Nase – vase pokroky :)

  • This topic has 10 hlasov and 546 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 526 až 540 (z celkového počtu 547 )
  • Autor
    Príspevky
  • #61148
    Katka, Heny 🙂 tak nebola to sranda, ale najviac to prežíval Dodo, to on ju pustil, hoci som mu vravela, že teraz to nie je dobrý nápad, ani by sa nepustila, kebyže ma poslúchne, ona má silné čuchové vnemy a už predtým som na nej videla, že ju niečo veľmi zaujalo… ale tak je naozaj zaujímavé, že je u nás iba týždeň a vedela kam sa má vrátiť 🙂 myslím si, že je to aj znamenie toho, že si na nás zvykla a že jej je tu dobre, vie kto sú jej páni 🙂 a podľa mňa táto situácia nastala len kvôli jej terierskym pudom (však ako yorkovia, všetky plemená s koncovkou terier majú silné čuchové vnemy).
    Katka, Gera je kastrovaná už niekoľko mesiacov, takže aj keby ju chceli nakryť, tak si nemyslím, že by sa to ujalo 🙂 A k tej prechádzke 🙂 Myslím si, že Beník veľmi dobre vie, ako si ochotná preňho spraviť čokoľvek, tak to trošku využíva 🙂 na prechádzke mu musíš ukázať, že ty si jeho pani a to, že si ho vzala vonku na prechádzku, tak to neznamená, že budeš za ním chodiť ako zástava 🙂 chce to veľa trpezlivosti a aplikovanie na každej prechádzke, ale skús to začať robiť tak, že mu nedovolíš ťahať, vždy ked sa bude driapať nejakým smerom, pritiahni si ho naspäť k sebe, k nohe a daj ho sadnúť, vtedy upútaš jeho pozornosť lepšie 🙂 Viem, že možno to vyznie drasticky pre niektorých ľudí, ale ked ma Engee veľmi ťahala, zvykla som ju trhnúť do boku niekoľko krát ked to zopakovala, potom rozmýšľala nad tým čo spravila zle, pozerala sa do zadu, že čo jej na to poviem 🙂 a vtedy som ju chválila a odmeňovala…

    Heny, tiež som si všimla, ako sme sa preriedili 🙂
    My sme Geru púšťali postupne, aby sme videli ako bude reagovať, a ked sme videli, že sa nás drží, tak sme sa prestali báť… najprv to bolo tak, že si ňuchala kade tade a nevedeli sme ju upútať, ale potom sme pred ňou začali utekať, volať na ňu, odmeňovať a učiť na “ku mne”, začala robiť pokroky, pomaly prišla na prvé zavolanie 🙂 aj na cvičení sme to s ňou cvičili, a pekne jej to išlo, preto vravím, že teraz ju ovládol ten jej pud, ked niečo začula alebo zacítila a to je pri takýchto psoch najhoršie…

    No, my Engee enberieme všade, priateľova mama neznášala od začiatku, ked sme prišli s Engee, a odvtedy má zámienku, aby ona nechodila k nám, takže tam môžme len bez psa, k našim bol problém tiež, kedže Daisy bola hotová z Engee, ked Engee “dospela” začalo sa to zlepšovať, ale teraz už ked je druhý pes, tak tam už dupľom nemôžme chodiť, kedže mama sa vyjadrila ako veľmi je z toho “nadšená” a to je vlastne všetko kam chodíme 🙂 do obchodov sú tu psy zakázané vodiť, takže cvičenia sú jediné miesto, kde ich so sebou berávame (nerátam prechádzky a venčenia).

    Tak ani tu nie su byty lacné, no oproti vám lacnejšie 🙂 odpočítaj jednu nulu a pridaj ďalších 25 000 e navrch

    Neviem, Heny. Ja to ich štekanie nikdy nenechám bez odozvy, ani vyvádzanie ked prechádzame okolo tých brán, ale aj tak vie že tam tie psy budú a už sa srdí… vždy ked začne blbnuť, tak si ju stiahnem uplne k nohe, vyvadím ju, minule už dostala aj po riti, vtedy sa na chvilu zbadala, že niečo nebolo dobre, ale iba na chvílku, ignorovať sa také vystrájanie nedá.

    #61164
    katarina2
    Člen
    No to je sila!!! Spýtajte sa jej prečo je to u nej som zvedavá čo povie…
    #61165
    No pekne, toto by som si nikdy nedovolila :/ A to ste len jeden rok v tom byte?
    #61229
    Katka, keď Beník nemá o predložené žrádlo už polhodinu, myslím si, že sa to nezmení ani o ´dalšiu hodinu a pol 😉 Kľudne mu ju už po polhodine zober, si predstav, že ked si ty hladná, tiež nerozmýšľaš nad jedlom 2 hodiny 🙂

    Heny, ja zase musím povedať, že Engee prestala vymýšľať ohľadne žrádla, lebo Gera je koľko jej predložíme dokonca granule, čo Engee zjedla len po dlhých doprosovačkách alebo ked sme jej tam vždy dali niečo pre lepšiu chuť, teraz už nevymýšľa, lebo vidí Geru hltať každý jeden kúsok tak asi sa aj bojí, aby jej Gera nezožrala jej porciu 🙂

    A asi je to fakt o názore, lebo my sme si Geru vzali preto, lebo nám cvičiteľka odporučila druhého psa ako spoločníka pre Engee 😀 Priateľ sa jej pýtal, že či nie je týranie, ak je pes sám doma od rána aj do 17tej a cvičiteľka na to, že so spoločníkom by jej bolo lepšie 🙂 A akurát včera sme sa o tomto bavili, že ako je super, že sme si Geru vzali, lebo ked bola Engee sama, veľa hodín preležala ako seniorka a nevedela čo robiť, ked sa chcela hrať a my sme nemali čas, tak ju chuť do hry rýchlo prešla… teraz ked sa chce hrať, má na to Geru a kebyže ich vidíte, vždy sa na nich musíme smiať, aké sú bohovské 🙂 Sme proste radi, že sme si vzali aj druhého psíka, vidno na Engee, že je šťastnejšia a už majú utužený vzťah, aj túto noc spali v jednom pelechu 😀
    Ale asi to závisí od jedinca, niekto možno potrebuje druhú spriaznenú psiu dušu, iný si vystačí aj sám ako tvoj Rockyno 🙂

    #61230
    heny
    Člen
    Suhlasim s veronikou co sa tyka jedla. Ja osobne by som mu tu misku ani pol hodinu nenechala. A casom by mu doslo, aha nenajem sa, budem hladny….netreba ho lutovat, lebo ked pisti a ty mu das zase len on dosiahne svoje!

    Hej veronika, je to vec nazoru a povahy psa.
    Mozno keby sme kupili stena rocky by sa inak choval k nemu, i ked tomu velmi neverim….

    Budem sa opakovat, ale je to ozaj super ze si slecny tak padli:)

    #61231
    Rockymu asi stačíš len ty a manželík :))) Ja by som ho tiež rešpektovala 🙂
    #61232
    heny
    Člen
    :))
    vies ako to je u nas, ked sa matovi nieco nepaci, je to moj pes hej?:))
    inak je to nas zvieraci syn:))))))). (asi si myslite ze mi sibe chi)

    a naj je, ked sme vecer spolu doma, rocky musi samozrejme pri nas spat na gauci cim nas obmedzuje v lezani.vtedy moj drahy manzel huci ze preco musi lezat tu, on si nevie normalne lahnut koli psovi, ten potrebuje tolko miesta a bla bla bla….no a ked ja poslem rockyho prec este ja som ta zla a rocky je chudacik!!!!!! Xixixi
    no kto sa ma v tych chlapoch vyznat????? :))))))

    #61233
    heny
    Člen
    Chcem si zmenit foto, len musim nejake new urobit, ozaj rockymu som ostrihala jeho kraaasne dlhe vlasky na makovici…. ale copik ma,ten som neostrihala chii….ale musim najprv zmaturovat nad tabletom… kupili sme new, laptop sme predali…….
    #61166
    heny
    Člen
    ´chystam sa veru nanu, poviem jej ci nevidela moju najomnu zmluvu, ze som i robila poriadky v papieroch a nenasla ju…. a ked povie nie tak jej poviem a co je to tam v tvojej izbe? a ked mi povie preco som sa kutrala v jej izbe. poviem jej no preto lebo som tu zmluvu nikde nenasla !!! som zvedava na rekaciu, takto sa neda….
    #61167
    katarina2
    Člen
    Je to trestné, hrabať sa v cudzích veciach a čítať cudzie dokumenty – ona to nevie?! A vrcholný hnus!!!
    #61168
    potom nás informuj o jej postoji 🙂
    #61169
    heny
    Člen
    no kocky….
    matova reakcia bola hrozna, ze urobila chybu ale no, tak co …:( sme sa veeelmi pohadali, lebo zacal ze v byte ostaneme az kym nedostaneme mästsky byt, co je dobrych par rokov.
    odist z bytu mozme k 2hemu a 9temu mesiacu v roku, s 3mesacnou vypovednou lehotou.
    vcera som sa s nim rozpravala a povedala mu aj to ze som chcela 1.12 zavolat zenskej ze davam vypoved- kedze ja som hlavna podnajomnicka.
    cumel namna jak vybity:) ze tak som si hubu otvorila:)xi
    berem do uvahy ze je to jeho sestra, ale on musi brat do uvahy to,ze sa tu proste necitim dobre.
    dospela som si myslim k dobremu kompromisu.
    k 9-temu mesiacu sa odstahujeme-petra to nevie
    vcera som sa rozpravala s nou ohladne vikendov(mato to uz tiez raz urobil davnejsie) aby psy boli ticho kym spim, a ak sa to nezlepsi stahujeme sa skor.
    ziadne take ze ostaneme kym bezi najomna zmluva alebo este dlhsie.

    co sa tyka tej zmluvy, mato nechce aby som jej to povedala, nechce ju dostat do trapnej situacie, ale urobime si kopiu pre istotu.a buduci tyzden ideme obaja za svokrou sa s nou porozpravat co a ako , poprosit ju o radu.svokre poviem ze najomnu zmluvu zobrala som zvedava ako sa zatvari.

    vcera mi tahali obe stolicky na pravej strane opuchnuta som jak balon. a dnes do roboty:((( 11.12 mi budu robit druhu stranu.
    aby som len o sebe nepisala::

    vcera som bola u nas v lokali sa najest(polievka kedze hryzt neviem) a rocky dostal od kuchara sunku.
    potom pil veela vody a veela cikal.
    petra mi dnes pisala ze sa rano doma vycikal. aze aj vecer vela pil.
    iste zo sunky :(((( sol. tak aspon som sa poucila. ziadna sunka, teda nie tolko vela kolko vcera zozral…:((((

    #61204
    katarina2
    Člen
    Aj ja som veľmi zvedavá, ešte myslím aj na to, že odkedy sme u nového vetoša to asi od apríla okrem odčervovacích tabletiek každé 3 mesiace on nemal čistené análne žľazy či predsa len to nebude upchaté, lebo aj za to sa môže škrabať. Môj predchádzajúci veterinár mu to čistil mesačne a niekedy aj skôr a tento tvrdí že to čistiť netreba, záleží od stravy čo zje a malo by sa to čistiť samé – že to vraj s hovienkom vyjde a že on má 9 psov a nečistí mu to nikdy, načo trápiť psíka aj odčervovacie tablety pomôžu. Prvú čo takú dostal aj pomohla, prestal sa škrabať ale nasledujúcu už inakšiu čo dostal vôbec nezabrala, tak mu dám predpísať inakšiu a kedže tam už idem tak mu dám riadne do hĺbky nazrieť aj do uší a vytlačiť análne žľazy som zvedavá čo tam bude
    #61205
    heny
    Člen
    Ja bola pre odcervovaciu tabletku – ze 8,2e stala :((
    Na slovensku som ich zabudla kupit… advantix som mu tiez dala . Naposledy obe veci dostal pred 4mesiacmi.

    No a z usami mame na zajtra termin

    Katka a ty mu nevies sama skontrolovat analne zlazy ? Popr ich vytlacit ?

    #61206
    katarina2
    Člen
    Kdeže by si to on dal! Mám problém ho normálne okúpať stále mi chce vyliezť z vane to je bojko – vody sa bojí! Celá som mokrá kým ho okúpem, no a riť automaticky ťahá dole ako by som mu to chcela vytlačiť alebo len pozrieť.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 526 až 540 (z celkového počtu 547 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.