Ako na to

  • This topic has 11 hlasov and 55 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 56 )
  • Autor
    Príspevky
  • #55817
    heny
    Člen
    ahoj renatus… v noci nespravil mlacku? prespal celu noc?
    185741_1634186020636_1416245946_31587899_3764152_n_0.jpg
    #55818
    Mám zlatého retrivera ktorý má už rok a chcela by som sa spýtať či sa ho dá niečo naučiť.Teda či sa dá ročného psa ešte niečo naučiť,pretože stará pravda hovorí že:”Starého psa už novým trikom nenaučíš”…
    #55819
    heny
    Člen
    samozrejme ze sa da.. 🙂 mozno to bude trvat dlhsie ako steniatku ale neni to problem ho daco naucit
    #55820
    wendy1
    Člen
    Retrievre patria medzi inteligentne plemena, ktore radi pracuju a robia ludom radost, a ako pise heny, jasne ze sa da a nemusel by to byt ani retriever. Moja ma 2 roky a 3 dni som ju ucila nosit popadane sisky do vedra, teraz to uz robi, ale stale nie samostatne, musim byt pri nej a povedat: Dones sisku, do vedra. 🙂 Ale ide jej to super.
    #55821
    heny
    Člen
    🙂 wendy mas naozaj inteligentneho psika
    #55822
    wendy1
    Člen
    Pomohla mi aj kniha “101 psich trikov”, myslim ze kazdy psik sa rad uci a v kazdom jednom je inteligencia, len ju treba skusit podchytit. Na zaciatku som si kupila tuto knihu a myslela som ze to bude vediet za den, odradilo ma to, kedze nam to neslo, ale chyba bola vo mne. Ved ani my sa nenaucime nieco zo dna na den. Tak tam pol roka lezala a potom som to skusila uz s vacsou trpezlivostou. U nej je vsak najvacsi problem ze ak mam mls v ruke, tak len 15 minut nam trva kym sa sustredi na novy trenovany cvik, potom to uz ide lahsie. V tejto knihe bol povel uprac si hracky, tak som ju naucila najprv to, ze si nosi hracky do krabice a teraz to uz bolo ovela jednoduchsie naucit ju nosit sisky do vedra, uz aj vie co je siska. 🙂
    #55823
    heny
    Člen
    no musim si aj taku knizku zaobstarat. je to fajn ked vie psik viac ako zakladne povely:)
    #55824
    kikaBB
    Člen
    Dakujem pekne za nazory. :o) Psicek sa pomaly uci. Nehod doma je cim dalej tym menej. Vydrzi dlhsie. Cez sa stane nehoda uz len malokedy ( zvacsa ked sa jasime tak sa vycika bez varovania ), ale inak uz to zvlada fajn. Cez noc je to este trochu komplikovane, lebo aj ked ideme von o polnoci a rano o tej 5:30 – 6:00 tak sa nehody stavaju.
    RENATUS: neviem ci ste dostala moju spravu co som posielala, tak skusim takto: Ahoj, mohla by som sa Vas ako chvatelky Cavaliera opytat kedy a akou formou mozeme zacat cesat ci kefovat srst nasho milacika? Nas Hugo mal nedavno 3mesiace.
    #55826
    Renatus
    Člen
    Ano, ako hovorí wendy…ale spočiatku majte mäkší hrebeň alebo kefku…aby ste ho neporanili na koži, keď sa začne jašiť a pobehovať…neskoršie si už tak zvykol, že teraz ostane taký mäkučký, poddajný keď sa ideme česať.

    A vždy sa mu privrávam, poškrabkám ho na brušku, šo má rád a potom opäť trocha češeme.
    Hlavne na uškách, tam sa to rado smerom ku chrbátiku zamuchle a potom nepomôže nič, len nožničky…a pridržajte mu srsť nad hrebeňom, aby ste ho nekvákala…to by ho mohlo druhý krát od česania odradiť…

    #55827
    Sakul
    Člen
    Dobry den ludia chcel by som sa opytat ako mam naucit psa aby pustil hracku alebo daku vec vie co to slovo znmena (pusti) no nepocuva na to a byt ho nechcem !! poraďte pls
    vopred diki
    #55828
    majka001
    Člen
    zoberte si nieco na pretahovanie, a tahajte sa s nim o to. Ked uvidite taky ten pohyb vzad jeho chrbta, ked ma zaklonenu hlavu a uz len taha, vtedy mu povedzte Pust! a hned mu dajte odmenu. Mal by si to potom spojit. A pretahujte sa tak, aby to bola zabava, niekedy nechajte vyhrat jeho, vacsinou by vraj mal vyhrat panko vdaka povelu Pust. Tolko teoria z vycviku, ale kedze moj nemal zaujem sa o nic pretahovat, tak sme toho moc nenacvicili…
    #55829
    heny
    Člen
    poradte prosiiiimmmmm!!!!!!!!!!! uz neviem ako nanho…. su dni ked krasne cika vonku . pri ,,nehodach,, obcas cikne na noviny, obcas nie… ked nehodovo kaka staaale nato iste miesto. preco sa aj pri cikanickovych nehodach nevycikne na to iste miesto?? dnes sa najedol( som ho sledovala kedy doje aby som s nim isla von) a hned pri miske sa vycikal… pritom ked ideme dole stale sa vycika a hned po cikani ideme hned hore…aj ho dole pochvalim.. som si ista ze vie kde sa ma cikat lebo ked cvrkne doma schova sa. robi to naschval ?? dnes som mu od zlosti nos strcila do toho este on bol agresivny namna:(( mal 3 mesiace uz.. ci je este maly nato aby to chapal?? 1eho psika ked som mala som ho rychlo naucila na noviny,, tu ste mi radili radsej neucit na noviny ze sa tazko odnauca…
    #55830
    wendy1
    Člen
    Psici sa ucia tazsie ako fenky. Nabuduce nerobit chybu a pchat psikovi do mlaky nufak. Ani nam mamy nedavali nos do nohavic ak sa nam stala nehoda bez plienky.
    Treba cas a trpezlivost, v 5.-6. mesiacoch by uz malo byt mocove ustrojenstvo vyvinute tak aby sa nehody nestali. Mozem sa opytat ako nasledoval dnesny den, kolkokrat ste boli von, kedy jedol ci pred vencenim alebo po. Najlepsie bude podla mna ze ak doje tak ho vziat na ruky a ist von, pripadne aj po napiti. Pracne ale mne sa to osvedcilo. Ja som chodila prvy mesiac 7 x von.
    #55831
    majka001
    Člen
    pridavam sa k wendy, a tiez som chodila 7 – 9krat von (mam psa a podla mna sa naozaj tazsie ucia ako fenky, aj co som zistovala v okoli). Ono ten hafan si cvrkne, ked mu treba a zrovna tam, kde je. A este, vzdy sa s nim len vycikate a idete dnu alebo aj sa prejdete? ja som sa 3krat denne s nim prechadzala, niekedy si cikne znovu, aj sa socializuje co ocenite neskor. To, ze pes si to vie ovladat od tych 5 mesiacov u nas platilo, naozaj sa to potom ovela zlepsilo, ked bol niekto doma tak si necvrkol, ked bol sam tak obcas, lebo nebol zvyknuty byt sam.
    #55832
    Renatus
    Člen
    Pridávam sa k majke aj k Wendy…myslím, že aj to že ho zoberiete na ruky niečo pomáha…na ruke sa asi nevyciká…či?

    Ja som nášho brala na ruky a bežala von hneď ako vstal. hneď ako dojedol…alebo len čo som zbadala, že sa tak akokeby zamyslel a otočil riťkou…

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 56 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.