Tvrdohlavosť a ako jej predísť

Inzercia psov, forum o psoch Diskusné Fóra Výcvik psa Tvrdohlavosť a ako jej predísť

  • This topic has 7 hlasov and 50 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 51 )
  • Autor
    Príspevky
  • #60447
    #60448
    katarina2
    Člen
    Díki, pozriem si to. Ja som si všimla že môj psík je učenlivý – skôr samouk, lebo ja sa mu v takejto oblasti nevenujem a všimla som si že robí nejaké veci aj sám od seba, začala som si to všímať a podporovať ho v tom ako daj labku alebo hanbi sa zakryje si oči a pod.
    #60449
    Katka, toto je najlepší spôsob, ako psíka niečo rýchlejšie naučiť 🙂 Využi to 😉
    #60450
    heny
    Člen
    Presne treba to vyuzit!!:-) ako som uz pisala ja som ho vyuzitim jeho urcitych pohybov 2triky naucila……
    #60451
    katarina2
    Člen
    Aj ja som tak urobila heny akonáhle som zbadala že jednu labku mal zdvihnutú hneď som mu podala akože tiež a so slovami daj labku, aj dal, hoci som na ňom videla, že mu to ešte nie je jasné čo robí, budem to ale opakovať a tiež keď si akože pretieral očká labkou som mu povedala hanbíš sa? dobre, hanby sa však máš prečo:)
    #60452
    heny
    Člen
    Super katka!!! Vidis aky je sikovny:). Ja si dovolim tvrdit ze rocky sa rad uci triky…normalne sa stale tesi a take vesele ocka ma:) na to je skor expert ako na aporty.
    Si myslim ze kazdy psik ma talent na nieco ine….
    #60453
    Havinovia, keď zistia, ako rýchlo si zaplnia brušká fajnotkami pri cvičení trikov, tak je jasné, že sa radi učia 😀 Keď baby učím doma, prichystám si pre nich nalámané piškóty a predbiehajú sa, ktorá čo lepšie spraví 😀 😀 😀

    Akurát sme sa včera s cvičiteľkou bavili aj smiali na našich dvojičkách, aj ona má nový prírastok ku svojej 9r borderke a malý Alex je strašné šidlo, keď ho učí niečo, tak Lady už dávno vykoná ten povel, hoci nepatril jej a už čaká pochvalu a odmenu 😀 u nás je to podobne, keď niečo učím Geru, tak Engee je prvá a pozerá na mňa, že však aha, pozri ako dlho tu už ležím, prečo nič nedostanem? 😀 Alebo ked som Geru minule učila Kukuk! tak sa mi Engee vkuse pchala medzi nohy a odtláčala Geru, že ona to vie, tak nech jej ide z cesty 😀

    #60454
    katarina2
    Člen
    Určite by bol šikovný, keby mal šikovného cvičiteľa, keď aj sám od seba robí veci, že sa až divím, takže sa teším keď budeme chodiť na ten cvičák hlavne ja sa poučím ako na neho…
    #60455
    Katka, ale to agility to je šport, tam ťa nebudú učiť základnú poslušnosť 🙂 To môžeš potom ked sa oteplí aj sama, alebo aj teraz doma v obývačke, kde vám nebude zima a budete mať pohodlie 🙂 koľko krát aj ja s babami prejdem doma to čo robíme na cvičáku… no jediné čo ti bude chýbať je niekto, kto by ti ukázal ako správne na Beníka :/
    #60456
    heny
    Člen
    Ja tiez obcas precvicujem len tak vsetky povely a triky.to treba obcas…
    Agility by som chcela aj ja vyskusat s rockym…

    Veronika zlatee:)))
    to bolo u nas tak ked sa adoptovanec ucil povel sadnut… rocky si sadol, lahol a cudoval sa preco nedostane snack:))

    #60457
    katarina2
    Člen
    Môj nikdy nedostal odmenu za to čo urobil. Jednak urobil to nečakane že som na to nebola pripravená takže odmena po ruke nebola. No a po druhé som si myslela že to čo robí nech robí prirodzene , dobrovoľne aj bez odmeny a po tretie tučniačik nemusí zbytočne priberať s odmenami:) Možno to nerobím správne lebo ho vlastne v tom ani nepodporujem, tak som sa rozhodla od včera dávať odmeny ale len keď to vtedy urobí keď to ja chcem a nie keď to robí sám od seba. Takže tučniačik včera dostal až 3 psie mlsky kedže podával labku, ale robí to tak nesmelo ako keby mal po nej dostať pravítkom a len na mlsku pozerá malý žrút a nekoncetruje sa poriadne na podávanie labky, len tak prehrabuje – raz zdvihne jednu, raz druhú na momentík a opatrne ako keby sa bál, že po nej dostane – hoci ja ho nikdy nebijem…
    #60458
    heny
    Člen
    Odmeny su dolezite.!!! Je to motivacia pre psika. A pochopi velmi rychlo, aha, dostal som odmenu, urobil som to spravne.
    Odmenu treba davat len za spravne vykonany povel, trik…..
    A neskor davat odmeny coraz menej aby to bola psika samozrejmost dany povel vykonat.

    Ja kupujem snacky bez cukru, taka zdravsia varianta, ako snack mozes pouzit hocico co ma rad….masko,syr,….

    #60459
    katarina2
    Člen
    On má za odmeny tie psie tyčinky hovädzie, kuracie a pod. alebo calciumové alebo tie zelené aby mu voňalo z papuľky a tie calciumové a voňavé dostával podľa potreby nie ako odmenu ale ako vitamínky po jedle že aby mal…No tie ostatné sú na odmenu, lenže zatiaľ som neskúšala s ním triky takže teraz už na to prihliadnem aby ich nedostával len tak za nič…
    #60460
    Katka, ja by som si dávala pozor na to, či ti Beník nehnačkuje po týchto odmenách zo supermarketu, hoci zlú skúsenosť už mám aj so snackmi zo zoochovu :/ hnačkovali a grcali baby…
    Preto ostávame vždy pri overených piškotach a suchých akoby keksíkoch v tvare kostičiek a pod.
    A ako píše Heny, odmeny sú dôležité aby psík pochopil, čo spravil dobre, a ak ho budeš pri tom úkone odmeňovať stále, rýchlo pochopí, že toto ked robím, dostanem fajnotku 😀 a bude to robiť stále, dokonca to začne robiť aj mimovoľne, ako píšeš možno aj počas toho ako ty ješ, a bude ťa chcieť upozorniť na to, že on to vie 😀 Inak pýtala som sa aj na toto na cvičeniach, či mám psy odmeňovať, ked robia niečo ešte skôr ako poviem, alebo len tak mimovoľne, tak mi povedala že hej, na to aby pes pochopil, že to čo robí je správne, tak je to vhodné, ale napr. ked Engee učím pri podávaní labiek rozoznávať pravú a ľavú, tak už za hocičo neodmením, ani ked dá labku skôr ako si vypýtam… v tomto prípade, iba ked splní povel správne 🙂
    #60461
    heny
    Člen
    Odmenit skor ako zavelim????? Preco??? Odmenu by mal dostat za vykonany povel a nie ked este nepoviem a on dopredu urobi ten povel nie?ved to ma zase len pes navrch nie? Sorry mne to nedava logiku:(
    ja ked mam snack v ruke rocky mi zacne robit vsetky mozne povely a triky len aby hodostal! tak mu ho mam dat?
    Snack musi dostat za splneny povel, ako odmenu nie zato ze saskuje aby ho dostal 🙂

    On dostane odmenu za spravne urobeny povel, trik nie za polovicaty….
    Vela ludi robi chybu v jednoduchom povely sadni.
    Povedia sadni, pes sadne a hned vstane a ludia odmenia. A psa odmenili zato zen vstal -pes to tak pochopi.
    Zato som pisala odmenit treba za spravne vykonany povel a hned odmenit nie za 10sekund lebo moze byt ze pes si to spoji s niecim inym….

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 51 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.