zvracanie !!

  • This topic has 8 hlasov and 72 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 46 až 60 (z celkového počtu 73 )
  • Autor
    Príspevky
  • #63405
    Nela2011
    Člen
    nad týmto som aj ja rozmýšlala,, už je síce fit, ale vonku ako vysávač, stále nos na zemi
    stále naňho pozerám, niekedy poviem fuj, keď vidím, že moc zňucháva, lebo keď to poviem včas tak si nedovolí to zožrať, ale keď si náhodou všimnem neskoro, že už to má v papuli tak už to len rýchlo zhltne
    uvidím, teraz s ním budem zas ja chodiť intenzívnejšie von, teraz chodil otec lebo som mala zdravotné problémy a uvidím ako sa bude správať, keď bude takto “vysávať” tak mu asi kúpim, aj keď to bude také čudné, taký krpec a s náhubkom, ale bude to taký trest pre neho, s tým by sa to hádam odnaučil..
    #63422
    heny, s tým cikaním super pokrok 🙂 my sme mali tiež problém s čuchaním, koľko krát sme boli 10 min na tom istom chodníku :/ akoby sme sa z miesta nepohli, tak som sa naštvala a ideme… chvíľu jej vždy trvá, kým si uvedomí, že čuchať sa všetko nebude a ide sa hlavne ROVNO !!! :/
    #63443
    To je tvoja sestra oprávnená prevziať takéto doklady? 🙂 som myslela, že je to len do vl. rúk…

    Ktovie, čo sa mu stalo, či aj nemal nejaký zlý zážitok ak s ním bola vonku Petra počas tvojej neprítomnosti (neviem na ako dlho si bola preč), nie je náhodou prechladnutý? Veto nám na margo Gery povedal, že ked je pes, ak ho povedzme aj niečo bolí, tak to môže dočasne ovplyvniť aj jeho správanie.

    Inak, k pôvodnej téme… včera som Engee venčila pred spaním, nechcelo sa mi za ňou brodiť snehom, tak som ju odopla, nech si behá a nech má pohodlíčko pri venčení :/ no čo tá ťuťka nevyhrabala :/ som myslela, že žere sneh ako doteraz, ale od tohto zážitku ju vadíme za pojedanie snehu a snorenie v zemi celkovo… my sme prišli dnu, ked som ju konečne zaujala, lebo mala niečo “lepšie” na práci… ako sme šli s Dodom spať, zrazu počujeme dávenie od vedľa – Engee sa vyvracala = taký smrad bol v celej izbe od hovna!!!!! ale fakt otrasný 🙁 ja neviem, čo to v tých psoch je, že ich to tak láka… takže sme mali o príjemný večer postarané ://///

    #63406
    katarina2
    Člen
    To chodia v takýto čas psíky s hubou po zemi ako vysávač keď sa hárajú fenky aj tento tak vy voniava ako keby tuneloval.Heny môj má rád mliečne výrobky a nezvracia po nich ani nehnačkuje, síce vtedy je stolica trochu mäkšia aj som mu dala tvaroch so žĺtkom vy miešaný a dokonca aj s vanilkovým pudingom, čo mi zvýšilo s plnky čo som chystala do koláča, takže stolica je už v poriadku.
    #63423
    heny
    Člen
    ja som teraz tiez sprisnela… zatial s uspechom 🙂

    baby dnes som taaaak velmi pohadala na ulici s jednym starym chrapunom !!!!!!!

    chodim na kratke prechadzky pri nas medzi cinziaky .cinziaky plus male detske ihrisko(psy na voditkach, po ihrisku nebehaju)
    vravi mi starec ci tu byvam. jaaze nedaleko preco? a hned sa domna pustil ze ma uda na policii lebo toto je sukromny pozemok. tak som si s prepacenim hned hubu otvorila, vravim mu ukazte mi tabulu !!!!!! ze on ma sleduje, ze stale tadeto chodim.a ja naspet, nemate co narobote ako len ludi z okna sledovat ? on ze ma uda, jaaze nech sa paci !!
    potom:
    isiel zamnou na bycikli, este raz sa pristavil primne ked uz som bola pred domom a zase zacal !!!
    ze psy vsade seru, to uz som na plne hrdlo ziapala naho(susedy z prizemia uz vysli do okna)
    vytiahla som kaka sacok z vetrovky a vravim mu: viete na co je toto ???? ked sa pes vykaka s tymto sackom odpracem vykaly!!!
    tak som po nom ziapala po starom uchylnom starcovi, som myslela ze ho zabijem !!!!!
    pfuu, mna ked niekto nasere …..

    1. dobre viem kde su tabule prechod zakazany
    ak je niekde taka tabula, respektujem ju
    2. nie som taka blba, ze ked sa prechadzam medzi cinziakmi a 100 ludi ma moze vidiet ze nepozbieram vykaly po psoch !!!

    #63444
    heny
    Člen
    :)))) chi…sorry ale to bolo smiesne…tiez obcas nehcapem tych psov..par dni dozadu, rocky sa mi 1x v jeho zivote vyvalal v hovne .som myslela ze ma slak trafi.niiikdy to predtym neurobil, ani len neskusal urobit.som ho 2x samponovala hrozne smrdel, bleeee…..

    dokumenty,ako napr pas, moze vyzdvihnut clen rodiny starsi ako 18rokov-to je super:)

    nestras s tym prechladnutim! nekasle, nesopli, nekycha, nic, hadam mal len zlu naladu. alebo to ozaj suvisi s petrou.
    ona ma nebere vazne, som sa s nou ved vtedy rozpravala ohladne vikendov, aby psy boli tichsie, no dnes(to je fuk ze nebol vikend) o 6:30 robili psy taky ramus ze ma zo spanku miklo! baby neprehanam….
    ved ta uvidi ked uz bude neskoro….:)ha….uz bude neskoro nato aby ma vazne brala….

    prec som nebola dlho. v pondelok skoro rano sme vyrazili, v utorok vecer som bola spet. vecer boli vsetcia doma okrem mna, mozno bol z toho v malom soku ze kde je panicka:) ale tak hadam bude zase normalny..vtedy ked som nebola tyzden doma-zaciatkom roka vtedy zrat nechcel..

    ozaj dnes nam napadlo trosku viac snehu, takee teso mal rocky:)) len behat chcel vselikade, chi, a taktiez papulku pchal donho..
    ale uz aj cas bolavych labiek zacne:( dnes uz par krat kryval….
    no co uz, kazde rocne obdobie ma svoje vyhody a nevyhody…..

    #63424
    geppy
    Člen
    Heny ja mam toto iste…..mam toho plnu hlavu…aj ked sa snazim nemysliet,ale viem ze ludia v okoli ma sleduju…..aj ked ja ,,poctivo,vzdy zbieram,,…ale aj tak,neviem…citim sa tak divne,ako nejaky votrelec….neviem to presne nazvat….aj ked robim to co mam,mam pocit ze sa namna vsetci pozeraju…a je to neprijemne…..vzdy mam strach,ze namna niekdo vybehne,ze sem nemam chodit zo psom a podobne….som z toho na nervy…..mala som pred nedavnom,nadherne miesto, luku ( aj ked nebola to luka ale pole)…kde som chodievla s mojou Geppy,nahanali sme sa tam,hadzala som jej tam papeky…uplny raj,bolo to tam super…mohla sa tam vybehat do sytosti….jedneho dna !!!! Tabula s nazvom ,,ZAKAZ VSTUPU!!,,…miesto kde nikdo nechodi…a zrazu zakaz vstupu!!!….tak mi to bolo luto,jedine miesto kde som ju nechavala bez voditka,navolno…mohla sa dosytosti vybehat,robila co chcela…..poda mna,ludia su zakerni…..
    #63445
    katarina2
    Člen
    Tešíme sa snehu – ja až tak veľmi nie, nemám rada zimu hoci dnes je krásne – všetko biele a do toho sa trbliece slniečko – nádhera! Beník sa veľmi teší, horšie je to už s prechádzkou, lebo keď aj sama idem von na nákupy musím veľký pozor dať aby som sa nepošmykla, nevravím, že nepôjdeme už vôbec von ale asi na kratšie trasy tu kde je sneh odhrabaný – viac nemôžem riskovať, lebo ak si vyvrtnem nohu, Beník nebude mať ani toľko prechádzky. Už 2 dni nebol na prechádzke ako začal sneh padať ale zato oblečený bol dlho na dvore so mnou, kým som odhrabávala od vstupu dvor a okolo domu aby som sa dostala von a potom aj chodník – Beník sa dovtedy tešil a šantil vo veľkom snehu na dvore ale už bol aj rád keď som skončila, že sa už ide dnu. Dnes už ideme na prechádzku som zvedavá pokiaľ bude bezpečné ísť, nie každý si odhrabáva sneh.
    #63425
    katarina2
    Člen
    heny, mne sa to ešte nestalo, že by niekto kibicoval ako a kde pasiem svoje “teliatko”- som si vedomá, že dodržiavam hygienické predpisy, hoci vidím veľké kopy hovien, čo iný nepozbierajú, lenže naša malá kôpka tam nikdy nezostane, takže ak by si niekto trúfal, tiež by mal odo mňa vypočuté, čo by si asi na pamiatku nechcel odložiť… Ale stala sa mi takáto príhoda – jedno “šteňa” asi 12-13 ročná si nás odfotila mobilom keď sme boli na prechádzke s mojím Beníkom, pomyslela som si asi chce na nástenku si niekde dať fotku ako mi “nezodpovedný” majitelia venčíme psíkov kde – kade, škoda že si neodfotila ako si hovienka aj pozbierame, mala odfotiť niekoho kto si ich tam nechá! – takže len toľko…
    #63446
    Katka, tie chodníky sú na celej zime asi tie najhoršie, potom idú čľapkanice :/ Veru, dávaj si pozor, ani mne nie je všetko jedno, keďže skoro všetky chodníky sú “poriadne zaopatrené” a pravdepodobnosť, že sa tam človek môže pošmyknúť je dosť vysoká…
    #63426
    heny
    Člen
    …geppy to s tym polom je skoda veru… tam kde mi chodime bez voditka je betonovka, ale aj pole. obcas vidim niekoho ze sa hra so psom ale ja si na pole netrufam ….to sa bojim ze ma niekto znosi…

    katka ja tiez tu pri nas vidim casto hovna- ozaj velke – na chodniku, ked sa mi ale rocky tu pri cinziakoch vykaka, jasne ze zbieram.

    som stretla suseda co ma toho ovciaka cierneho, som mu vravela co sa stalo, on ze nerob si starosi, jemu sa pri tych cinziakoch casto stava ze ho niekdo znosi, ze on povie vypadni daj mi pokoj a hotovo.

    su bohuzial ludia –ako ten starec, co nemaju radi psov, a nic na robote ako ludi sledovat z okna a sekirovat…:(

    na opacny smer od nas su napr tabule ze prechod zakazany – cez ulicku kde su cinziaky, no vcera som este extra pozrela ci som nahodou hentam tabulu neprehliadla ale nie… je tam tabula sukromny pozemok, PARKOVANIE dovolene len pre tych co tam byvaju , ale to je vsetko.
    takze starec sa moze aj na hlavu postavit :))

    #63408
    maczky
    Člen
    Ahojte. My mame s manzelkou teraz obrovsky problem. Mame uz 6ty den nasho Huga na infuziach. Zacalo to zvracanim (cca 15x v priebehu 24 hodin). Ked sa vyvracal prvy krat, tak som si myslel, ze mu len nesadlo. Ale ked sa na druhy den vyvracal aj po injekciach, tak som s nim letel hned k veterinarovi, kde som ho uz nechal a isiel hned na infuzie. Teraz sa k tomu pridali hnacky. Uz je aj po operacii, kde mu diagnostikovali zapal zaludka, pankreasu aj tenkeho creva. Boli sme sa na neho po 3 dnoch pozriet, a mozem povedat, ze zufalejsi pohlad sa mi nikdy nenaskytol. Psik je uplne apaticky, vychudnuty, ale ked sme prisli, tak sa zdvihol a zacal na nas reagovat, tak tam ideme opat dnes, lebo si myslime, ze mu to pomaha, ze ho prideme na 10 minut pozriet. Aspon vie, ze sme na neho nezabudli.
    Nevieme kolko mame cakat, do kedy by sa mohol vyliecit, tak ak je tu aj nejaky doktor, tak poprosim o nejaku pribliznu dobu liecenia.
    Dakujem
    #63389
    heny
    Člen
    asi si budete mysliet ze mi hrabe, ale urobila som mu rozbor stolice…:)
    pevna, bez nijakeho silneho zapachu, bola v nej trava a par kuskov mäsa. ale takeho nacervenaleho.
    vcera na vceru zral hovadzie , neviem ci je to to mäso.
    ale preco bolo v kuskoch ? netravi mu dobre ?
    #63390
    wendy1
    Člen
    Heny urcite to je potrava pre morske prasiatka? nemoze to byt otrava? Je to podobne vyzorovo.
    Wendy ked bola mala tak zvracala zlc, lebo som ju skoro chcela krmit 2 x denne. Ty si ho krmila raz denne co som pocula. SKus mu davat okolo deviatej vecer posledne jedlo. Mozno mu skor travi. Urcite ku vetovi chod ak najdes odkaz ze opat zvracal.
    #63391
    heny
    Člen
    Wendy nestras.
    Uz som volala vetovi, zajtra doobeda mame termin.mato mi pisal ze rocky zase zvracal:(
    Ked pojdem domov z prace naberem z toho cuda zradla do sacku nech to veto vidi a ak sa podari stolicu tiez .
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 46 až 60 (z celkového počtu 73 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.