si tiež líže labky- veď aj v tieni je veľmi horúco! a zrýchlene dýcha, občas ju rukou trocha ovlažím vodou po srsti a vidím, že jej to robí dobre, tiež dosť často prevrhne misku s vodou, máča sa v nej a tak si robí vlastné kúpalisko priamo v byte 😀
    #62430
    wendy1
    Člen
    Tak to hej, ale niekedz mam pocit ze stale este nedospela, hoci uz vaznejsia je, ale velakrat ked su psiky na luke, tak vsetky su v blizkosti majitelov, len tej mojej az ziaria oci, kde by sa zase vyparila ak nema naladu sa hrat. Ona radsej bude nuchat, stopovat a hladat somariny. Ked sme na sidlisku tak vecer chodime okolo pol osmej, na sidlisku pocas dna, tiez ale nema bohvieku naladu, ale na chate je ako vymenena, tam ju ma za styroch.:D
    Veronika a aportiky ked jej hodis? Alebo s nejakym inym psikom co plave? Pripadne ty ked vlezies do vody? Neviem vsak aku vodu mate ci sa v nej kupu aj ludia.
    #62444
    heny
    Člen
    zlatucka :)))))
    #62431
    katarina2
    Člen
    Môj psík sa vody bojí, ale taký bazénik by nebolo zlé mať na dvore ak tam dobrovoľne aj nevojde aspoň ho sem tam schmatnem a namočím tam, pretože jemu asi horúčava nevadí ľahne si priamo na slnko ani nie do tieňa a to už aj v tieni je horúco, darmo ho volám tu si laškaj do tieňa- nie, just na slnko, takže keď nepočúva cez deň sme v dome, len ráno max.do 8,30 môže byť vonku a večer po 18,30 teraz ako máme 30 stupňové horúčavy, samozrejme na vycikanie ho vypustím aj počas povinného odpočinku v dome v chládku ale rýchle späť.Keď polievam trávnik hadicou využijem príležitosť ho postriekať – robím to pre jeho dobro, len on to nechápe. U susedov majú vlčiakov tie sa priam vyžívajú v sprchovaní sa pod hadicou a tento môj len kuká a ešte breše na to, asi ich chce zachraňovať…
    #62445
    Zita, bohužiaľ, najbližší potôčik je pri chate, kam chodievame, ale darí sa len sem-tam… tu máme priehradu, no je tu veľa rybárov a bojím sa háčikov, nechcem riskovať nejaké, do ktorých by sa Engee zachytila :/

    Tapuška je roztomilá 🙂 Engee má riadne šoky, ked sa jej podarí rozliať voda, cíti sa akoby spravila niečo zlé, kňučí a pozerá na mňa, akože “ja som to nechcela” 🙂

    #62432
    wendy tiež potrebuje spoločnosť, resp. ju má rada 🙂 to neznamená, že už nedospela :)) si aspoň teda myslím, že to nemá s tým nič spoločné 🙂

    neviem, či si ten strach z vody nespája aj s kúpaním vo vani, zatiaľ sme ju len pár krát, ked bola zaprášená čistou vodou… ale raz už vbehla do jazera za kačkou a neriešila, ale takto ked ju ovlažujem tak je problém… no do toho jazera by ma nikto nevtiahol 😀 tiež som tam už videla aj zdochnutú rybu a chodia tam rybári, môže tam byť veľa háčikov pozabúdaných, zapotrošených atd 🙂 ale kebyže je to vporiadku miesto, tak by som nemala problém vliezť tam hoci aj s nou, to by bola iná situácia, možno kebyže sa vzialim dalej od brehu, tak by vymýšľala, ako sa ku mne dostať, lebo aj dneska, hoci sa mi nechcela dať chytiť, ked sa mi vyšmykla, no utekala za mnou, držala sa ma ako kliešť 😀

    #62446
    katarina2
    Člen
    Zaujímavé zita že aký rozdiel v tom vidí havo, že vo vani alebo v potoku, musím tomu môjmu dať nejaký bazén na dvor lebo ja nemám potok na blízku a skúsim ako bude na to reagovať, aj ho idem pohľadať ihneď v garáži by mal byť…
    #62433
    Katka, neviem prečo je to aj Engee nepríjemné, ved jej tiež chcem len dobre, možno kebyže vieme čítať ich myšlienky, že čo si o tom myslia, mohli by sme k veci pristupovať inak, a možno by sme potom prišli na to, ako ich ovlažovať im vyhovujúcim spôsobom 🙂
    #62434
    geppy
    Člen
    No teraz Geppy ani za nic nechcela ist cikat von…zaprela sa a ani krok…tak som ju zobrala na ruky a sup na travnik.Rozmyslala som…nepali psikov na labkach aj ten asfalt v tychto horucavach…lebo ked sa vratime domov tak si lize labky…nemam jej ich niecim natierat?
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 22 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.