Nase – vase pokroky :)

  • This topic has 10 hlasov and 546 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 196 až 210 (z celkového počtu 547 )
  • Autor
    Príspevky
  • #60882
    geppy
    Člen
    Veronika aj mne sa to stalo ked bola Geppy mensia….obcas namna zavrcala ( a dost neprijemne ),aj ked len v noci,nakolko spava s nami v posteli (ked sme boli s priatelom v intimnej chvili :),tak som ju skrikla a odvtedy to uz neurobila….trvalo to par krat,ale nemozes sa bat….a pamataj si to co jej davas,ci hracka,kosticka alebo jedlo je vzdy tvoje…kedykolvej ked chces tak si to mozes aj vziat ( aspon ja to tak beriem )
    #60883
    wendy1
    Člen
    Wendy zhruba vo veku Engie raz zavrcala na moju mamu ked jej chcela vziat von kost co nasla, dala jej po nufaku a uz nikdy nezavrcala. Na mna to neskusala nikdy. Podla mna sa snazi byt vodca svorky, nie si na nu velmi makka, akoze jej napr. vsetko dovolis? Napr. na gauc v takom pripade by som sa snazila jej zakazat ist, aby si neutvrdzovala autoritu. Neviem co Ti poradia ini, ale ja osobne by som jej v tej sekunde dala po nufaku keby na mna zavrcala kvoli jedlu alebo hocicomu inemu, neviem vsak aka je povaha a ci je schopna kusnut. Raz som niekde pisala, ze ak pes zacina byt dominantny, tak je dobre ho nechat spat na vankusi, nie v kosiku co ma oporu, napr. v strede izby kde nie su rohy, kuty, aby sa necitil taky isty, chraneny napr. stenou. Mozno by bolo dobre ak by si jej urobila take domace kratucke voditko co by mala pri tebe pod dohladom ked to bude skusat a ked zavrci, tak ju chytit za to voditko a odniest napr. do nejakej inej miestnosti, kde bude sama za trest a ignorovat ju, prip. poslat na miesto a ignorovat ju aj hodinu. Ak pride sama, tak ju opat posli na miesto pre utvrdenie si autority a trvaj na tom. PO hodine ju zavolaj a tvar sa uz normalne, nic extra, nejake rozmaznovanie. Toto s tou kostou a pod. by som precvicovala viackrat. Mozno niektori nebudu tu so mnou suhlasit, ale u nas pouzivame aj tento trest, ignoraciu ako som teraz popisala a myslim ze to zabera. Wendy sa snazi prist po 15 minutach, ale poslem ju prec, to by ste mali vidiet radost, ked ju zavolam po hodine. Az mi je jej luto niekedy, ale lepsie ako ine tresty podla mna.
    Veronika a co si urobila ty v oboch pripadoch? POkarhala si ju slovne alebo…?
    #60884
    no ono sa nám to stalo len vtedy, ked spala a ja som sa k nej priblížila a chcela som ju pohladkať, a ako som ju hladkala, zdvihla na mňa varovne hlavu a ked som neprestala, zavrčala… a druhý prípad bol, ked sme boli teraz na chate cez víkend, ona nám z drhla dnuka si ľahnúť na gauč a my sme za ňou prišli, pozerali sme vnútro jej stehna, lebo mala nehodu, či to nie je nič vážne a vtedy zavrčala… prvý krát som ju riadne sfúkla, že čo to má znamenať, nedostala po ňufáku, už to bolo neskoro kým som sa spamätala, že vôbec na mňa zavrčala a druhý krát sa zase priateľ čudoval, takže vtedy sme nezakročili, hoci sme mali
    čo sa týka jedla, tak ho využívam tiež na utvrdenie autority, že ja som tá čo ti dáva jesť, preto čokoľvek ide dostať, tak ju trénujem z jednej miestnosti do druhej, dám jej povel zostaň, pokojne prejdem do druhej izby, chvíľku počkám a dám jej povolenie, niekedy toto opakujem aj 3x a niekedy jej dám jedlo aj na prvý krát, len s tou kosťou musím viacej trénovať, pretože, ona je taká pachltná, že ked vidí, že sa približujeme, začne hltať, nech čo najviac zožerie, tak chňape po kosti a preto sa bojím, či by neschytala aj moja ruka, napr. ale ked sme jej teraz dávali chrupavky z kuracích kostí, tak sme ju usmerňovali pomaly aby nechňapla, lebo samozrejme to celé zhltla, takže si myslím, že týmto princípom ju budem vedieť naučiť aj s tou kosťou nech pomaly mi ju dá atd… či nie? :/ hračky nemá problém mi pustiť, enbojím sa jej siahnuť do papule, lebo vtedy na nej vidím, že je to hra a dokonca mi sama tlačí na ruku, aby som zobrala hračku
    #60885
    geppy
    Člen
    Takze baby musim sa pochvalit…..tretieho som cestovala na slovensko aj z Geppy….autobusom,14 hodin cesty…..ja som tak nanu hrda!!!!!….cely cas presedela v klude ani nepipla…je pravda,ze pred odchodom som ju dobre unavyla…..asi v pol ceste do autobusu pristupila jedna pani aj so psom…..jezis uz som sa bala ,ze Geppy zacne pistat ked ho zbada,ze sa bude k nemu tahat a bude sa chciet hrat…..nic!!!!!,vsetko v pohode…ked sme mali pol hodinovu prestavku tak sa spolu vonku vyblazdnili a koniec,nastupili sme a islo sa dalej……no super som taka stastna !!!!!!!! :-)))))
    #60886
    wendy1
    Člen
    Gratulujeme.:D Asi dospieva.:D
    #60887
    super geppy, ja sa tiež vždy tohto bojím, ked vidíme psov, ona sa musí za každým ťahať, či pes prejavuje agresivitu, nezáujem alebo sympatie :/ katastrofa 😀 a potrebovala si náhubok pri cestovaní? 🙂
    #60888
    Inak k založenej téme 🙂 Engee učím nové triky: popros (už pochopila čo od nej chcem, len sa ešte nevie sama udržať na zadku, ale je taká bohovská, oboma labkami sa chytí ruky nad hlavou, kde jej držím granulku 😀 … inak neviete ako ju odnaučím tej pažravosti? vždy mám skoro celú ruku v jej papuli, alebo ma uhryzne do prstov tými prednými zubami ako chce tú granulu vyrvať :/ ), panáčika (kedže je to podobné ako popros až na to, že musí stáť, čo ona prakticky vedela už aj pred tým, len ju to učím na povel) a plaz sa (to vie akurát tak na meter, ak náhodou ju nabádam zdiaľky tak vyskočí a pristane pupkom pri mojej ruke, čo držím na zemi vo väčšej vzdialenosti od nej :/ ), ale čo ma najviac teší, už chápe zostaň a vydrží na mieste aj niekoľko minút, kým jej nepovolím prísť za mnou 🙂
    #60889
    wendy1
    Člen
    Daj jej jemne po nufaku, moj ju to takto naucil, mna sem tam cvakne, ale uz malokedy, jemu berie uz vzdy ako s pinzetou.:D
    Veronika plazit by som ju neucila, kym nema vyvoj ukonceny, predsa len je to zataz na klby.
    A inac gratulujem aj Tebe, pocula som od Smallblot ze je velmi sikovna.:D
    #60890
    u nej funguje aj ked povieme au! vtedy začne to miesto oblizovať, ale zase sa vráti k hryzkaniu, už nie tak silno ako predtým ale predsa… to aby som vkuse vravela au a zvykne si na to :/
    v poriadku, tak ju nebudem ešte trápiť s plazenim, aj tak to nevie a nejdem si drisliť nervy, ked neviem ako jej to inak vysvetliť 😀 nech ju zbytočne veľmi nezaťažujem 🙂

    naozaj ju chválila? to ma ako jej majiteľku teší 🙂

    #60891
    wendy1
    Člen
    Wendy nepozna slovo au.:D Len pozrie na mna akoze co ti je? Ale nespaja si to s tym. Parkrat sme skusili ze nech ma akoze udrie priatel a povedala som au a Wendy sa otocila a isla prec, akoze ste trapni, co tu nacvicujete? Nasa pudlica ked som povedala au, tak stekala a to som sa mohla sama udriet po ruke.:D
    #60892
    😀 takú reakciu aj my poznáme… ked priateľovi kus prepne, že sa s ňou ide blázniť na koberci ale jej sa nechce, tak pozrie naňho, otočí sa a ide si radšej ľahnúť na miesto 😀 tieto psy sú niekedy strašne ľudské 🙂

    Engee zase nechápala, ked bola menšia a zahryzla silnejšie ako mala, vtedy ste radili, že zapišťať ako šteňa, ked sa to preženie, a ona na to reagovala ešte šalenejšie s hrou 😀 ale ked pes skutočne zapišťal, tak taká bola z toho hotová, že utekala rovno domov pred vchod, že čo to bolo 🙂

    #61104
    heny
    Člen
    katka ked bude mat hlad si myslim ze aj rybu spapa . ci ?
    aku mu davas ? ja tuniaka vo vlastnej stave, inu – nejaku dusenu som este neskusala.
    vidis aj rocky mi uz zje nerozmixovanu zeleninu, nemyslim ze preto ze by mu zacala chutit ale preto ze je hladny :)ten moj je vlastne stale hladny. nie jak adptovanec. tomu nukam a nic, nezobere si , alebo zobere len tolko kolko mu staci. a rocky? kebyze mu dam 20x denne zrat tak sa aj tolkokrat nazere :(((((( ach jaj….preco je to tak?:(

    veronika mas na mysli ako som ho odnaucila stekat na bezcov ?
    chcela som ho tak odnaucit ako pri korculiaroch — aby ho okolobeziaci oblial vodou..ale bola som priznam leniva si preto niekoho zaobstarat tak som to skusila po svojom..
    najprv odputala pozornost od nich. ak predsa len zastekal vyhresila a dala na 2 min sediet. par dni bol pokoj a potom zase zacal. tak som urobila to, ze ked som videla ze bezci sa blizia, dala som ho sediet – bol bez voditka , ale ruky som mala blizko neho aby som ho v pripade vystartovanie schmatla. a nechala ho sediet kym prebehli.
    a potom pochvalila.
    zatial sa drzi, ale neverim mu.
    v poslednej dobe mu hrabe. dnes ma 2x neposluchol vonku ked bol na volno. to je premna katastrofa kedze je stale ozaj velmi poslusny, stale som mu doverovala, ale moja dovera voci nemu je troska nastrbena.i ked vlastne mojou vinou.
    doma tiez— stale ked si lahol, lahol si 10-20cm odomna. nemal ziadny fyzicky kontakt somnou.posledne dni sa o mna opre. musim ho odtlacat…

    takze zacinam byt zase prisnejsia, tak ako volakedy lebo mne sa tie jeho ,,tahy,, absolutne nepacia. ..

    #61105
    heny
    Člen
    katka a nebolo by lepsie zistit na co ma alergiu ???
    par dni-tyzdnov mu davat len jeden druh mäska , potom iny… aby si zistila na co ma alergiu…??? ako hned vylucila vsetky mäska ??
    #61106
    katarina2
    Člen
    Tak na začiatok mi veterinár poradil tú rybu popri ryži s vajcom obmieňať tak za 2 týždne a potom ak sa nebude škrabať začnem jahňacinu s ryžou. Však aj doteraz mával len lososové granule a teda vraj ryby v každej podobe môže a jahňacie hypoalergénné granule, síce tých granúl zjedol málo, lebo hlavné jedlo bolo varené, teraz toto bude hlavné jedlo a pri tom tá ryža s vajcom alebo ryby. No uvidíme, ešte samotnú ryžu nemal s vajcom a ryby nemá rád, iba tie v paradajke konzervu zjedol raz, ale na druhý-tretí krát už nechcel.
    #61107
    katarina2
    Člen
    Bude to psychicky náročné hlavne pre mňa počúvať a pozerať jeho hladovanie a pišťanie za jedlom, ale toto čo má naordinované zje až po 24 hodinovom hladovaní – to už ho poznám…:(
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 196 až 210 (z celkového počtu 547 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.