Zufalstvo – ako odnaucit 14 mes. psa robit potrebu v byte

Inzercia psov, forum o psoch Diskusné Fóra Výcvik psa Zufalstvo – ako odnaucit 14 mes. psa robit potrebu v byte

  • This topic has 15 hlasov and 27 odpovedí.
Zobrazuje sa 13 príspevkov - 16 až 28 (z celkového počtu 28 )
  • Autor
    Príspevky
  • #57719
    wendy1
    Člen
    Je s rodokmenom, ze viete na 100% povedat ze je cistokrvna? Mohla mat pradeda, prapradeda, praprababku x alebo inej rasy psika, a to sa mohlo prejavit az teraz. Moj nazor je taky ze predosle krytie to neovplyvnuje. Alebo to moze byt nepodarene steniatko, je to zial ako s detmi. A nikto to nevie ovplyvnit.
    #57720
    wendy1
    Člen
    Este sa mi paci Vas prispevok, lebo “sa dala nakryt”. Ona by mozno normalne nechcela, ale priroda je uz taka a len my ludia za to mozme ak fena ma nechcenu graviditu.
    #57721
    arlend
    Člen
    Tak pozname len jej rodicov, jej davnejsi rodokmen nemame, takze mozno sa to prejavuje z niejakych davnych genov, ja som len chcela vediet ci to je mozne. A co sa tyka toho nakrytia, bola to iste aj nasa chyba, ze sme ju na chvilu spustili z oci, ale aj tak steiatkam sme sa potesili, postarali sme sa o ne, dali sme ich do dobrych ruk a doteraz im je fajn:)
    #57722
    wendy1
    Člen
    To je potom super. 🙂 Ako som uviedla vo vyssom prispevku je to mozne u psikov bez PP.
    #57723
    Cvrkina
    Člen
    A ozaj zabudla som … držím palce 🙂
    Cvrkina
    #57724
    heny
    Člen
    JESSI ako vam to ide??? zlepsilo sa to?
    #57725
    u nás to bolo veľmi ťažké, ale dodržiavali sme zásady a nakoniec sa to nejako podarilo. Z odstupom času musím povedať, že to stálo za tú námahu.

    ________________________________
    Outlet

    #57726
    Vždy, keď psík robí potrebu vo vnútri po tom, čo sa jednoznačne naučil pýtať von, hygienu má zvládnutú a nie je chorý, je treba prebrať svoj prístup k nemu, k jeho vedeniu a usmerňovaniu a zamyslieť sa nad tým. Zvyčajne ide o to, že ho majiteľ vtedy nemá zvládnutého a psík riadi majiteľa aj celú domácnosť po svojom. Smallblot to vystihol a naznačil smer, ktorým sa treba uberať. Cvičiteľ by bol najlepší, pretože ten vidí absolútne detaily vo vedení psíka, ktoré majiteľ nepovažuje za dôležité, ale pre psíka je to čistá informácia, že má voľný priestor, ktorý pokojne môže zaplniť a prebrať velenie.
    Vyplýva to z toho, že začal robiť neplechu po pobyte u kamarátky, ktorá zjavne nedokázala kontinuálne psíka viesť, ako jeho majitelia pred tým. Toto je veľmi energické plemeno a stačí mu len náznak, že ľudia sú psychicky slabší a už to ide skúšať. Podarilo sa mu to – vyskúšal to a zistil, že to funguje. Určite sa poraďte so skúseným cvičiteľom, pre psíka neexistuje jazyková bariéra, funguje reč tela, intonácia, gestá, vnútorná rozhodnosť, presvedčenie, pokoj atď., nie samotné slová a ich príslušnosť k jazyku.
    #57727
    jessi
    Člen
    Dakujem vam vsetkym za rady a prispevky, medzi casom sa situacia kus zlepsila, ale stale je tam problem. Cakala som na nieco take ako napisala Rhea Silvia, pretoze my psika nemusime ucit pytat sa von odznova, to ma zvladnute. Ja som si vedoma toho, ze to robi “schvalne” a je za tym nieco ine ako ze by nevedela ze robi zle. Skusime teda cvicitela, dakujem vam este raz vsetkym za vasu ochotu pomoct. ozvem sa ked sa nam podari problem zvladnut (dufam ze coskoro) 🙂
    #57728
    Drzim vam palce, len nezabudajte, ze psiky nic nerobia schvalne. oni nepoznaju taketo ludske vlastnosti. Vas psik len vidi priestor na “sebarealizaciu”, tak ho vyuzil. ked ten priestor vyplnite vy, budete ju skutocne viest, tak sa stiahne a nebude vam ukazovat takymto sposobom, ze jej to tam patri.
    #57729
    A ešte niečo – podľa mojich skúseností, kým sa niečo zlepší alebo odstráni, môže sa to ešte dočasne aj zhoršiť. Len treba vytrvať.
    #57730
    zuzkaa
    Člen
    moj pes labradorsky retriever má 1,5 roka . základné povely ovláda odmalička ale máme ho na dvore a kaká kde sa jej zachce a ked s nou idem von tak sa vykaká aj vstrede cesty ..dá sa to ešte preučiť?? ak áno ako?? vopred dakujem za odpoved 🙂
    #57731
    Smile
    Člen
    úplné súhlasím so Smallblot. Na šťastie my takýto problém sme nemali. Môj psík sa naučil priebehu 1-2 mesiacov sa pýtať vonku vykonávať svoje potreby.
Zobrazuje sa 13 príspevkov - 16 až 28 (z celkového počtu 28 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.